Přejít na obsah

Hamilton Murphy 38 mm


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

Lug-to-lug se v dnesni dobe vetsinou udava celkova delka hodinek. U starych Murph je tohle 52mm, coz uz je hodne a na moji 17cm ruku uz prilis. 

Pro porovnani, Doxa SUB1000T ma 44mm prumer, ale bez nozek a na ruce sedi vyborne. Stejne treba Seiko Zelvy.

Chci tim rict, ze prumer hodinek je fajn udaj, ale neni to jedina hodnota, na ktere zavisi pohodli a nositelnost hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jak říká Andy... navíc za sebe bych řekl, že právě naopak spousta Hamiltonů je známá tím, že jsou dlouhé. Mám osobně Khaki Field Mechanical, což by jinak byly super kompaktní hodinky, ale mají lug to lug asi 48, což je docela dost.

Druhá věc je, že staré Murph nemají lunetu, takže ten ciferník je hodně velký a celkově ty hodinky ještě zvětší. Ty hodinky jsou prostě celkově velké. 38mm k tomuto stylu hodinej je za mě super a tím, že zkrátili ještě nožky oproti Khaki Field Automatic, tak ještě líp. Antireflex jako bonus. Půjdu do nich asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Já se v tom názvosloví moc neorientuji, ale jestli je L2L vzdálenost os stěžejek, tak ta je u Hamiltonů obvykle příjemně malá. Měl jsem strach ze 45 mm X-windů ale právě kvůli tomu mi sedí velmi dobře. A staré dobré Murph mají tuto vzdálenost 45 mm, což je vzhledem k průměru pouzdra 42 mm dobrá hodnota.

L2L je podla mojich vedomostí dĺžka od konca po koniec nožičiek. Ůdaj, ktorý uvádzaš sa myslím volá P2P (pin to pin)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 15. 12. 2022 v 13:11, Dushakx napsal:

Je to skok o 9000 Kč oproti klasickým Hamilton Khaki Field Automatic H70455733.

Tohle se ale  rozhodně povedlo. 

Co Vy na to:

 nivachron, vnitřní AR a průhled na strojek 

Stojí za ten příplatek? (neberme vzhled)

A o co jinýho než vzhled jde? Koukneš,  dáš na ruku, hraje to spolu, paráda, bereš. Je to jednoduchý, současně je to čistě subjektivní.

Za mě parádní univerzální hodinka, za rozumný peníz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle meho, ano pro lidi s mensim zapestim jsou 42 mozna trochu vetsi. Ale je to spise nafoukla bublina, a tlak na Hamilton, aby udelal i 38. (Lec treba Fortis B-42 ma snad dokonce L2L 53mm a jak dobre se nosi na 18cm zapesti. Viz blog Helveti https://blog.helveti.cz/hodinky-mesice-zari-2022/ )

Na forech se 38 Murphum uz prezdiva sMurph. S timto meritkem je to obecne tedy pro mensi zapesti 18 minus a nebo kdo chce Field styl misto Pilotek.

Kazdopadne Hammy 38 je ted velky boom. A hodne novych majitelu, kteri si 38 poridili jsou nadseny.

Ale je trochu paradox, ze treba podobny tlak neprisel na druhe hodinky ve filmu - Coop fligry 🤔

 

ps. Dokonce v nejaky recenzich jsem postrehl, ze snad 38 Murph je tlustsi (na vysku) nez 42. Je to mozny?

Upraveno uživatelem chief
add info ps.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako lákají mě velmi, uvidíme jaké budou na ruce při zkoušce.

Film ovšem nikterak neprožívám, spíš se mi líbí ta jejich všestrannost a to, že nepůsobí až tak militantně.

Už se těším, až sem někdo začne házet fotky!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem možná prvním majitelem v ČR nebo minimálně z Koskomu.

Můžu říct, že vůbec nelituju jediné koruny, co jsem za ně dal. Jsou suprově zpracované, byť typově spadají do kategorie filed watch, působí mnohdy spíš jak oblekovky s vintage vibe. Argument, že Khaki Auto jsou o dost levnější je sice validní, Khaki Auto jsou ale za mě taky o dost ošklivější.

A je nutné vzít i v potaz, že se neliší jen cifrem, ale Murph má znatelně kratší nožky, takže pro měnší zápěstí budou výrazně líp sedět. A líbí se mi, že Hamilton poslouchá a přidali AR proti původním Murph. I řemínek mi přijde pěkný, je tvrdý, ale vypadá kvalitně a něco podle mě vydrží.

Já teda moje v neděli musel odnést na reklamaci, protože nebyly slícované minutová a hodinová ručka (hodinová se tak o 8-10 minut předbíhala). To je ale bad luck, stane se.

Pár fotek, až se vrátí, vyfotím něco víc.

Murph.jpg

Murph.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš se na mě zlobit když se mi nebude chtít pro šupleru do nářadí?:) Ale obyčejným pravítkem 44mm.

Mně ani jako pišišvory vzhledem k tomu, jaké hodinky celý život nosím, nepřijdou. 42ky na mě byly obrovské a alespoň pro mě strašně nepohodlné, když jsem je u AD zkoušel (určitě to bylo trošku tím fungl novým řemenem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 12. 2022 v 10:05, Melly napsal:

Jsem možná prvním majitelem v ČR nebo minimálně z Koskomu.

Můžu říct, že vůbec nelituju jediné koruny, co jsem za ně dal. Jsou suprově zpracované, byť typově spadají do kategorie filed watch, působí mnohdy spíš jak oblekovky s vintage vibe. Argument, že Khaki Auto jsou o dost levnější je sice validní, Khaki Auto jsou ale za mě taky o dost ošklivější.

A je nutné vzít i v potaz, že se neliší jen cifrem, ale Murph má znatelně kratší nožky, takže pro měnší zápěstí budou výrazně líp sedět. A líbí se mi, že Hamilton poslouchá a přidali AR proti původním Murph. I řemínek mi přijde pěkný, je tvrdý, ale vypadá kvalitně a něco podle mě vydrží.

Já teda moje v neděli musel odnést na reklamaci, protože nebyly slícované minutová a hodinová ručka (hodinová se tak o 8-10 minut předbíhala). To je ale bad luck, stane se.

Pár fotek, až se vrátí, vyfotím něco víc.

Murph.jpg

Murph.jpg

Díky za foto, jsou kurňa pěkný. Musím na ně jít taky mrknout 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...