Přejít na obsah

Ekonomické "Flígry"


šíma

Doporučené příspěvky

Dal jsem si za úkol najít elementární pilotky pro chudého začátečníka, nebo jako víkendovky na méně šetrné zacházení pro fandu pilotního stylu, které by splňovaly následující požadavky :

- tradiční německá značka

- styl co nejpodobnější Nav B-Uhr bez zbytečných nápisů, obrázků a jiných prohřešků

- průměr nad 40 mm

- strojek libovolný

- především co nejnižší cena

Vyšly mi z toho ARISTO Pilot Quartz nabízené a Ebay za 115 EUR + shipping. Skoro stejné z hezčí korunkou jsou LACO v ceně od 154 EUR. Tak to jen tak pro zajímavost...

post-987-1230542042.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem si za úkol najít elementární pilotky pro chudého začátečníka, nebo jako víkendovky na méně šetrné zacházení pro fandu pilotního stylu, které by splňovaly následující požadavky :

- tradiční německá značka

- styl co nejpodobnější Nav B-Uhr bez zbytečných nápisů, obrázků a jiných prohřešků

- průměr nad 40 mm

- strojek libovolný

- především co nejnižší cena

Vyšly mi z toho ARISTO Pilot Quartz nabízené a Ebay za 115 EUR + shipping. Skoro stejné z hezčí korunkou jsou LACO v ceně od 154 EUR. Tak to jen tak pro zajímavost...

 

 

A co takhle KIENZLE V50191113980 s kalibrem Myiota 8215 ? Internetová cena v Německu 99 Euro. Od příštího roku

je snad budou mít i na www.ehodinarstvi.cz. Už jsem se o ně zajímal.

post-3641-1230662819.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to šimi - můžu ti to tady trošku zaplevelit? ;)

kibi, rozpovídej se. Co provedení, přesnost, jak se natahují, není to navrch huj, vespor...? Kdes koupil etc etc. Očekávám hustě popsanou A4 :D Sorry, jestli jsem snad přehlédl třeba chlubící se vlákno k nim, kdyžtak mě nasměruj a šimi blahoskloně přivře oko nad malým plevelem v jeho vlákně. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle KIENZLE V50191113980 s kalibrem Myiota 8215 ? Internetová cena v Německu 99 Euro. Od příštího roku

je snad budou mít i na www.ehodinarstvi.cz. Už jsem se o ně zajímal.

 

Tyhle Kienzle mám, zakoupeny v kamenném obchodě v Německu za zmiňovaných 99,- EUR. Skvěle se nosí a vypadají moc dobře. Strojek bude asi upravený, mají hacking a ruční nátah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kienzle vypadají opravdu dobře, jen pro volnočasové, víkendové a dovolenkové aktivity bych osobně preferoval kožený řemen a Quartz strojek, takže u mě pořád vedou Aristo. Asi zkusím oboje... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Kienzle mám, zakoupeny v kamenném obchodě v Německu za zmiňovaných 99,- EUR. Skvěle se nosí a vypadají moc dobře. Strojek bude asi upravený, mají hacking a ruční nátah.

 

Tak to určitě. V katalogu KIENZLE jsou vedeny jako automaty a to jak s ocelovým tahem tak i koženým řemínkem.

Ten řemínek ale není nic moc, domnívám se, že výhodnější je náramek a řemen jako alternativu koupit u KUBSONA.

Jsem zvědav jakou cenu nastaví na www.ehodinarstvi.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to určitě. V katalogu KIENZLE jsou vedeny jako automaty a to jak s ocelovým tahem tak i koženým řemínkem.

Ten řemínek ale není nic moc, domnívám se, že výhodnější je náramek a řemen jako alternativu koupit u KUBSONA.

Jsem zvědav jakou cenu nastaví na www.ehodinarstvi.cz.

 

Asi jsem se blbě vyjádřil, jsou to automaty s možností ručního nátahu a s hackingem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud bych oželel tradiční německou značku, tak se za 175 USD "buy it now" nabízí i tento skvost. Průměr 47 mm, samomatická Miyota inside a jinak kromě safíru vše jako třeba na Steinhartech.

post-987-1232521949.jpg

post-987-1232521955.jpg

post-987-1232521965.jpg

post-987-1232521974.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych oželel tradiční německou značku, tak se za 175 USD "buy it now" nabízí i tento skvost. Průměr 47 mm, samomatická Miyota inside a jinak kromě safíru vše jako třeba na Steinhartech.

 

Můžu poprosit o link.

Díky.

 

edit: překlep

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uff ja nemam nic proti miyote za tie peniaze je to viac nez dobry stroj ale ten priehlad to je zverstvo :)..... ked uz do tak obrovskych hodiniek napchali tak prtavy strojcek mohli to aspon taktne zakryt plnym dnom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba tady.

Chtějí 35$ za balné poštovné. Nabízejí také handwind s "Unitasem", ten už je větší, než Myiota.

A nej je na jejich stránkách možnost koupit ciferník Marina Militare pro opravu hodinek Panerai.

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsou tedy lepší - tedy koupě ekonomických fliegerů - ty letecké automaty s myiotou v titanu u Conrada? Cca 1.600,-

To co prodává Conrad je parodie na B-Uhr, ale tyhle TICINO jsou (aspoň podle fotek) lahůdkovou replikou původního vzoru. Průhled na automat je bohužel současný trend, ale stejně se hodinky obvykle nosí ciferníkem nahoru, takže bych to bral jen jako nutné zlo. Úroveň zpracování posoudit nelze, ale až na to zadní víčko nevidím podstatný rozdíl (ani ve velikosti) ve srovnání např. s vyprodanou limitkou Steinhart Nav. B-Uhr 47 mm za 425 EUR (při dnešním kurzu včetně pošty cca 12 000 Kč).

Musím ale přiznat, že bych si je pořídil tak maximálně na chatu a do hospody (a i tady preferuji Quartz), protože TICINO je název, který bych asi nerozchodil (a oni ho mají i na rotoru) a ani nikomu nevysvětlil. Ale sehnat plné dýnko a nemít doma dvoje Steinharty a další kousky, tak bych je klidně testnul. Na Ebay.com je nižší cena o pět babek za hodinky a deset za shipping než uvádí kolega Kejklik.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...