Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Tak to mě zase v Ano, šéfe! strašně zaujala hospoda U Štěpána, kde majitel vaří z vlastních ekologicky chovaných krav. A když jim v posledním díle dal tři hvězdy a označil za nejlepší hospodu pořau, rozhodl jsem se do toho praštit:) Mám s přítelkyní zamluveny dvě noci v hotelu v té jejich vísce a dvě večeře v Hospůdce u Štěpána :)

 

Máme to podobně, taky se tam chystám, akorát ubytování přímo U Štěpána (mají tam 1 pokoj) je rezervováno zhruba na půl roku dopředu..... Můžeš dát na ten tvůj hotel nějaký kontakt? Nejlépe www. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

No to vypadá skoro na sraz chronomagorů, taky se tam s přítelkyní v létě chystáme. Zítra si zkusím uvařit tu roštěnou na cibuli, jak ji tam Pohlreich ukazoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

No to nevím, spíš někdy koncem léta, jak bude čas :) Pojedu vlakem :P spíš dám zítra vědět, jak se mi povedla roštěná :)

 

Dneska jsem si vařil Tagliatele pomodoro - moc dobré :) Jen osmažit česnek, rajčata nechat rozsmažit na kaši, kdydnout uvyřené těstoviny do toho, na vrch parmazán a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Pokud stav  bankovního konta při vyslovení slova Robertson začne červeně blikat / pochopitelně dočasně/ vřele doporučuji Davelské uzeniny a maso \- prakticky cokoliv i když preferuji jeiích taliány a šunkovou tlačenku /-prodejny Praha na Albertově a Ječná ulice  :mobile:

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se chystám do "knajpy" k p.Pohlhreichovi.......ochutnat jeho umění........věřím,že se poměju !!!! :P

 

Kámoš byl minulou sobotu v Divinis a nemohl si to vynachválit. Sice večeře ve třech 7,5k, ale nelitoval.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš byl minulou sobotu v Divinis a nemohl si to vynachválit. Sice večeře ve třech 7,5k, ale nelitoval.

 

Nepochybuji,že to nemělo chybu, i když   v Barabizně na Zbraslavi by za stejné peníze by se jich báječně najedlo a napilo 6 a myslím,že i ve stejné kvalitě- holt publicita a mediální známost žene cenu up 

 

Jeden starý a zkušený restauratér mi kdysi řekl cena jídla se skládá z ceny suroviny a ceny režie obě položky jsou tak 50 na 50  a další procenta už zavisí na na  lokalitě , jménu, proslulosti , nějaké vyjímečnosti , oblibě u celebrit atd      

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, takže právě jsem se vrátil z Osterie da Clara a nešetřím chválou! Byli jsme tam s kamarádem, on si dal jako Antipasti Zuppa di Cozze (mušlová polévka - prostě kopec slávek velmi dobré kvality), já jsem měl Prosciutto, scamorza, pere e noci (parmská šunka, uzená mozzarella, hruška, ořechy, rukola, čekanka), jako Primi jsme si oba dali jejich stálou středeční a páteční specialitu - Spaghetti con calamari, cozze e vongole (skvěle připravené špagety s kalamari, na okraji talíře cca tucet slávek v přírodní chuti, asi tucet srdcovek, sem tam chobotnička a dvě velké, neloupané krevety). Prostě poezie z čerstvých (samozřejmě v rámci českých reálií) surovin. Já ještě neodolal moučníku a dal jsem si jejich koláč dle denní nabídky - tentokrát báječný meruňkovo-čokoloádovo-ořechový s vanilkovou zmrzlinou. K tomu všemu jsme popíjeli báječné Chardonnay. Džbán chlazené vody z vodovodu (dostali jsme ihned na výběr) byl samozřejmostí. Obsluha milá, ochotná a úslužná, nikoli však otravná. Všímala si nás vždy, když jsme chtěli my. Oba jsme za tuto skvělou večeři zaplatili po 700 korunách včetně dýška. Vřele doporučuju!

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, takže právě jsem se vrátil z Osterie da Clara a nešetřím chválou! Byli jsme tam s kamarádem, on si dal jako Antipasti Zuppa di Cozze (mušlová polévka - prostě kopec slávek velmi dobré kvality), já jsem měl Prosciutto, scamorza, pere e noci (parmská šunka, uzená mozzarella, hruška, ořechy, rukola, čekanka), jako Primi jsme si oba dali jejich stálou středeční a páteční specialitu - Spaghetti con calamari, cozze e vongole (skvěle připravené špagety s kalamari, na okraji talíře cca tucet slávek v přírodní chuti, asi tucet srdcovek, sem tam chobotnička a dvě velké, neloupané krevety). Prostě poezie z čerstvých (samozřejmě v rámci českých reálií) surovin. Já ještě neodolal moučníku a dal jsem si jejich koláč dle denní nabídky - tentokrát báječný meruňkovo-čokoloádovo-ořechový s vanilkovou zmrzlinou. K tomu všemu jsme popíjeli báječné Chardonnay. Džbán chlazené vody z vodovodu (dostali jsme ihned na výběr) byl samozřejmostí. Obsluha milá, ochotná a úslužná, nikoli však otravná. Všímala si nás vždy, když jsme chtěli my. Oba jsme za tuto skvělou večeři zaplatili po 700 korunách včetně dýška. Vřele doporučuju!

 

Kde přesně to v těch Vršovicích prosím Tě je? Nějak se mi to nedaří najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvůli tobě se kua musím ještě před spaním podívat do ledničky, ty mi dáváš Martine :(

 

No já jsem si taky dal. Jsem se hodně najed. A napil. Ale už mi to slehlo. :)

 

 

Kde přesně to v těch Vršovicích prosím Tě je? Nějak se mi to nedaří najít.

 

Stránky jsou tady a je to na křižovatce Mexický a Ruský. Viz mapa (EDIT: ten špendlík ukazuje jen ulici, ve skutečnosti je to fakt až u tý Ruský). A doporučuju návštěvu právě ve středu nebo pátek, páč dělaj čerstvý ryby a mořský potvory přímo z Itálie.

post-1975-1275518610,65.jpg

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem si taky dal. Jsem se hodně najed. A napil. Ale už mi to slehlo. :)

 

 

 

 

Stránky jsou tady a je to na křižovatce Mexický a Ruský. Viz mapa (EDIT: ten špendlík ukazuje jen ulici, ve skutečnosti je to fakt až u tý Ruský). A doporučuju návštěvu právě ve středu nebo pátek, páč dělaj čerstvý ryby a mořský potvory přímo z Itálie.

 

Děkuji za informaci. Příští týden to prubnu a budu referovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

obnovuji tohle vlakno, i kdyz nevim, jestli to sem primo patri, nicmene jedna nejmenovana brnenska restaurace mi poslala pozvanku:

 

Dnes ráno dorazila do *** zásilka s čertsvou velrybou!!! Ještě včera plavala v moři! Do soboty tedy v *** restaurantu 12:00 - 14:00 a 17:00 - 22:00 nadstandardní nabídka kujira sashimi!!! Velmi chutné červené maso, delikatesa... doporučujeme rezervovat místa.

 

pricemz jsem ucinil rezervaci na dnesni vecer, v mezicase se rozbehla diskuze na fcb na tema jist ci nejist, odsoudit, ci neodsoudit...

 

 

kam patrite vy? pro poradek uvedu par citaci:

 

 

Lenka Martinková velryby nejsou náhodou chráněny?

 

Mišička Yoshika-chan Halamová pokud vím, tak jsou

 

Jan ????? Ledabyl chráněny jsou některé druhy, na některé jsou kvóty na lov.

 

Kamila Lapčíková ať tak, či tak, nebudu lov velryb podporovat !!!

 

Jan Dvořáček http://www.ct24.cz/svet/87053-velrybi-maso-z-japonska-se-ilegalne-prodava-do-los-angeles/

 

Katerina Nemcova Přijde mi naprosto absurdní, jak ***, kam chodí vesměs lidé, kteří nejí maso a smířili se s konzumací ryb, inzeruje velrybu. "Pojďte si sníst ohrožený druh". Předpokládala bych, že velryba by měla být vysoce utajená lahůdka pro vybrané zákazníky (o kterých vím, že sežerou (promiňte ten výraz) všechno. Ale to jen tak na okraj...

 

Tomas Jelinek Pro *** by tyto vesmes negativni reakce mely vest k zamysleni, jestli touto "specialni nabidkou" vic neztrati, nez ziskaji..

 

Mira Stehlik Vsem, kteri mate rezervaci a "tesite" se na konzumaci velryby (s dokladem), vyjadruji politovani nad vasi povahou a smyslenim:-((... A Vas pane sibirnayo ani nehodlam, jako vy me a ostatni normalni lidi, poslat do pr...., protoze vy o moralnosti ci moralce, nemate ani tuseni a tudiz mi za to nestojite...:-((

Upraveno uživatelem sibirnaya
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netusim jak je to s lovem velryb, ale predpokladam ze kdyz ta restaurace na velrybi maso otevrene zve sve zakazni, tak to asi bude z legalnich zdroju. Pokud je tento muj predpoklad spravny tak potom v konzumaci velryb nevidim o nic vetsi problem nez v konzumaci kurat, prasat, skotu a je nevim ceho jeste. Jasne ze se vzdycky najdou vegetariani kteri budou tvrdit ze jist maso je zverstvo protoze tim zabijime zive bytosti, ale jestli to jsou velrybi nebo kurata je podle me celkem jedno. Hlavni otazkou samozrejme zustava legalita toho porizeneho velrybiho masa, ale to nedokazu posoudit.

Upraveno uživatelem Stephan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jako bych si nikdy nedal varenou pandu tak bych si nedal velrybu. vychazim pouze z toho, ze to je ohrozeny druh a je zakazano je lovit. pokud je to jinak a nektere druhy jsou povoleny, tak pak ok. stejne tak si nekoupim nic ze slonoviny, prestoze jsem videl fakt krasne veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jako bych si nikdy nedal varenou pandu tak bych si nedal velrybu. vychazim pouze z toho, ze to je ohrozeny druh a je zakazano je lovit. pokud je to jinak a nektere druhy jsou povoleny, tak pak ok. stejne tak si nekoupim nic ze slonoviny, prestoze jsem videl fakt krasne veci.

 

Kde maj v Praze vareny pandy? Neudelame tam pristi sraz? :D :D :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...