Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

To co říkáš o naložení 2 dny předem.... to je jen MÝTUS. Jelikož teď budujeme hospodu, tak nás kuchaři už poučili. Maso se nakládá jen a kvůli tomu, aby vydrželo 2-3 dny. Nenaložené by tak dlouho nevydrželo.

 

No asi je na to více názorů, ale pokud něco naložíš, je pravda, že to vydrží déle, ale to není jediný důvod!!!

Pokud se maso dává do nějaké marinády nebo nějaké special koření, tak to naložení zbůsobuje to, že chuť projde do masa a není to jen povrchově! Pokud chci maso jen uchovat o den, dva dny déle čerstvé, dám trochu oliv. oleje a sůl a to stačí. Pokud chci mít maso ochucené, tak je rozhodně chuťově lepší to naložit do marinády, než to potírat při dělání masa!! Stačí toto vyzkoušet a skoro každý pozná v chuti rozdíl! :smile_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time

Nám kuchař řekl, že nejlepší je čerstvé nenaložené maso. A když nakládá, tak jen do oleje aby vydrželo. A to říkal jeden z 5ti nejlepších pražských kuchařů, který bude zaučovat 14dní naše kuchaře... Tak já vám nevím, asi bych radši věřil profesionálům...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co říkáš o naložení 2 dny předem.... to je jen MÝTUS. Jelikož teď budujeme hospodu, tak nás kuchaři už poučili. Maso se nakládá jen a kvůli tomu, aby vydrželo 2-3 dny. Nenaložené by tak dlouho nevydrželo.

tý jóó odvážný tvrzení.....popřít velkou část francouzský kuchyně, pokud teda nechcete dělat výhradně stejky emerickejch kofbojů, ty si je ale prej zase strkali pod sedlo. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
tý jóó odvážný tvrzení.....popřít velkou část francouzský kuchyně, pokud teda nechcete dělat výhradně stejky emerickejch kofbojů, ty si je ale prej zase strkali pod sedlo. :lol2:

No, tak každý to asi dělá jinak. Ale to je jedno, hlavně když je to kvalitní maso. To je dobré naložené i nenaložené.

Nejlepší maso co jsem kdy v životě jedl byla svíčková z bizona... opravdu delikatesa.

Upraveno uživatelem Hammer_Time
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
No, tak každý to asi dělá jinak. Ale to je jedno, hlavně když je to kvalitní maso. To je dobré naložené i nenaložené.

Nejlepší maso co jsem kdy v životě jedl byla svíčková z bizona... opravdu delikatesa.

bizona já rád - jmenoval se tak soused ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak každý to asi dělá jinak. Ale to je jedno, hlavně když je to kvalitní maso. To je dobré naložené i nenaložené.

Nejlepší maso co jsem kdy v životě jedl byla svíčková z bizona... opravdu delikatesa.

 

Každý říká něco jinýho, ale co kuchař to názor. Když jsem viděl jeden díl toho kuchařskýho pořadu na primě, tak dělat z obědové putiky pro dělníky, restauraci s obědy za 150 Kč a více, tak mi taky přijde hodně komický!:) Každej si to představuje trochu jinak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám kuchař řekl, že nejlepší je čerstvé nenaložené maso. A když nakládá, tak jen do oleje aby vydrželo. A to říkal jeden z 5ti nejlepších pražských kuchařů, který bude zaučovat 14dní naše kuchaře... Tak já vám nevím, asi bych radši věřil profesionálům...

Aby vydrželo jako co? Čéče, vono to nebude tak jednoduchý. Mrkni se na tenhle přípis. http://www.mcleanbeef.com/dryagedmeat.html

Mě to žrádlo taky celkem baví, ale házet taková kulinářská moudra do placu mi vrozená skromnost prostě nedovolí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrovna tu svíčku vod bizona by asi zrovna bylo barbarství nakládat, ale je to každýho věc, přesně jak říkáš. Když už jsme u těch delikates, bejčí koule si už prubnul. Úžasná ňamka, for je v tom, že ty žlázy musíš hodně dlouho nechat vymáčet v mlíce. Pak ten prk z toho šoustu zmizí a máš polotovar pro ultimátní delikatesu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Aby vydrželo jako co? Čéče, vono to nebude tak jednoduchý. Mrkni se na tenhle přípis. http://www.mcleanbeef.com/dryagedmeat.html

Mě to žrádlo taky celkem baví, ale házet taková kulinářská moudra do placu mi vrozená skromnost prostě nedovolí. :)

Jen říkám co jsem slyšel od nejlepších pražských kuchařů. Zase mě za to prosím neukamenujte :D

 

no zrovna tu svíčku vod bizona by asi zrovna bylo barbarství nakládat, ale je to každýho věc, přesně jak říkáš. Když už jsme u těch delikates, bejčí koule si už prubnul. Úžasná ňamka, for je v tom, že ty žlázy musíš hodně dlouho nechat vymáčet v mlíce. Pak ten prk z toho šoustu zmizí a máš polotovar pro ultimátní delikatesu.

Ne díky, takovéhle pochoutky nechám raději ostatním :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Nikdo tě nekamenuje, jen jesti si to trochu nepomotal a ty tvoje kuchařský esa třeba nemluvili vo minutkách :D

od 1. června to můžete vyzkoušet... to otevíráme.

 

Já pomotávám kde co, ale tímhle jsem si jist. Nebo alespoň byl.

By the way, jestli jste to nepomotali vy a nemyslíte na ryby :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smarja, ja se na to uz nemuzu divat...

 

Hammer > Ty vole, Dane - zkus obcas chvili premejslet, nez napises prvni vec, co Te napadne...

 

Tvuj uplne ultimatne nejlepcejsatejsi kuchar ma pravdu, co se tyce nakladani do oleje, prip. soli. To se dela jen pro zvyseni trvanlivosti masa.

Nicmene nalozeni masa (vetsinou druhe kategorie - jiste je barbarske nakladat treba spickovou argentinskou svickovou, ktera je nejchutnejsi sama o sobe), napr. ruznych druhu mas pred grilovanim do ruznych ochucovadel (bylinky, horcice, marinady domaci nebo prefabrikovane,...), je legitimni kulinarni postup, ktery se zcela jednoznacne odrazi na chuti vysledneho pokrmu.

Zkus si treba nekdy ogrilovat nejake obycejne maso (veprovy nebo drubezi platek, napr.) hned po zakoupeni a srovnej ho s masem, ktere pred grilovanim nechas 24 hodin lezet v nejake marinade (bylinkova, cesnekova, ...). Chut ochucovadla masem "prostoupi" a vysledne jidlo je zkratka jine.

Zda lepsi ci horsi je otazka pouzitych surovin a subjektivniho nazoru - nicmene je jasne, ze u urcitych druhu mas tento postup vyznam ma - a to rozhodne ne konzervacni.

 

Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Smarja, ja se na to uz nemuzu divat...

 

Hammer > Ty vole, Dane - zkus obcas chvili premejslet, nez napises prvni vec, co Te napadne...

 

Tvuj uplne ultimatne nejlepcejsatejsi kuchar ma pravdu, co se tyce nakladani do oleje, prip. soli. To se dela jen pro zvyseni trvanlivosti masa.

Nicmene nalozeni masa (vetsinou druhe kategorie - jiste je barbarske nakladat treba spickovou argentinskou svickovou, ktera je nejchutnejsi sama o sobe), napr. ruznych druhu mas pred grilovanim do ruznych ochucovadel (bylinky, horcice, marinady domaci nebo prefabrikovane,...), je legitimni kulinarni postup, ktery se zcela jednoznacne odrazi na chuti vysledneho pokrmu.

Zkus si treba nekdy ogrilovat nejake obycejne maso (veprovy nebo drubezi platek, napr.) hned po zakoupeni a srovnej ho s masem, ktere pred grilovanim nechas 24 hodin lezet v nejake marinade (bylinkova, cesnekova, ...). Chut ochucovadla masem "prostoupi" a vysledne jidlo je zkratka jine.

Zda lepsi ci horsi je otazka pouzitych surovin a subjektivniho nazoru - nicmene je jasne, ze u urcitych druhu mas tento postup vyznam ma - a to rozhodne ne konzervacni.

 

Howgh.

No tak to jsme si celou dobu nerozumněli :D :D

Já celou dobu mluvím o pravé svíčkové, roštěnce, atd.

 

Samozřejmě na gril to jo, to se nakládá. Vůbec jsem na to něják nepomyslel, asi jsem byl zaslepen šťavnatým steakem z pravé svíčkové :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Ty do toho nemůžeš moc kecat, páč neznám většího barbara ohledně jídla než seš ty...

 

Barbar jsem pouze ohledně jeho přípravy - už jsem na to sám přišel a proto to už svěřuji pouze odborníkům :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec jsem na to něják nepomyslel, asi jsem byl zaslepen šťavnatým steakem z pravé svíčkové :thumbsup_anim:

 

No, princip je tam stejny - i takove maso nalozit lze a efekt se dostavi uplne stejny - chut marinady masem prostoupi a bude patrna. Nicmene spis vyvstava otazka, proc by nekdo kvalitni svickovou takhle hanobil... :)

 

A k tem rostenkam se snad radsi nevyjadruju.. Jen Ti prozradim - mluviti stribro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...