Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Tak sem to tu sice jen proletěl,ale nikdo tu nedal nejjednodužší recept a přitom jeden z nej:

 

Takže pro mě párkrát do týdne večerě -40 deka anglické slaniny oprančíme z obou stran lehce na pánvi

a oprančenou odkládáme na talíř.Poté v mástném co zbylo po anglické uděláme ze 2 vajec tzv. volské oka(domácí vejce,žádné kupované sra..),po chvílí smažení opatrně vejce otočíme a přikryjeme 2-3 plátky ementál,zakryjeme poklicí a počkáme až se sýr rozpustí.Poté dáme na slaninu,k tomu chleba nebo bagetu a pivko.Dobrou chuť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testoval jsem stejky podle Kanaďanů:

Maso (svíčková nebo vysoký roštěnec) nechat odležet 10 dní při 0°C, zcela bez koření a hlavně bez soli. Potom tak, jak je, udělat 2:45 min. z každý strany (na to potřebujete chronograf, nejlépe z inhouse kalibrem) a při pečení ze začátku vždy po páru vteřinách otáčet - maso se zatáhne. Po dokončení položit na talíř, vyhřátý přes 100°C a přikrýt alobalem - ne zabalit!, po zchladnutí na cca 65°C servírovat. Na stole teprve solit a kořenit.

Zhodnotím dílo: vynikající. Celá finta je v dlouhém "zamření" masa - ve steakhousech v Calgary měli uvedeno, že např. maso leží min. 28 dní a absenci soli - ta trhá buňky a stejk ztrácí konzistenci a chuť masa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testoval jsem stejky podle Kanaďanů:

Maso (svíčková nebo vysoký roštěnec) nechat odležet 10 dní při 0°C, zcela bez koření a hlavně bez soli. Potom tak, jak je, udělat 2:45 min. z každý strany (na to potřebujete chronograf, nejlépe z inhouse kalibrem) a při pečení ze začátku vždy po páru vteřinách otáčet - maso se zatáhne. Po dokončení položit na talíř, vyhřátý přes 100°C a přikrýt alobalem - ne zabalit!, po zchladnutí na cca 65°C servírovat. Na stole teprve solit a kořenit.

Zhodnotím dílo: vynikající. Celá finta je v dlouhém "zamření" masa - ve steakhousech v Calgary měli uvedeno, že např. maso leží min. 28 dní a absenci soli - ta trhá buňky a stejk ztrácí konzistenci a chuť masa.

Ano Kejkliku mas recht,hlavne nesolit.Nalozene steaky muzeme nekolik dni udrzovat i v mrazaku,Okolo tohoto masa uz zde probehlo mnoho diskuzi,ale myslim si,ze jsme pred grilovanim nerekli,ze se casto pouziva tenderizer,ktrery ja pouzivam jiz mnoho let a obevil jsem ho prave ve statech.Vim,ze spousta profiku bude proti a naopak spousta pro.Pokud pouziji svickovou z rocniho byka ,nebo kotlety jelena siky,tenderizer je zbytecny a az barbarsky.Ale priznavam,ze nabidky obcodniku pro normalni spotrebitele jso vetsinou z postarsi kravy a tam je podle meho neocenitelny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže chlapi. Teď jsem udělal 600g vepřové panenky na silnější plátečky, opepřit a osmahnout. Mezi tím v malém kastrólku :) jednu smetanu, do ní polévkovou lžíci plnotučné hořčice a jednu vrchovatou lžíci "smetanového křenu", sůl dle chuti a špetku pepře - to přivést k varu. Na talíř ty z obou stran osmahnuté plátky a přelít tou omáčkou... Dali jsme si to jako večeři pro tři (já, manželka a syn - to jen pro případné rýpaly) s pečivem a zeleninou.

Za mne jednoduché a móóóc dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rád takový dvě rychlovky. Játra na plátky, osmahnout na pánvy, dát na talíř, zalít tím sosem. Na to worčestr, hořčici, nasekanou cibuli a kečup. Ničím nešetřit a k tomu čerstvej chleba.

A druhá. Na pánvy osmahnout kuřecí prsa s pepřem dle chuti. Plechovka fazolí ( bílé fazole v tomatě ) dát do hrnce, přidat sojovku a nechat přejít varem. dát na talíř a jíst opět s chlebem.

Jak játra tak fazole nejim ale takhle fakt super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osmahnout cibulku(zesklovatět),mrsknout na to nakrájenou panenku(kuřecí či krůtí prsa)+drůbeží játra,nechat zatáhnou a potom zalejt vodou a nechat dusit(tak 30 minut). Přidat bujónek a tak v půlce času pokrájený pórek+trochu zeleninky podle chuti. Posledních 5 minut nechat vyvařit vodu(aby zbyla šťávička),dosolit a dopepřit(dle chuti)...a je hotovo. Podáváme s pečivem,rýží,kuskusem.....prostě,s čím chcete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rád takový dvě rychlovky. Játra na plátky, osmahnout na pánvy, dát na talíř, zalít tím sosem. Na to worčestr, hořčici, nasekanou cibuli a kečup. Ničím nešetřit a k tomu čerstvej chleba.

Kombinace worčestr, hořčice a kečup je šílená představa, skoro jako superminutka od Babici. Opravdu zkoušejte dámy a pánové někdy najít chuť masa, je tam a je skvělá.

Maso nemrazit, zmrzlá voda roztrhá buněčné stěny a je z toho fašírka. Tenderizovat starší kousky, podobnou službu udělá i čistá kořalka (vodka, výborné i ouzo).

Pro maso se vyplatí chodit do Makra, na balení je uvedený věk a pohlaví zvířete. Bacha, suveréně nandají roštěnou z krávy a jalovice na jednu hromadu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas ... bez kečupu, dochucovadel a dalších pomocníků to opravdu jde, a hodně lidí by bylo překvapených že to i chutná ! ... pro začátečníky jedna poučka: vždy max. 3-4 položky. Např: pravé špagety, olivový olej, česnek a parmazan. Ale bacha parmazán se nedá nahradit eidamem, jak nás učí Mr.Babica :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy nezapomenu na T-bone steak...

Ještě mě čeká mnohokráte

Až pojedeš přes Toskánsko, dej si tamní odrůdu T-bona. Je z telete, jmenuje se nějak jako a la Firenze a je to fantastico. Ideálně v restauraci, kde od masa (secondi) mají max. 5 jídel v nabídce. To je známka toho, že jídlo je vymazlený a není nutno naflákat do lístku 30 položek se stejným základem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paprikové špagetky: nastrouhejte uzenýho sejra a promíchejte s namletou pálivou paprikou(nejlíp v igelitovém sáčku). Nakrájet čabajku(množství dle hladu a chuti)-hodně najemno(i když,taky dle chuti) a uvařte špagetky.Trochu olivového oleje a pak do těch špaget mrskněte tu paprikovo/sejrovou směs + tu čabajku........+ trochu česneku.

 

Dobrou chuť.

 

 

a nekazte to kečupem..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panáček je na sladké??? ......nech si baš*** :)

 

No díky,to víš, někdo holky, jiný vdolky a někdo oboje. Jednou za čas i to sladké: palačinky, lívanečky, škubánky s mákem, makové šištičky, krupicová kaše, meruňkové nebo jiné ovocné knedlíky, ale jo, ale jak říkám, jednou za čas.

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...