Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi, 

píšu si o radu ohledně audia, protože zase začínám blbnout.

Dlouhou dobu v tom jedu a asi jako každý jsem hledal svůj svatý grál. Zatim jsem se pohyboval víc ve vintage receiverech a zesilovačích, protože ujíždím na oldies hudbě, tak se mi to líbí poslochat na přistrojích pro které to bylo skládáno. A také se mi líbí vizuálně a zpracováním - pořádný kus železa. Z hlediska přijemnosti poslechu jsem si oblíbil staré Marantze - receivery řady 22xx apod. Také Sony mi vyhovovaly. Z hlediska vzhledu vedou dobové Pioneery.

No ale provozovat tyhle 40 - 50 let staré kousky není jen tak a proto jsem si vymyslel něco novějšího a tím je i zde dost zmiňovaný jezevčík Teac A-H500i. Moc se mi líbí jeho vnitřní konstrukce. To velký toroidní trafo uprostřed a kolem krásně oddělená pravá a levá strana.

Chci se zeptat, vážně je tak dobrý?  Jestli má cenu do toho jít?

Díky J.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to dobrý bude. Ale starej Pincek je kus poctivě udělanýho želaza. Já bych osobně neměnil. Když měnim tak jedině za vyšší model ze stejné řady.

Příbuznej má zes.Norma cca za 150, gramo Rega planar asi za 50...atd.

Bedny xaviam a spešl kabely.

Dost často se navštějujeme a posloucháme muziku.

Hraje mu to pěkně, ale u mě ty starý krámy jsou schopný konkurence.

Tak asi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, Pioneery jsou super. Jenže já mám jenom jednoho menšího za to klasického- SX 450. Tato řada se mi líbí nejvíc, ale vyšší modely jako SX 850, 950, 1050 atd už stojí nesmysl a ještě k tomu servis.

Proti tomu se mi jezevčík zdá právě moc levnej aby byl dobrej. Ale třeba je to super kauf - jak se říká u nás v čechách -sleeper 😀. Jestli by hrál tak dobře, jako vypadá uvnitř i zvenku, tak to by se mi mohlo líbit.

Asi by ho to chtělo vážně slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezevčíka mám ale už jen vycpaného jako dekoraci... viz foto na některé z předchozích stran ... odešel do křemíkového nebe ale ani jsem se nezlobil, byl to dříč ... kupovaný z třetí ruky, nahradil monobloky Vincent SP-997 (150 W / 8 Ohm, 250 W / 4 Ohm, THD méně než 0,1%) a nikdy jsem si neříkal "hmm, ten TEAC sice pěkný na pohled, ale nemá dost výkonu", právě naopak. Jezevčík má jednak THD 0,03% a jednak ty monobloky doplácely na lampový předzesilovač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Duke650 napsal:

Myslíš, že bude mezi nimi podstatný rozdíl v přednesu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...