Jump to content

Citizen


vraby

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na názor správných hodinářů jsem taky zvědavý, určitě mezi ně nepatřím...

Ale .. sám mám už X té Citizeny, posl asi 2 měs, Promaster- v titanu, chronáč, eco drive, rádiem řízené,

naprostá přesnost , maxim spokojený.

Ale ..přesto jdu do mechaniky - O-SM PO.....

Link to comment
Share on other sites

Mno, ja osobne si myslim, ze Citizen je mezi Japonci na foru nedoceneny stejne jako treba Tissot mezi Svycary. Proste na foru jsou urcite zazite trendy a jen malokdo vyboci z rady a poridi neco jineho. Nez co je dokola omilane v jinych vlaknech.

 

Citizen mechaniky tu budou zastoupene velice omezene. Obcas nekdo poridi quartz potapky. Obcas taky nekdo jejich pilotky radio+solar. Kdyz nekdo shani hodinky, tip na Citizen mu dam ja a pak uz skoro nikdo:-( Podle me jsou kvalitou a technoligii a tradici rovnocene s Casio.

Link to comment
Share on other sites

...Proste na foru jsou urcite zazite trendy a jen malokdo vyboci z rady a poridi neco jineho. Nez co je dokola omilane v jinych vlaknech. ...

 

S touto větou musím naprosto souhlasit.

 

Jinak značku Citizen taky neposoudím. Jejich produkce se mi vzhledově moc nezamlouvá a mechanických hodinek taky přehršel nemají...

 

 

Link to comment
Share on other sites

len na ilustraciu pridavam obrazok. nie je to v nasich koncinach znama vec, ale je to kompletne rucna praca, vratane rucne montovanych quartz kalibrov, lakovanych cifernikov atd. Ak ste quartz pozitivni, tak toto je vas gral.

 

edit: Link na webovu prezentaciu Campanola

post-4112-1261049334.jpg

Edited by instant
Link to comment
Share on other sites

Asi mas pravdu, zrejme jsem si to spatne priradil :D

 

stáva sa - a nakoniec, pre európana "čert jako ďábel", nie? :)

 

na citizen mám jedinú "sťažnosť", a to je sústavné odmietanie používať safírové sklíčka. Používajú ich veľmi málo, väčšinou u jedného dvoch top modelov, najmä japonských. V európe som ho snáď videl iba na chronografe s cal2100, aj to bol takmer nezohnateľný. inak si myslím že je to ta pravá značka pre fanúšikov quartz technológie. Ja sa síce medzi nich zďaleka nepočítam, ale nad týmto modelom som svojho času /dávno :)/ veľmi uvažoval. Cena u nás bola demotivačná a až toľko som vtedy necestoval, takže zostalo u platonickej lásky :)

 

btw, často sa stretávam s názorom, a to nie len u vyslovených hodinkových laikov, že Citizen je švajčiarska značka. Stretli ste sa s tým niekto, alebo iba ja mám to šťastie?

post-4112-1261074985.jpg

post-4112-1261074994.jpg

Link to comment
Share on other sites

Citizen dává safír na docela dost modelů, jen nesmíte kupovat v USA nebo Anglii. Tam safír nedává. Jinak ve srovnáí s Casiem je o třídu výš. Jejich rádiem řízené Promastery jsou dle mě jedna z nejlepších voleb pro odolné, univerzální hodinky. Jinak moc nechápu, proč se na zdejším fóru pořád staví mechaniky proti elektrice. Na obou stranách barikády jsou šunty a při hodnocení hodinek, by se měl každý spíš dívat na co hodinky potřebuje. Nejlepší si je od každého pořídit alespoň jeden pěkný kousek a člověk pak nemusí pořád dokola chválit jen to co má na ruce a dělat si sám sobě radost z toho jak dobře koupil. A v elktrice je Citizen jednoznačně TOP volba.

Link to comment
Share on other sites

Jinak ve srovnáí s Casiem je o třídu výš. A v elktrice je Citizen jednoznačně TOP volba.

 

 

Není......pokud srovnáš srovnatelné řady,tak je to přesně obráceně......jediný,v čem je vejš,je EcoDrive......jinak ne. Top řady Casia MT-G a Oceanus se svými pětimotorovými moduly strčej konkurenci do kapsy.

Link to comment
Share on other sites

Není......pokud srovnáš srovnatelné řady,tak je to přesně obráceně......jediný,v čem je vejš,je EcoDrive......jinak ne. Top řady Casia MT-G a Oceanus se svými pětimotorovými moduly strčej konkurenci do kapsy.

 

Právě u těchto řad Casio končí, Citizen a hlavně Seiko má vyšší řady. Nevím v čem Oceanus vyniká oproti Citizenům. Možná menší vodotěsnost ?

 

Jen pro zajímavost přikládám fotku rozloženého strojku E210 co je v Citizenech AV0020-55H. Tento kalibr je ručně skládán. Myslím, že pak už nebude třeba mluvit o všech quartzech jako o baterce s ručičkama.

e210_sample_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Musím přiznat, že k Citizenům chovám také větší náklonost než k ostatním japonským značkám, stranou dávám Brightz. Mrzí mě, že nemám o produkci firmy takový přehled jako třeba kolega klaucz. Hodinky Citizen Bullhead Chrono limited mě docela nadchli a to ani nemluvím o strojku. Už jsem pro jistotu požádal jednoho člena, který má také velký přehled o firmě pro pomoc, mé prosbě vyhověl a zahrnul mě odkazy, takže pilně doplňuji mezery.

 

 

 

to klaucz - jsou Bullheady ještě k dostání ? Díky.

Edited by thesis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...