Přejít na obsah

Prim Bauhaus


Doporučené příspěvky

Já teda rozhodně neměl na mysli to, jestli se mi líbí nebo nelíbí. Cituji "Myslím, že ten kdo ví nebo alespoň tuší, to pochopí. Konec konců, mým záměrem nebylo udělat název, který by se četl jako "první generace". Chtěl jsem dát hodinkám jméno! A to mají! Jméno zlidovělo, přijali ho i zaměstnanci firmy, a tak není důvodu ho moc měnit." Supr, zaměstnanci a zasvěcení tomu rozumí, na ostatní serem. "Chtěl jsem dát hodinkám jméno.!!!!!!" Doufám, že se Mr. Prokop dostatečně kreativně ukojil :gora: .

 

 

Mohl by jsi nám prosím prozradit co tak strašného Ti zaměstnanci Eltonu provedli, že jsou pro Tebe parta dementů? Navíc, jak se zdá, Tě hrozně trápí název jednoho eltonského modelu hodinek a to tak, že už jsi se k tomu zde na Chronomagu vyjádřil nevím kolikrát a ještě furt máš potřebu k tomu něco dalšího dodávat.

 

Pokud Ti to pomáhá řešit nějaký osobní problém, tak zkus ještě něco trefného napsat na název SPARTAK. Přece každý ví, že se jedná o auto z Mladé Boleslavi a jen dementům z Nového Města to nikdo neřekl. Nebo DIPLOMAT. Opět jen totální ignorant může dát hodinkám takový název, protože toto označení přísluší něčemu úplně jinému než hodinkám, že ano. Kdopak se asi při vymýšlení těchto názvů kreativně ukájel, když pan Prokop to být nemohl, neboť ještě nebyl na světě ? Toť otázka !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mohl by jsi nám prosím prozradit co tak strašného Ti zaměstnanci Eltonu provedli, že jsou pro Tebe parta dementů? Navíc, jak se zdá, Tě hrozně trápí název jednoho eltonského modelu hodinek a to tak, že už jsi se k tomu zde na Chronomagu vyjádřil nevím kolikrát a ještě furt máš potřebu k tomu něco dalšího dodávat.

 

Pokud Ti to pomáhá řešit nějaký osobní problém, tak zkus ještě něco trefného napsat na název SPARTAK. Přece každý ví, že se jedná o auto z Mladé Boleslavi a jen dementům z Nového Města to nikdo neřekl. Nebo DIPLOMAT. Opět jen totální ignorant může dát hodinkám takový název, protože toto označení přísluší něčemu úplně jinému než hodinkám, že ano. Kdopak se asi při vymýšlení těchto názvů kreativně ukájel, když pan Prokop to být nemohl, neboť ještě nebyl na světě ? Toť otázka !

Ale výsosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem...

Minima non curat praetor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl by jsi nám prosím prozradit co tak strašného Ti zaměstnanci Eltonu provedli, že jsou pro Tebe parta dementů? Navíc, jak se zdá, Tě hrozně trápí název jednoho eltonského modelu hodinek a to tak, že už jsi se k tomu zde na Chronomagu vyjádřil nevím kolikrát a ještě furt máš potřebu k tomu něco dalšího dodávat.

 

Pokud Ti to pomáhá řešit nějaký osobní problém, tak zkus ještě něco trefného napsat na název SPARTAK. Přece každý ví, že se jedná o auto z Mladé Boleslavi a jen dementům z Nového Města to nikdo neřekl. Nebo DIPLOMAT. Opět jen totální ignorant může dát hodinkám takový název, protože toto označení přísluší něčemu úplně jinému než hodinkám, že ano. Kdopak se asi při vymýšlení těchto názvů kreativně ukájel, když pan Prokop to být nemohl, neboť ještě nebyl na světě ? Toť otázka !

Accutrone, jseš absolutně mimo mísu. O dementech jsem nic nepsal, psal jsem o demenci. Tou partičkou nemyslím řadové zaměstnance ale managment. Osobní problém? Nemáš argumenty? Jestli necitíš diametrální rozdíl mezi logikou názvů Spartak, Diplomat a IGEN, nemáme asi, v tomto, o čem diskutovat. A vyjadřovat se budu, s dovolením i bez dovolení, k čemu chci.

Jen malý dodatek - mám doma, pro radost, myslím si velmi slušnou kolekci starých Primek, čítající bratru hezkých150 kusů. Myslíš, že jsem proti té značce zaujatý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale výsosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem...

Minima non curat praetor.

 

Mně to prostě nedá, abych nereagoval na podobné hloupé příspěvky. Kdybych totiž měl přistoupit na logiku argumentace decebala, ta bych musel např. označit za dementy zaměstnance bývalé německé hodinářské firmy Kundo Staiger GmbH ze Sankt Georgenu a to jenom proto, že výraz KUNDO (logo které používali na svých výrobcích) my v češtině nepoužíváme pro hodinářský výrobek, ale pro označení úplně něčeho jiného. Pokud bych měl chuť a čas, tak jsem schopen najít řadu dalších obdobných příkladů.

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to prostě nedá, abych nereagoval na podobné hloupé příspěvky. Kdybych totiž měl přistoupit na logiku argumentace decebala, ta bych musel např. označit za dementy zaměstnance bývalé německé hodinářské firmy Kundo Staiger GmbH ze Sankt Georgenu a to jenom proto, že výraz KUNDO (logo které používali na svých výrobcích) my v češtině nepoužíváme pro hodinářský výrobek, ale pro označení úplně něčeho jiného. Pokud bych měl chuť a čas, tak jsem schopen najít řadu dalších obdobných příkladů.

Opět příklad jeko ze základní (a nechci psát z pomocné) školy. Název společnosti Kundo je složenina z "Kieninger und Obergfell". Cítíš tam jistý rozdíl v tom, proč se něco jmenuje tak, jak se to jmenuje?? A vůbec nejde o to, co si o názvu IGEN myslí Maďaři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět příklad jeko ze základní (a nechci psát z pomocné) školy. Název společnosti Kundo je složenina z "Kieninger und Obergfell". Cítíš tam jistý rozdíl v tom, proč se něco jmenuje tak, jak se to jmenuje?? A vůbec nejde o to, co si o názvu IGEN myslí Maďaři.

 

V čem tedy spočívá ten zásadní významový rozdíl mezi tvorbou složených slov KUNDO (Kieninger und Obergfell) a IGEN (I.GEN). Proč je to v případě firmy ze Sankt Georgenu v pořádku a

u nás z Nového Města nikoliv ? Už se těším na tvoji sofistikovanou odpověď. Jen abych ji při svém vzdělání dokázal pochopit, když jsi ocenil moje vzdělání na úroveň absolventa základní školy a kdoví jestli ne dokonce pomocné :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, kurva, vyserte se na to. Jak to souvisí s Bauhaus pouzdrem?

Já se tedy vrátím k tématu. Bauhaus v souvislosti s Primkami pro mě znamená pouze rozpoznávací znamení pro určitý typ, je to ten, který byl dán výše jako přesná ukázka. Vzhledem k tomu, že se nejedná o žádný oficiální název modelu, ani model, který má být vzorovým projevem tohoto stylu, uznávám tento čistě připodobňující název i dalším variantám. jak daleko pak zachází fantazie prodejců při užití tohoto termínu, je jiná věc Ale nezlobil bych se na ně. Je to prostá spekulace, která umožňuje vyšší zisk, stejně tak jako velké množství označení hodinek typu "rarita, unikát" a podobně. nic víc, nic míň. myslím, že většina lidí se při hodnocení nabídky dokáže od těchto termínů oprostit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem tedy spočívá ten zásadní významový rozdíl mezi tvorbou složených slov KUNDO (Kieninger und Obergfell) a IGEN (I.GEN). Proč je to v případě firmy ze Sankt Georgenu v pořádku a

u nás z Nového Města nikoliv ? Už se těším na tvoji sofistikovanou odpověď. Jen abych ji při svém vzdělání dokázal pochopit, když jsi ocenil moje vzdělání na úroveň absolventa základní školy a kdoví jestli ne dokonce pomocné :-))

Nemusí to být sofistikované, Kundo je složeno ze jmen vlastníků značky, je jasné proč ta písmena jdou za sebou tak, jak jsou, u Igenu o gramatickou chybu a nejen o ni, protože i ta gramatická chyba je čitelná jako Igen jen když budeš používat římskou 1, která graficky vypadá jako I. Kdybys použil normální řadovou číslovku "1." tak z toho Igen nevykřešeš ani kdyby ses rozkrájel. A neber si to pořád všechno tak osobně, kdybychom seděli naproti sobě v hospodě, tak bys viděl, že Tě nechci urážet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda rozhodně neměl na mysli to, jestli se mi líbí nebo nelíbí. Cituji "Myslím, že ten kdo ví nebo alespoň tuší, to pochopí. Konec konců, mým záměrem nebylo udělat název, který by se četl jako "první generace". Chtěl jsem dát hodinkám jméno! A to mají! Jméno zlidovělo, přijali ho i zaměstnanci firmy, a tak není důvodu ho moc měnit." Supr, zaměstnanci a zasvěcení tomu rozumí, na ostatní serem. "Chtěl jsem dát hodinkám jméno.!!!!!!" Doufám, že se Mr. Prokop dostatečně kreativně ukojil :gora: .

 

Ale tak pan Prokop se prostě snažil vytvořit snadno v konverzaci použitelný název, který by odlišoval "Křivonožku" od "Soudka". Myslím, že komu se to nelíbí, může se klidně snažit prosadit jiné označení, popřípadě prostě používat "Prim Sport I" ;)

Prokop byl z tohoto fóra už vyštván a já bych rozhodně ocenil, kdyby's neprudil posledního zástupce Eltonu, který se tu aktivně účastní diskuzí :(

 

Minima non curat praetor.

 

"Prétor se nezabývá maličkostmi"

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

accutrona snad nikdo nevyštve, neboť je tu kvůli hodinkám a ne kvůli jménům, navíc, zjevně není ten nasírací typ, co se ihned při jiném názoru někoho jiného pohrouží do depresí, nebo naopak nabíjí kulovnici a hledá správnou adresu na mapě. Prokop je obchodní zástupce, o hodinkách toho zas tak moc vědět nemusel, ale jednal s lidmi a živil se kontaktem s nimi, takže se mu logicky nelíbilo, když musel celkem zbytečně číst spoustu osobních invektiv, tak prostě odešel. Jeho tady nedrželo fandovství jako nás,byl tu kvůli obchodu. Protože my, jako řadoví fandové máme neustále žhnoucí a planoucí oči, není těžké se kvůli kdejaké prkotině rozčílit do bezvědomí a pak ze sebe sypat ta všechna naše moudra na adresu jiných. My nemáme čas někoho trpělivě a dlouze přesvědčovat o svých názorech, tak hned první, co musíme použít, je vyškolení protistrany počáteční větou, že je vůl a jeho argumentace je totální blábol... A pak už to jede.

Ale Prokopa si vážím, protože se nikdy vytočit nenechal. Je pravda, že na spoustu našich dotazů se snažil odpověď najít bez úspěchu. Nám přišlo logické, že když je nejblíž u zdroje, že dokáže vždy odpověď najít. Dost lidí si myslelo, že se prostě málo snaží, ale pravda to určitě nebyla. Chápu, že je pro něj jednodušší, když se takovému náporu mnoha lidí nemusí podrobovat. Je to schopný obchodník, má své charisma a někdo by ho měl přesvědčit, aby tady s námi byl.

Accutrone, díky za ty informace ohledně kvarců. máš také nějaké informace o ladičkových Primkách?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Accutrone, díky za ty informace ohledně kvarců. máš také nějaké informace o ladičkových Primkách?

 

 

Mám, ale teprve to dávám dohromady a až to bude kompletní, tak to sem dám. K mému překvapení tyto hodinky ovlivnily vývoj v Eltonu více, než jsem si uměl představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám, ale teprve to dávám dohromady a až to bude kompletní, tak to sem dám. K mému překvapení tyto hodinky ovlivnily vývoj v Eltonu více, než jsem si uměl představit.

V literatuře se píše, že bylo vyrobeno 12-13ks ladičkových hodinek značky PRIM.

Nevíte někdo, jaký je jejich osud? Jsou všechny "objeveny" (musea, sběratelé) nebo jseu některé kusy nezvěstné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

ja tam ten Bauhaus vidim, tusite za kolik se daji poridit?

 

Styl bauhaus je jasný. Uvedení tohoto přívlastku k hodinkám s dekorem je čiré pohrdání kunsthistorií. "Bauhaus" se říká primkám s jiným vzhedem. Takže obchodní trik, který já k nelibosti mnohých nazývám šmelinářství. Viz další aukce Tolji, kde hodinky "Bauhaus" prodává s automatickým kalibrem 96. Takže vše viz vlákno "Primky"

 

 

QUOTE(Bert @ 19.12.2009 - 17:58) 360278[/snapback]Přátelé, jeden z našich vážených členů na Aukru vystavil fotografii Primek, k nimž přidal přívlastek Bauhaus. Styl Bauhaus vnímám především jako styl propagující jistou uměřenost linií a tvarů velmi silně spjatý s tvorbou Miese van der Rohe, nebo třeba Henryho van der Velde. Nikde jdem v rámci chronomagu nenašel žádnou definici, co u Primek je a není Bauhaus. Podle mne to co vidíte na fotografii Bauhaus není. Tak se k tomuto zkuste vyjádřit. NO FLAME PLEASE :-)

Zdroj:Tolja

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...