Přejít na obsah

PRIM AUTOMATIC


Doporučené příspěvky

Honzo jestli jsem Tě naštval tak se omlouvám, to opravdu nebyl můj úmysl. Možná nedorozumění.

Určitě jsem Tvou odpověď četl a díky za ní, ale má první otázka v tomto vlákně byla na hodinky

č. 3 v příspěvku 53. Tak jsem to chtěl udělat a sehnal jsem si ciferník, jen je bílý. Proto ta otázka.

Odpovědi jsem sice rozuměl, ale kal. 68 ani 64 není automat (na ciferníku nápis automat je a ve foto

č. 3 je ciferník sice černý, ale předpokládám, že stejný a je ve futrále PS-2 nebo ne?) Proto má

otázka zněla jak to udělat, aby to bylo jako na foto 3. Nevím jestli jsem to vysvětlil správně (možná

mi něco uniká, (( jiný strojek než kal. 96)) ale proto jsem se rozhodl, že budu psát do tohoto fóra,

které jsem před tím jen četl, neboť hodinky Prim mne zajímají, ale krom tohoto fóra, nevzdelaný

nesežene skoro nic z čeho by čerpal).

K výše uvedenému se tedy asi není třeba vracet, ale položím ještě jednu otázku. Do jakého

pouzdra a na jaký strojek tedy tento ciferník patří?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento ciferník partří do pouzdra sport 2 jen společně se strojkem kal.69 pozor né 96. 69-ka je odvozena od 64 jen je přidán můstek somonátahu.Je zde jen použito vypouklejší dno vzhledem k tomu,že strojky se samonátahem jsou vyšší.Takže do obyč pozdra to dostaneš jen ho nezašroubuješ s použitím běžného dna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasně, to jsem teda trotl. Odtud pramení poznámka Honzy, že jsem špatně četl.

Zaměnil jsem 96 za 69. Prostě jeden toho chce tolik stihnout, že čte moc rychle

a části se domýšlí.

Skodná díky a Honzovi ještě jednou omluva.

Má někdo foto hodinek, kde se používá strojek s tímto kalibrem? (69)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic se neděje. Kalibr 69 je s kalibrem 96 záměnný a i na fotkách bude téměř stejný. Ten podstatný rozdíl je, že kalibr 96 má jinou rozteč nožek číselníku. A samozřejmě automatové strojky jsou širší než mechanické a tudíž potřebují jiný rámeček strojku. Vše je tady už vícekrát popsáno.

 

Edit: kal.96 je v leteckých

 

 

 

post-5320-066778400 1307039407.jpg

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasně, to jsem teda trotl. Odtud pramení poznámka Honzy, že jsem špatně četl.

Zaměnil jsem 96 za 69. Prostě jeden toho chce tolik stihnout, že čte moc rychle

a části se domýšlí.

Skodná díky a Honzovi ještě jednou omluva.

Má někdo foto hodinek, kde se používá strojek s tímto kalibrem? (69)

 

podívej se sem http://photowatches.eu/albums/upload/stanik73/kalibry_PRIM_final.pdf, tam najdeš odpověď na svoji otázku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Už je sice nemám, ale fotky sem vložím. Ty s nápisem "automatic" na lunetě nemají kalibr 96.

Osobně se mi nejvíce líbí kulaté černé Bauhausy a pak kulaté se stříbrnými plastickými indexy.

Hodně zajímavé byly ty obdélníkové (horní řada třetí zleva) - měly zajímavý zlatý nádech ciferníku a tomu odpovídající ručky. To už jsem pak nikdy neviděl.

 

Ty s fialovým ciferníkem (televize) jsou nádherné! Takové bych chtěl sehnat!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsíci...
  • po měsíci...

No, určitě potom nafotím, nejdřív je musím dát do pořádku. Jdou, ale něco v nich rachtá. Řemínek bude taky oříšek, vidím to na bílý nebo černý... Uvidím.

Nojo, to souhlasím s Manťákem- budeš shánět díly a brakovat vraky. Sekne jim Kovotex - i když obyčejně tahy na Primky nedávám, těmhle sluší- ale na nošení to moc není, ku.ví to pouzdro   :crying_anim:

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...