Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada
Pořád žiji v představě, že takových 150k bohatě stačí, ne ? Nemyslím si, že automobil s takovým, v Tvých očích malým výkonem, může předjíždět, nepřekážet na křižovatce a dojet z A do B.

Budeme si muset také od rodičů zapůjčit o hodně výkonnější vůz, abychom poznali, v čem se skrývá rozdíl.

 

Až budou auta vážit to co vážila před 30ti lety, bude mi klidně stačit 100koní - není to o výkonu, ale když ti dneska dvoudveřové "sportovní" auto váží tolik co před 30ti lety vážila 5ti metrová limuzína, tak je to prostě špatné. Auta jsou těžší a těžší, tak potřebují víc výkonu aby jezdila... :( Je to naprd.

 

Tada: S tím Bavorem si to neber osobně, zapomněl jsem, že ho máš, jen mě tak napadl, doplň si tam klidně Meďoura ;)

 

Nikdy jsem nepsal že "mám" BMW, psal jsem vždycky jen že "jezdím s BMW". Mám Mercedesa ze Sicílie - tam to o tom mafiánském bossovi beru jako kompliment. Jenomže spojovat si auto automaticky s tím, kdo v něm sedí to hodně zavání předrevolučním myšlením a vůbec mentalitou ještě o nějaká dvě časová pásma na východ :)

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra lidi - kde se vzala rovnice "čím pomaleji jedu - tím bezpečněji jedu" ? Bezpečnost silničníh provozu je mnohem komplexnější než že stačí jezdit podle předpisů...

 

Rovnice "cim pomaleji, tim bezpecneji" je podobna blbost jako "pod 200 kobyl je to nuda". Na to, abych jel svizne a nezdrzoval provoz, mi staci i slabsi motor, pri predjizdeni musim hlavne premyslet (ale to i v silnym aute) a kdyz je obcas chut si alespon trosku zablbnout, tak to jde i se slabsim motorem, i kdyz te zrovna neprispendli do sedadla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tada: Já jen koukám, prostě, jak můžeš bejt tak chytrej v oblasti aut - prostě Tvé názory, vždyť jsi mladej smrad, jako já, i kdyby jsi měl řidičák 3-4 roky, co to je... Nechci se Tě nějak dotknout, ale tady ti lidi maj třeba k třicítce - čtyřicítce , ba i více a mají určitě odjeto daleko více. Možná se pletu.

 

Ty jsi od narození dělal mechanika u Enza??? Prostě, vážně nic ve zlým, jen čumím na ty názory :)

 

A nerazím větu " čím pomaleji= tím bezpečněji", ale myslím si, že 90% lidí na fóru by Octavka RS, s řekněme dost slušným motorem, stačila, Tobě ne :D

 

Ále co, my, co se máme rádi, těšíme se domů na manželky, přítelkyně, si budem jezdit nudně a Ty si klidně jezdi " zábavně " :)

 

Končím tuhle debatu a těším se, až si zase sednu do mé stařičké, traktorské Audinky... :D

post-2202-1250023392.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo pěkný kousek... zrovna jsem uvažoval o tom, že si s podobným udělám radost. Je ne s bílou (momentálně mám) a bude muset mít DSG..

 

tak tahle bude brzo na prodej :) ale nema dsg... osobne bych doporucoval pockat, az se v bolce ojezdi faceliftovane eresa a pak bych do automatu s padlama pod volantem sel...

 

jinak k te bile barve - kdyz pominu to, ze je ted velmi popularni.... na ereso nesla dlouho bila barva dat, ale jednou se pry vyrobily auta pro policajty, ktera pak nebyla odebrana a tak se bila dostala na "normalni trh" - zajem o tuto barvu byl takovy, ze se brzo objevila jako standartni moznost volby - ale je to jen legenda :)

post-1383-1250022492.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Kurňa, Tada... ty jsi takový borec na auta a problematiku jezdění, že se divím, že tě každou sobotu nevidím v Autosalonu na TV Prima :D :D

 

V televizi mám hrozný hlas a navíc nejsem takový fešák jako ti, co to moderují teď :)

 

Peta-Biker: Třeba protože mě to baví, i když tady narážíme spíš na ten problém, že já své názory prezentuji jako jasná a čistá fakta - možná že to je jádrem pudla :D

 

skalis: Tak já netvrdím že pod 200koní je to nuda, zálěží na autě a na hmotnosti - spíš by se dalo říct pod 100koní na tunu je to nuda nebo tak něco :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Jo jo pěkný kousek... zrovna jsem uvažoval o tom, že si s podobným udělám radost. Je ne s bílou (momentálně mám) a bude muset mít DSG..

 

 

DSG je krásná věc, švagrová ho má v Octavii a docela ji ho závidíme, on nakonec i ten automat je dobrá věc.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový malý postřeh k výkonům aut, podle mě je mnohem lepší mít rezervy, než se snažit s kozím dechem předjet prázndej traktor.

 

Sám jezdím s autem který má ?100 koní už cca 13 let a příští auto bude mít asi tak 2x tolik. Když jsme měl motorku, tak jsem kolikát jezdil podle předpisů, a nikdy sem se neptal, kurník, proč má 120k, dyť stačí 30 ne? :)

 

Např. BMW 530i to ale každopádně nebude, spotřeba 13-17/100 mi přijde divná :D (takže spíš asi nafta)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Např. BMW 530i to ale každopádně nebude, spotřeba 13-17/100 mi přijde divná :D (takže spíš asi nafta)

 

Tak to někdo musí jezdit pořád jen na dvojku - 330Ci, 200kw, automat - při průměru 103.9kmh (Olomouc-Poděbrady) 12.6L/100km. Naopak naftové BMW ta samá trasa +- stejné podmínky na silnici při průměru 102kmh spotřeba 14.9L/100Km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj šéf a já, trasa Plzeň Brno, počasí gutt, 25°C, průměrná spotřeba 16,7 l BMW 530i manuál.(průměr bohužel nevím přesně, cca 125)

Stejná trasa, já sám :) počasí gutt, 23°C, Roomster 1,9 TDI 77KW, průměrná spotřeba 6,5 l.(průměr 107)

Stejná trasa, á sám :) počasí gutt a z Prahy déšť, 20°C, Octavia 1,9 SDI 55KW, průměrná spotřeba 5,9 l.(průměr 110)

 

Tak já nevím, asi to má polámaný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Můj šéf a já, trasa Plzeň Brno, počasí gutt, 25°C, průměrná spotřeba 16,7 l BMW 530i manuál.(průměr bohužel nevím přesně, cca 125)

Stejná trasa, já sám :) počasí gutt, 23°C, Roomster 1,9 TDI 77KW, průměrná spotřeba 6,5 l.(průměr 107)

Stejná trasa, á sám :) počasí gutt a z Prahy déšť, 20°C, Octavia 1,9 SDI 55KW, průměrná spotřeba 5,9 l.(průměr 110)

 

Tak já nevím, asi to má polámaný :)

 

Kudy jel Plzeň-Brno? Přes prahu? Tak to aby udělal 130 průměr s tím, že přes Prahu pojede kvůli radarům na jižní spojce dle předpisů, tak musí jet celkem svižně po dálnici, tak to věřím, že těch 16,7 je možno - pokud na dálnici držel pořád plyn na podlaze, pořád :) Když se kouknu na dálnici při 160 na okamžuitou spotřebu je to taky docela dost... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Pokaždé přez Prahu a pokaždé jižní spojkou. Je fakt, že měl průměr cca 10km vyšší.

 

Ono i po českých dálnicích dát ve výsledku průměr nad 110 je štěstí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Hm to dávám naštěstí pravidelně. :) Pha Brno snad pokaždé 100-115.

 

Má to někdo štěstí :) Já nejlepší průměr udělal na cestě Laupheim - Praha, 3hodiny, neděle ráno, na silnic vůbec nikdo a bez zastávky, zastávky hrozně zdržují :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Já mám teď naftu 90 koní a celá rodina jsme spokojeni. Jezdim sice 16 let denně, ale rád si to tu čtu, aspoň se přiučím...

Kdybych to tady čet dřív, tak jsem před 14ti dny neobjednal galaxy v naftě. Ach jo. Jsem out.

 

Naopak, objednat Galaxy v benzínu by byla chyba, v naftě to dává větší smysl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...