Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

copak tohle je, nějaký bastl? Škoda, že není vidět strojek. No nekup to za 9 kaček - pozlacená luneta ...

http://aukro.cz/prim...1889920924.html

 

Tento typ hodinek bastl nebude. Tyhle potápky se vyráběli někdy v polovině 90 let, jestli se nepletu. Sám mám doma jednu jejich verzi.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://aukro.cz/prim...1878528195.html

 

zaujali ma ake su v super NOS stavu ale pri pohlade na cislo strojku som zistil ze je to prerobena 68 na automat a nie 69 aka tam ma bit!ale aj tak som zvedavy na kolko sa dostanu :D

 

No buhví jestli to není originál,69 je zkřížená 68+96.Ze začátku výroby mohl zůstat nějaký základ oražený 68.Ciferník i pouzdro je origo kdo by se stim takhle pracně bastlil pro pár korun.

Mam tady jedny 69 na stole a když na ně koukám z větší dálky ani to nejde rozeznat co pod oscilátorem vlastně je za číslo,lupou vidim 6II9 a to vím že je nikdo nebastlil.Koukam ale,že PRIM automat ve sportovním vydání pěkně upadly,protože tam končí dnes dvě aukce najednou(asi o hodinu) a je to bída z nouzí.Jak se někde sejde víc stejnejch věcí jde cena rapidně dolu.

edit:ptakovinaasi sem se usekl :) teď skočily jedny o +1400 za 5 minut.No dneska je v TV prd tak se na to večer skouknu :D

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit že je to oprvdu kal 68.Alespoň tomu nasvědčuje ,vyznačený detail a to ,že nejde připevnit kal. k vložce,protože u kal 69 a 96 jsou jinde vyrobeny otvory pro šroubky a i kdyby se to vybrání rozšířilo, tak se tam sice šroubek našroubuje ale vzhledem k jiné síle základny bude hlavička toho šroubku zavazet volnému pohybu rotoru.A další je to,že po zvětšení místa s číslem kal. je čitelná jasně 68 čož by znamenalo,že je ti čistý kal 68.Ale jinak je to pěkně udělané a na funkci tyto detajly nemají vliv.

post-15236-026797000 1319293181.jpg

post-15236-026769200 1319293197.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit že je to oprvdu kal 68.Alespoň tomu nasvědčuje ,vyznačený detail a to ,že nejde připevnit kal. k vložce,protože u kal 69 a 96 jsou jinde vyrobeny otvory pro šroubky a i kdyby se to vybrání rozšířilo, tak se tam sice šroubek našroubuje ale vzhledem k jiné síle základny bude hlavička toho šroubku zavazet volnému pohybu rotoru.A další je to,že po zvětšení místa s číslem kal. je čitelná jasně 68 čož by znamenalo,že je ti čistý kal 68.Ale jinak je to pěkně udělané a na funkci tyto detajly nemají vliv.

 

To číslo vidím,ale že by neměla 69 ten šroubek ?

post-12679-002343200 1319294252.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby tam neměl být šroubek tak proč by tam dělali otvor se závitem.Omlouvám se za použití cizího fota.

 

Ta fotka co sem tam dal je kalibr 69 je tam identická díra a ve stejném místě jako u těch hodinek z Aukra.Jinak 69 je výška 6,65mm a 96 je ještě nižší.

Kalibr 68 je ale o 2mm nižší (přesně 4,40mm)Myslím že na nástavbu by ty 2,25 mm stačilo.Proč si myslíš,že je samotný strojek bez automatického natahování nižší než 68?A distanční vložku si můžeš pootočit tak aby šroubek do díry zapadl.Možná jsem ti špatně pochopil,ale myslel jsi to tak,že ten strojek na obrázku z Aukra je jiný(mimo signu 68) :worried_anim: ??

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem sílu celého kal. ,ale pouze základny.To je ten díl,na kterém je montován celý strojek,a je v něm i otvor na ten šroubek.Jen si nejsem jist,zda je u automat.kal ta základna slabší v místě t.j.po obvodu nebo jsou v ní ty otvory zahloubeny tak,aby se v nich ta hlava šroubu schovala a nezavazela tak rotoru samonátahu.No a tím vybráním nebylo myšleno vybrání ve vložce -(žádné tam není) nýbrž v můstku soukolí který jak je vidno z fotek svým okrajem částečně překrývá otvor pro zajišťovací šroubek.I když je fotka zabrána více z boku tak z vlastní zkušenosti (je zde na foru návod na předělání 68 na automat) to mám zjištěné.Na fotkách v mém vlákně jsem to sice propiloval,ale nakonec jsem tam nechal volný otvor ,aby jak jsem již psal se mohl rotor otáčet kolem dokola.Doufám že tady neplácám někajé ptákoviny a že tím někomu nemotám zbytečně hlavu.Když tak mě někdo doplní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem sílu celého kal. ,ale pouze základny.To je ten díl,na kterém je montován celý strojek,a je v něm i otvor na ten šroubek.Jen si nejsem jist,zda je u automat.kal ta základna slabší v místě t.j.po obvodu nebo jsou v ní ty otvory zahloubeny tak,aby se v nich ta hlava šroubu schovala a nezavazela tak rotoru samonátahu.No a tím vybráním nebylo myšleno vybrání ve vložce -(žádné tam není) nýbrž v můstku soukolí který jak je vidno z fotek svým okrajem částečně překrývá otvor pro zajišťovací šroubek.I když je fotka zabrána více z boku tak z vlastní zkušenosti (je zde na foru návod na předělání 68 na automat) to mám zjištěné.Na fotkách v mém vlákně jsem to sice propiloval,ale nakonec jsem tam nechal volný otvor ,aby jak jsem již psal se mohl rotor otáčet kolem dokola.Doufám že tady neplácám někajé ptákoviny a že tím někomu nemotám zbytečně hlavu.Když tak mě někdo doplní.

 

jj ja už ti rozumím.Pokud bys upravoval ručně kal 68 na 69 tak tam ten šroubek bude vadit,no a na hodinkách z aukra ten šroub není :) ......ani vybrání aby tam zapadl...blahoslavení chudí duchem :) jsem rád že sem pochopil :notworthy: Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takto upravené kalibry byly montovaný v primu samotnými zaměstnanci z dlouhé chvíle.Myslím že honza manta jich pár má i s na koleně vyráběnými dýnky.Z mého pohledu je to spíše složenina než rarita. Prodávající o tom možná nemá tušení nebo to záměrně neuvedl. Na toto téma tu toho bylo již dost probráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim Sport 2 vojenský model?

 

http://aukro.cz/luxu...93.html#gallery

 

 

Tak to občas chodí. Drobná mystifikace může méně znalého donutit k vyššímu příhozu za vidinou výhodné koupě jakéhosi domnělého unikátu, který nesmí ve sbírce chybět. A u toho prodejce je to celkem známé. Minimálně účelově focené fotografie, tak aby co nejvíce zakryli vady, které slušný prodejce detailně nafotí nebo dokonce slovně upozorní. Sám jsem se nechal jednou napálitPosted Image

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to občas chodí. Drobná mystifikace může méně znalého donutit k vyššímu příhozu za vidinou výhodné koupě jakéhosi domnělého unikátu, který nesmí ve sbírce chybět. A u toho prodejce je to celkem známé. Minimálně účelově focené fotografie, tak aby co nejvíce zakryli vady, které slušný prodejce detailně nafotí nebo dokonce slovně upozorní. Sám jsem se nechal jednou napálitPosted Image

 

 

 

 

jen se divím, že tento prodejce nemá více negativních komentářů!

NEBRAT!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...