Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
před 7 minutami, Medvěd76 napsal:

Dobrý den, jsou to také zaručně FEJKY???

Děkuji Jarda

https://aukro.cz/prim-diplomat-edice-skoda-top-stav-6977415030

Ano jsou - u všech tě diplomatů, ať už mají jakýkoliv ciferník, nebo pouzdro je nejsnazší podívat se na ručky - originální mají černou linku tenkou, všechny "fejky" mají černou linku takovou jako tyto Škodovky...jde to poznat i na blbých fotkách, kde si není člověk jistý lomenými indexy, hranami pouzdra atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Medvěd76 napsal:

Ty diplomaty stoprocentně, protože se reklamní řada škody dělala ve verzi skorodiplomat - bez data.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Honza.manta napsal:

Ty diplomaty stoprocentně, protože se reklamní řada škody dělala ve verzi skorodiplomat - bez data.

 

Děkuji za pomoc ale stejně se mi ty hodinky líbí. Mají kouzlo. Ještě jsem se chtěl zeptat jakou asi hodnotu tyto hodinky nabízené AUKRO mají reálnou cenu? 1000? nebo 2000?

Děkuji za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Medvěd76 napsal:

Děkuji za pomoc ale stejně se mi ty hodinky líbí. Mají kouzlo. Ještě jsem se chtěl zeptat jakou asi hodnotu tyto hodinky nabízené AUKRO mají reálnou cenu? 1000? nebo 2000?

Děkuji za odpověd.

Jejich reálná cena na trhu je přesně taková, jakou za ně nějaký nepoučitelný bl...tvor zaplatí...Většinou se vyšplhá na několikanásobek toho, co by lidé třeba chtěli zaplatit, kdyby věděli, že je to jen čínský fejk něčeho, co vlastně nikdy nebylo. Soudruzi jsou šikovní a jejich zadavatelé vynalézaví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, pavel58 napsal:

A co nová šance pro PS II. To je ok?

Nová šance pro PS II je dle mého spíš blíže MODování u Seiko - na bázi originálních dílů stavíš (nebo je stavena) individuální modifikace. Konkrétně typ s ocelovou otočnou "klikací" lunetou považuji za výtvor, za který by se v originální fabrice nemuseli stydět, naopak by se mohli podívat jak elegantně jde dát poctu původnímu modelu, s moderním nádechem. Obecně je mně jedno jestli nerez pouzdro vyrobí Valjoux, Stenly, Elton, Parexo, nebo číňan - je to náhradní díl vyrobený jinou technologií, z jiného materiálu - pro mně tam originál, menší zlo a větší zlo neexistuje - pouze kvalita provedení a poměr ceny k produktu.

Tyto diplomaty, nebo Sport 1 už jsou ale někde jinde, tady už se jedná o kompletní stavbu kopie s použitím původního strojku, což se nazývá renovací - je to jako do "fejk" kecek z tržnice strčit originální vložku do bot a tvářit se že je vše OK....

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 23 minutami, pavel58 napsal:

A co nová šance pro PS II. To je ok?

Chronomag musíš v tomto brát s velkou rezervou. Původní ELTON jako firma zanikl. Takže kdokoliv dnes dělá renovace, tak je to jeho pokus o interpretaci původních modelů, a to včetně Elton hodinářská, která vznikla 1.1.2000. Když udělali nová pouzdra v Parexu nebo Poláci, byl to podle místního mínění fake. Když pouzdra (nebo jiný díl) udělá někdo, kdo je na whitelistu, je to OK. Já už nad tím dávno zlomil hůl a neřeším to. Kup si, co se ti líbí, a netrap se odsudky druhých. Každý je pánem svého života ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co píšeš, je trochu zavádějící, částečně máš pravdu, po formální stránce by se to tak dalo vyložit, po té materiální je tam už trochu rozdíl minimálně v tom prostředí, kde to vzniká a s tím souvisí i podklady pro výrobu, technologie a kvalita. Nejzásadnější je ale to použití určitých prvků (nápisů), které jsou značkami vlastněnými konkrétními subjekty a s těmi asi nemůže na svých výrobcích každý nakládat, jak se mu zachce. A to se ani nevyjadřuju k tomu, že se většina těch prodávajících snaží v kupujících vyvolat dojem, že se jedná o historický originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Z druhé strany se Elton hodinářská snaží vyvolávat dojem, že jde o původní značku hodinek PRIM. A to také není pravda. O kvalitě, zpracování nových dílů můžeme diskutovat. Měl jsem několikery renovované hodinky z Eltonu hodinářská, a o žádné skvělé kvalitě se mluvit nedá, včetně výstupní kontroly (viz řada vláken na crhonomagu). S čínskými/polskými výrobky vlastní zkušenost nemám, ale jestli tohle (viz níže), stojí 5 tisíc (igen), resp. 10 tisíc (diplomat), tak bych asi neměl problém si to (pokud bych po těchto modelech toužil) za tu cenu koupit. Neočekávám, že by kvalita byla hrůzostrašná. Ale monžá mi to někdo vyvrátíte vlastní zkušeností (ne jedna paní povídala).

Diplomat.jpeg

Igen.jpeg

Upraveno uživatelem Ondra
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Nejsem právník přes autorská práva. Ale jak se potom právo dívá na ty tuny signovaných aftermarket dílů třeba na Seiko, které se běžně prodávají? A jak Elton hodinářská ospravedlňuje na renovovaných dílech používání ochranné známky PRIM, kterou vlastní MPM Quality?

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže je rozdíl v tom, kdy někdo parazituje na originálu - vytvoří plagiát, ale alespoň na něj uvede své logo - hodinky se přeřadí do kategorie homage, nebo-li pocta původnímu, modelu - at už je to Steinhart, San Martin, Phoibos, Pagani Design, atd... kupující od počátku ví do jaká vody vstupuje - pokud mu nevadí nosit tento typ hodinek a dát za ně své poctivě vydělané peníze, pak OK má bohatý výběr.... pokud se ale produkt prodává jako plagiát včetně loga, už situace jiná... za 5 tisíc se dají pořídit hodinky zpracováním i designem úplně někde jinde... a pochybuji že by se prodaly byť jedny Igeny jen z lásky k tomuto retro designu, pokud by tam logo Prim nebylo...když jsme u těch Seiko - ano tam solidní úpravci nabízejí komplet díly, ze kterých lze seskládat hodinky bez použití OEM dílů - postačí strojek a vše další jde sehnat... ale logo Seiko na ciferníku solidní prodejci nemají... jen Aliexpress šmelináři... podívej se na NamokiMods, SeikoMods, atd... Seiko logo u nich nenajdeš na jejich cifernících...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...