Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

vynalezl jsem žárovku!! konečně jsem docílil zúčtování v EUR a tohle je výsledek: při platbě jsem dostal kurz 24,429375 v den kdy kurz EUR podle ČNB byl 24,390!! to je proklatě nízko :)

 

Jsem říkal, že Axa má bezkonkurenční kurz :)

Mě se zase málem podařilo něco opačného, před pár dny to na mě z ničeho nic vybaflo s nastaveným účtováním v českých korunách, tak jsem si to přenastavil.

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639

 

Když už jsme u tohoto tématu, dovolím si trochu sebepropagace - článek na téma spořicí účty:

http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-sporici-ucet-na-miru/

 

Jinak jsem samozřejmě přidal do seznamu mých ústavů ještě Zuno, takže akutálně využívám služeb následujících bank:

FIO, mBank, Poštovní spořitelna, Wüstenrot, Axa, ING a Zuno a dále záložen: Moravský peněžní ústav, Unibon (tady mám 3 letý termíňák s úrokem 6 % p.a.) a Metropolitní spořitelní družstvo (2 letý termíňák s úrokem 5,8 % p.a. :D ).

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si z každého ústavu beru to, co má pro mě nejlepší.

 

mBank - po zavedení poplatků za 11. a další převod v měsíci již nemohu využívat jako hlavní účet. Mám tam ale kreditku - jsem ješitný člověk, chtěl jsem zlatou kartu a jen mBank mi jí dala zadarmo, takže mám kreditku na 150 000 Kč i když měsíčně otočím tak s bídou tři :). No a pak ještě debetku pro případ většího výběru z bankomatu, super je možnost nastavení limitů, kterou jinou kartou podojím bankomat o 240 000 Kč (na 3 výběry za sebou), nebo i víc

 

FIO - můj hlavní účet. Super je 10 výběrů z vlastního bankomatu zdarma, neomezený počet transakcí, hlásiče po každém pohybu

 

Poštovní spořitelna - tady mám jen Červené konto (spořák). Super možnost jak zdarma vkládat na účet hotovost na každé poště. Oficiálně to sice nejde, ale paní na přepážce nepozná, že jde o Červené konto a tak vklad přijme. A když ho přijme, bance nezbude nic jiného, než peníze připsat. No a protože to oficiálně nejde, není to v ceníku. A když to není v ceníku, je to zdarma :D

 

Wüstenrot - super spořák s úrokem 2,6 % p.a. bez výpovědní lhůty. S roční fixací na část vkladu mám 3 %. Navíc když to předčasně zruším, pořád neplatím žádnou sankci a pořád dostanu úrok těch 2,6 %, jako kdybych fixaci neměl. Pro nové klienty jsou ale úroky o něco nižší.

 

Axa - jak jsem uváděl výše, super kurzy cizích měn. Platím tím cokoliv co je v cizí měně, přes Internet i osobně v zahraničí. Spořák s 2 % p.a. taky není k zahození (kdo si zřídíte přes prázdniny dostanete 250 Kč odměnu). Co mi ale vadí, je ověřování zůstatku k předešlému pracovnímu dni. Kupoval jsem něco přes eBay. První část peněz jsem tam nalil v pátek ráno, druhou v sobotu. První zboží jsem mohl zaplatit nejdříve v pondělí po poledni, druhé až v úterý po polední :(. Chce to s tím počítat.

 

ING - už léta mám jako univerzální příjmový účet. Neumí zahraniční platby, tak nehrozí, že mi tam nějaký vtipálek pošle pár 1 centových plateb a já se nedoplatím.

 

ZUNO - zřízeno před týdnem. Má mít zdarma příchozí zahraniční platby, tak uvidíme. Prodal jsem něco na eBay v Německu, tak čekám na první platbu. Účet s denním připisováním úroků (a tak až do zůstatku cca 120 000 bez daní) se hodí taky.

 

No a k tomu mám smlouvy s několika devizovkami. Nejvíce využívám Easychange (zdarma převody v EUR po celé EU) a Akcentu (zdarma převody v PLN do Polska a HUF do Maďarska). Už jsem převáděl peníze i několika lidem zde. Kurzy lepší než banky, ale důležitější jsou ty poplatky. Často to jsou totiž drobné platby několik EUR nebo pár desítek PLN. Tam už je úspora několika set na poplatku znát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem říkal, že Axa má bezkonkurenční kurz :)

Mě se zase málem podařilo něco opačného, před pár dny to na mě z ničeho nic vybaflo s nastaveným účtováním v českých korunách, tak jsem si to přenastavil.

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639

 

Když už jsme u tohoto tématu, dovolím si trochu sebepropagace - článek na téma spořicí účty:

http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-sporici-ucet-na-miru/

 

Jinak jsem samozřejmě přidal do seznamu mých ústavů ještě Zuno, takže akutálně využívám služeb následujících bank:

FIO, mBank, Poštovní spořitelna, Wüstenrot, Axa, ING a Zuno a dále záložen: Moravský peněžní ústav, Unibon (tady mám 3 letý termíňák s úrokem 6 % p.a.) a Metropolitní spořitelní družstvo (2 letý termíňák s úrokem 5,8 % p.a. :D ).

 

hele pročetl jsem si tvůj článek 4 mýty... jsem přesně ten typ číslo 3... tak mi poraď, jedu do Paříže a budu potřebovat eurka, mám si směnit ve směnárně s nulovými poplatky, nebo vybrat z bankomatu z karty Česká spořitelna/AXA/mBank ??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejlepší samozřejmě bude platit Axa kartou, tomu se nic nevyrovná. Pokud budeš potřebovat eura v hotovosti, tak je dobré je směnit v dobré směnárně (např. některé z těch co jsem v článku o Mýtech jmenoval). No pak je výběr kartou - Axou z bankomatu a pokud možno nad cca 250 EUR v jednom výběru, aby se "rozpustil" minimální poplatek 59 Kč. Nejhorší je směnit hotovost v bance.

Kartu od mBank v cizině raději vůbec nevytahovat. V EUR to ještě jde (ovšem proti Axe je to bída), ale v jiné měně je to tragedie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejlepší samozřejmě bude platit Axa kartou, tomu se nic nevyrovná. Pokud budeš potřebovat eura v hotovosti, tak je dobré je směnit v dobré směnárně (např. některé z těch co jsem v článku o Mýtech jmenoval). No pak je výběr kartou - Axou z bankomatu a pokud možno nad cca 250 EUR v jednom výběru, aby se "rozpustil" minimální poplatek 59 Kč. Nejhorší je směnit hotovost v bance.

Kartu od mBank v cizině raději vůbec nevytahovat. V EUR to ještě jde (ovšem proti Axe je to bída), ale v jiné měně je to tragedie.

 

no já si pamatuju časy, kdy byly výběry od mBanky v zahraničí zdarma...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejlepší samozřejmě bude platit Axa kartou, tomu se nic nevyrovná. Pokud budeš potřebovat eura v hotovosti, tak je dobré je směnit v dobré směnárně (např. některé z těch co jsem v článku o Mýtech jmenoval). No pak je výběr kartou - Axou z bankomatu a pokud možno nad cca 250 EUR v jednom výběru, aby se "rozpustil" minimální poplatek 59 Kč. Nejhorší je směnit hotovost v bance.

Kartu od mBank v cizině raději vůbec nevytahovat. V EUR to ještě jde (ovšem proti Axe je to bída), ale v jiné měně je to tragedie.

 

a jak je na tom ta Česká spořitelna? já jsem měl původně v úmyslu brát si jenom její kartu, protože si tam chci udělat cestovní pojištění a pojištění karty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony výběry kartou mBank v zahraničí jsou stále zdarma, změna je pouze v tom, že až od limitu 2500 Kč (ekvivalentu). Problém je v tom, že karty mBank mají tak špatný kurz, že i přes ten poplatek se to vyplatí Axou. Porovnával jsem to v diskusi pod článkem, např. v tomto příspěvku:

http://www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-ktere-budou-vasi-penezenku-na-dovolene-mrzet/nazory/96012/

 

U České spořitelny je to trochu složitější, má totiž zvýhodněné výběry z bankomatů stejné finanční skupiny, ale i tam je to jen otázka výše částky, kdy je Axa výhodnější, viz např. tento příspěvek:

http://www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-ktere-budou-vasi-penezenku-na-dovolene-mrzet/nazory/96116/

A to jsem počítal s výběrem z bankomatu skupiny Erste, který je za 6 Kč a už u částky cca 4 tisíce se vyplatilo vybrat Axou i přes poplatek 59 Kč (z jakéhokoliv). Když ale vezmu, že z ostatních bankomatů je výběr kartou ČS za 125 Kč, tak se Axa vyplatí vždy.

U mBanky je to složitější. Pokud je výběr do ekvivalentu 2500 Kč, je výběr ze zahraničního bankomatu za 35 Kč. Pokud je nad tuto částku je sice zdarma, ale kurz je natolik špatný, že se i přes poplatek 1% minimálně 59 Kč vyplatí vybírat Axou.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony výběry kartou mBank v zahraničí jsou stále zdarma, změna je pouze v tom, že až od limitu 2500 Kč (ekvivalentu). Problém je v tom, že karty mBank mají tak špatný kurz, že i přes ten poplatek se to vyplatí Axou. Porovnával jsem to v diskusi pod článkem, např. v tomto příspěvku:

http://www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-ktere-budou-vasi-penezenku-na-dovolene-mrzet/nazory/96012/

 

U České spořitelny je to trochu složitější, má totiž zvýhodněné výběry z bankomatů stejné finanční skupiny, ale i tam je to jen otázka výše částky, kdy je Axa výhodnější, viz např. tento příspěvek:

http://www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-ktere-budou-vasi-penezenku-na-dovolene-mrzet/nazory/96116/

A to jsem počítal s výběrem z bankomatu skupiny Erste, který je za 6 Kč a už u částky cca 4 tisíce se vyplatilo vybrat Axou i přes poplatek 59 Kč (z jakéhokoliv). Když ale vezmu, že z ostatních bankomatů je výběr kartou ČS za 125 Kč, tak se Axa vyplatí vždy.

U mBanky je to složitější. Pokud je výběr do ekvivalentu 2500 Kč, je výběr ze zahraničního bankomatu za 35 Kč. Pokud je nad tuto částku je sice zdarma, ale kurz je natolik špatný, že se i přes poplatek 1% minimálně 59 Kč vyplatí vybírat Axou.

 

já budu potřebovat tak 150 EUR... takže si to mám vyměnit tady ve směnárně a neřešit to?:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matthew: urcite. Jestli jsi z Prahy, doporucuji nekterou ze smenaren, co jsem jmenoval v tom clanku o mytech. Tedy Alfa prague, Czech exchange, Euro change, Anfal, pripadne tu devizovku Easychange, delaji i hotovost). U hranic se da dobre vymenit u Vietnamcu, co prodavaji trpasliky :).

Ale kdyz tu castku vyberes Axou z bankomatu v Nemecku, tak to taky nebude tragedie, porad to vyjde o fous levneji, nez to menit v bance)

admira: ti jeste nefunguji. Navic se nechali slyset, ze se tam bude za vsechno platit. Na bezplatne ucty muzeme pry zapom?enout. Tim pro me prestavaji byt zajimavi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matthew: urcite. Jestli jsi z Prahy, doporucuji nekterou ze smenaren, co jsem jmenoval v tom clanku o mytech. Tedy Alfa prague, Czech exchange, Euro change, Anfal, pripadne tu devizovku Easychange, delaji i hotovost). U hranic se da dobre vymenit u Vietnamcu, co prodavaji trpasliky :).

Ale kdyz tu castku vyberes Axou z bankomatu v Nemecku, tak to taky nebude tragedie, porad to vyjde o fous levneji, nez to menit v bance)

admira: ti jeste nefunguji. Navic se nechali slyset, ze se tam bude za vsechno platit. Na bezplatne ucty muzeme pry zapom?enout. Tim pro me prestavaji byt zajimavi.

 

z Prahy nejsem, ale jedna směnárna s nulovými poplatky u nás taky je
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nulové poplatky jsou nutnou, nikoliv však postačující podmínkou. V Praze jsou také směnárny lákající turisty na nulové poplatky, ale vyberou si to v kurzu. Chce si to tak ověřit i kurz, např. pohledem na web některé ze směnárem, co jsem uváděl v tom článku (Alfa Prague, Czech exchange, Eurochange, atd).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam jednu jedinou banku, ktera umi vsechno.................mam tam konto, elektronicke bankovnictvi, sporici ucet, hypoteku, embosovanou kartu, internetove platby, ma pobocky vsude a bankomaty taky a kdyz potrebuju Eura, tak my je na pobocce vydaj a zahranicni platby taky umi. Asi to neco stoji, ale za vsechno v zivote se plati. Tech par stovek me fakt neprimeje, abych mel 3 banky, 5 kont a lital po cele praze kvuli par Eurum na dovolenou. Jsem asi moc Posted Imagepohodlnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kazdej jsme nejakej. Kdybych mel kpjediny ucet u klasicke kamenne banky, tak me to bude rocne stat o 2 az 2,5 tisicebchody navic. Rikam si, skoda jich, ne? Na zahranicnich platbach by to bylo dalsich nekolik tisic, nakupuji na nemecke eBay a platim vetsinou prevodem, Nemci moc PayPal nemusi, Europlatby mam pres devizovku zadarmo, pres banku by byla kazda za nejake 2 stovky (+ horsi kurz), pri nekolika platbach do mesice by to uz bylo docela znat. Kdyz k tomu pripoctu to, co usetrim na kurzech (ve smenarne, nebo pri placeni "tou spravnou" kartou), tak uz to da celkem balik. A navic k tomu me to jeste bavi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kazdej jsme nejakej. Kdybych mel kpjediny ucet u klasicke kamenne banky, tak me to bude rocne stat o 2 az 2,5 tisicebchody navic. Rikam si, skoda jich, ne? Na zahranicnich platbach by to bylo dalsich nekolik tisic, nakupuji na nemecke eBay a platim vetsinou prevodem, Nemci moc PayPal nemusi, Europlatby mam pres devizovku zadarmo, pres banku by byla kazda za nejake 2 stovky (+ horsi kurz), pri nekolika platbach do mesice by to uz bylo docela znat. Kdyz k tomu pripoctu to, co usetrim na kurzech (ve smenarne, nebo pri placeni "tou spravnou" kartou), tak uz to da celkem balik. A navic k tomu me to jeste bavi :)

 

 

Patriku,mam ucet v ceskej sporke,mas pravdu,rocne 2,5tis do púrdele uplne zbytocne...Pritom ucet mi sluzi len na to aby mi niekam prisla vyplata,zaplatim 4 trvale prikazy,2 obyc prikazy a raz vyberam z bankomatu.Inak absolutne nic....Uvazujem o Fio...Co myslis,mam?:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kazdej jsme nejakej. Kdybych mel kpjediny ucet u klasicke kamenne banky, tak me to bude rocne stat o 2 az 2,5 tisicebchody navic. Rikam si, skoda jich, ne? Na zahranicnich platbach by to bylo dalsich nekolik tisic, nakupuji na nemecke eBay a platim vetsinou prevodem, Nemci moc PayPal nemusi, Europlatby mam pres devizovku zadarmo, pres banku by byla kazda za nejake 2 stovky (+ horsi kurz), pri nekolika platbach do mesice by to uz bylo docela znat. Kdyz k tomu pripoctu to, co usetrim na kurzech (ve smenarne, nebo pri placeni "tou spravnou" kartou), tak uz to da celkem balik. A navic k tomu me to jeste bavi :)

 

Urcite, rozumim ti. Ja to nekritizuju. Ja myslim, ze to ze te to bavi, je to hlavni Posted Image "Normalni" clovek by to takto nedelal Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku,mam ucet v ceskej sporke,mas pravdu,rocne 2,5tis do púrdele uplne zbytocne...Pritom ucet mi sluzi len na to aby mi niekam prisla vyplata,zaplatim 4 trvale prikazy,2 obyc prikazy a raz vyberam z bankomatu.Inak absolutne nic....Uvazujem o Fio...Co myslis,mam?:rolleyes:

 

Připravuji článek o bezplatných účtech, snad už vyjde brzy. Každopádně přechodem k FIO nic nezkazíš (a jako nádavkem budeš mít zdarma i převody jak v rámci ČR tak SR). Ale můžeš mít účet zdarma i u ČS. Stačí, když si účtem necháš každý měsíc protéct 100 000 Kč (pošleš ze spořicího účtu u jiné banky, např. ING a zase zpět) a uplatníš tak 100 % slevu na paušál. No a do paušálu si můžeš naklikat tuzemské platby, výběry z bankomatu, internetové bankovnictví a několik platebních karet.

http://www.mesec.cz/clanky/osobni-ucet-ceske-sporitelny-za-vernost-slevy/

 

Každopádně nic nezkazíš tím, když si ten účet u FIO zřídíš jaksi "vedle". Je zdarma, krásně si vyzkoušíš jestli ti vyhovuje no a když bude vše OK, účet u ČS zrušíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...