Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Jsem hodně laický uživatel (vždy na kolečku "automat", nic nenastavuji) a jediný požadavek, který na foťák mám, je jeho značka - Panasonic... ;) Momentálně mám Lumix DMC-LX3 a já přemýšlím, jestli to není při mých fotografických (ne)schopnostech zbytečně moc dobrý foťák...? Navíc LX nemá zrovna exkluzivní zoom. Nestačil by mi nějaký kousek z řady DMC-TZ či FZ? Fotí na automatický režim stejně jako moje LX3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by u X10 byl jen problém nočních fotografií na ISO 100,tak bych nad tím asi mávnul rukou,ale pokud se ,,orby" objevují i ve dne při focení v protisvětle třeba na vodní hladině,nebo na karoseriích automobilů,tak už začínám váhat.Vím,dnes výměna čipu tenhle problém odstraní,ale ono to není všechno.Tenhle foťák zasáhl dost lidí,i mezi mými známými,ono tahat ssebou zrcadlovku,(třeba i do kabiny),není moc pohodlné,ale bohužel výrobní provedení moc tomu nápisu MADE IN JAPAN neodpovídá.Je mi to docela líto,ale co mám řict kamarádovi který mi přinese X10 a celý nešťasný ukazuje jakýsi šedý prach v objektivu.Tohle je ta japonská pečlivost a preciznost? Já nevím,ale u jiných fotoaparátů značky Fuji jsem s tímhle přístupem,provedením a problémy nesetkal.Žeby jiná továrna?Třeba i mimo Japonsko?K velké zrcadlovce potřebuji nějaký dobrý kompakt,ale nad X10 váhám,(ale jen díky těmhle problémům).Řeknu upřímně,pokud bych si dnes mohl koupit,(třeba trochu zmodernizovaný),můj starý Canon PowerShot A 720 IS,tak bych neváhal.Proto jsem výše napsal o uvažování o novém Canonu G 15

Upraveno uživatelem vendy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nad G1X jsem docela uvažoval,ale to už není skoro kompakt,je docela velký a hlavně je dost pomalý,ovšem velikost čipu je paráda.Fotím už padesát let a tak pár fotoaparátů mi rukama prošlo,ale tahat celý den zrcadlo a několik objektivů už mi docela vadí.X10 mne opravdu zaujala,ale za ty peníze bych chtěl aparát,který bude dotažený.Zatím z něj ten pocit nemám.Měl jsem ho na pár dní půjčený,(ještě s původním čipem),ovládání, možnosti nastavení a snímky paráda,ale nelogičnosti v menu ,,orby",ale i přístup firmy a koneckonců i dovozce mne zatím odrazují.Čekal jsem jestli teď na Photokině Fuji nepředstaví náhradu,ale zřejmě se to odsune až na příští rok.Takhle dlouho se mi čekat nechce.Když Nikon oznámil nástupce 7100 s lepším(světelnějším) objektivem 7700 říkal jsem si paráda.Pak ovšem přišlo zklamání:NEMÁ HLEDÁČEK!No a právě CANON s G15 se mi zatím jeví jako docela slušný kompromis.Ovšem bude nutno počkat na pár pořádných recenzí.Těch několik lidí co ho zatím mělo v rukou,chválí velice rychlé ostření,a něco málo snímků z něj nevypadá úplně nejhůř.Samozřejmě krásného RETRO vzhledu,mechanického ovládání zoomu a docela,(na současné poměry),dobrého hledáčku X10 zdaleka nedosahuje.Spíš mi připomíná takový klasický pracovní nástroj,ale tohle mě osobně vůbec nevadí.Spíš naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si teď pořídil k Nikonu D7000 ještě Nikona 1 J1 a dopadlo to tak, že jsem celou fotovýbavu DSLR rozprodal. Na tak malej čip z toho lezou úžasné fotky a objektivy co k tomu jsou jsou naprosto parádní - žádné měkké rohy a žádná nutnost clonit abych měl ostré všechny lidi co chci. A navíc ta velikost umožŇuje mít foťák tam, kde bych jinak DSLR nebral.

J1 mám v hledáčku i když ho nemá :smile_anim: a zase tak malý čip CX není. Parádní stránka pro srovnání velikostí čipů je dpreview

post-3780-012812200 1348250804.jpg

Upraveno uživatelem funf5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si teď pořídil k Nikonu D7000 ještě Nikona 1 J1 a dopadlo to tak, že jsem celou fotovýbavu DSLR rozprodal. Na tak malej čip z toho lezou úžasné fotky a objektivy co k tomu jsou jsou naprosto parádní - žádné měkké rohy a žádná nutnost clonit abych měl ostré všechny lidi co chci. A navíc ta velikost umožŇuje mít foťák tam, kde bych jinak DSLR nebral.

 

Tak ten Nikon 1 J1 mi neměls ukazovat,protože jsem ho teď nastudoval a za tu cenu se mi zdá neuvěřitelný.S tím základním objektivem jsou fotky taky super?za 10 000 zhruba se mi to zdá docela solidní cena za takový foťák.Navíc to sekvenční snímání + slow motion vymakané.Co makro,jak vypadají fotky na makro?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona celá záležitost je poněkud uměle vyvolaná. Jak často člověk fotí večerní nebo noční scénu bez automatiky na ruční nastavení a ISO 100?

 

No mě to tedy uměle vyvolané rurčitě nepřijde. Chtěl jsem například vyfotit noční Prahu ze stativu. A vylezlo z toho tohle. Přijde ti to jako adekvátní fotka ze stroje za 13k? Schválně udělej nějakou podobnou fotku, v tom podivném protisvětle takhle z blízka mohl být ten orb "schovaný" v prostředku toho bodového záblesku, nicméně ti to rozhodně nepřeju :)

Fotka byla zkušební takže ani není rovně, den potom šel foťák do servisu.

Mě by jen zajímalo, jak se Fuji postaví k té reklamaci. Reklamoval jsem jak white orby, tak ten bordel na čipu. Jako adekvátní mi přijde pouze výměna foťáku nebo vrácení peněz, jestli jen vyměněj čip tak pro mě Fuji czech fakt prodpadne.

 

dscf5118b.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Když už jsem tu hovořil o problémech s aparátem, dám jsem taky nějaké info ohledně problémů se servisem:

Foťák jsem reklamoval 18. minulého měsíce, minulý pátek, 19. jsem se do servisu osobně stavil, fotoaparát neměli a nechtěli mi dát potvrzení pro mall.cz že aparát nemají s odůvodněním, že ho musí mít v ruce. To se mi nelíbilo, kontaktoval jsem Mall ale nakonec jsme se dohodli, že mi v pondělí pošlou dobropis s informacemi pro Mall.

Ani v úterý ale nic nepřišlo, telefon hluchý.

Dnes ráno mi po včerejším urgování přišel tento mail:

 

 

"Blooming " phenomena (so-called "white dot" or ?with disc? ), jak je nazýván anglicky, není výrobní závada senzoru, ale fenomén.

 

Nevyskytuje se u všech fotoaparátů. Může se objevit u jakéhokoliv fotoaparátu užívajícího CMOS za určitých podmínek, např. při intenzivním světle,

 

vysokém kontrastu, např. světla auta svítící do tmy při tmavé scéně. Může se vyskytovat i u fotoaparátů jiných výrobců a je způsoben charakteristikou senzoru,

 

ale úroveň "blooming" se liší model od modelu. X10 je vybavena velice kvalitním senzorem poskytujícím vynikající kvalitu obrazu a nízkou úroveň šumu,

 

ale může se vyskytnout blooming efekt.

 

Senzor není vadný. Přesto zákazníkům, kteří nejsou spokojeni s kvalitou snímků za takto specifických podmínek

 

byla firmou Fujifilm nabídnuta reinstalace firmware. Pokud ani toto nepomůže, je následně možná výměna senzoru a nastavení fotoaparátu na tento nový senzor..

 

 

Z tohoto důvodu není výměna sensoru klasifikována jako záruční oprava nýbrž jako vylepšení vlastnosti fotoaparátu

 

 

 

To má být jako nějaký výsměch nebo co?? Oni mi dokonce VYLEPŠILI fotoaparát! O tom, že jsem reklamoval bordel na čipu ticho po pěšině...

 

No nic, za půl hodiny mám volat nějakému nadřízenému slečny, která to zatím řešila.

 

 

 

Takže rada pro výběr kvalitního kompaktu je z mého pohledu jasná a snad jí ani psát nemusím.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem moc zvědav jak tohle s X10 dopadne! Jsem pro něj na 95% rozhodnutý, ale je fakt, že výše uvedené mě trochu odrazuje, je to super foťák se super kvalitou obrazu a designem. Co se mně na něm líbí je hledáček, protože ikdyž pokryje jen 80% tak furt je to lepší, než na prudkým slunku mžourat na display a nic nevyfotit, proto kdyby měla J1 hledáček, tak za tu cenu asi taky neváhám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopadne to jak to má dopadnout, to je moje blbost, že sem v pátek neřval a nedělal scény, páč potom by mi možná ten papír dali a nemusel bych řešit tuhle levárnu (a ono to nic jiného není, vážení).

30. den reklamační lhůty fotoaparát nebyl vyřízený, o pět dní později už to dokonce ani není reklamace....na to, proč mě nekontaktovali, že se fotoaparát zdržel, jsem odpověď nedostal...na to, proč nebylo možné se dovolat, na to taky ne...

 

BTW já na ten hledáček nefotil skoro vůbec. To radši ten v XS1, ten má pokrytí myslím 100% a hlavně zobrazuje důležité informace, o velikosti ani nemluvím. V X100 je zase hybridní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tohle chování člověka odrazuje od koupě X10. Nejsem si jistý jestli tento přístup mají jen u nás,něco podobného jsem zaznamenal i v cizině,ale samozřejmě že ne tak často a všude.Přitom jak se skutečně shodneme fotky z X10 lezou skutečně výborné,ruční zoom a hledáček také paráda,ale chování k zákazníkovi který u nich ,,nechal" 13 tisíc? V cizině,(kromě několika málo případů),mění čip,nebo dokonce posílají nový fotoaparát bez velkých debat,ale u nás je zákazník VELICE obtěžuje,a nejraději by ho poslali do pr....! Je tedy pravdou že i u nás má prý několik lidí výměnu čipu za sebou,ale někteří i s následným opětovným posláním X10 zpátky kvůli vysoké hladině šumu.Jak jsem psal výše,tyhle horory mne od koupě stále odrazují a začínám přemýšlet nad Canonem G15,i když je mi jasné že obrázky jako z X10 z toho nedostanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ja zatím nevím jak to dopadne, mají se ozvat v pondělí (ale které?)a pak napíšu. Klidně můžu uveřejnit celou komunikaci ať si každej udělá obrázek sám.

Nicméně čip by měl bejt vyměněn. Ale stejně není nic moc nechat foťák lítat po celé evropě (centrála v PL a výměna čipu v GB).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně kvůli tomuhle chování pořád váhám,vím že problém s X 10 nezavinili oni,ale výrobce chybu přiznal,tak proč se sakra tak ,,škubou"? Aby převedli jací jsou borci? Ještě k příspěvku Midlocha : J1 hledáček nemá,ale V1 EVF má,a dobrý.Vím že je cenově trochu jinde,ale teď Nikon vylezl s novým V2,tak se dá počítat že V1 půjde s cenou dolů.Upřímně řečeno pokud bych nechtěl primárně kompakt,tak V1,nebo i V2 by bylo dobré řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně kvůli tomuhle chování pořád váhám,vím že problém s X 10 nezavinili oni,ale výrobce chybu přiznal,tak proč se sakra tak ,,škubou"? Aby převedli jací jsou borci? Ještě k příspěvku Midlocha : J1 hledáček nemá,ale V1 EVF má,a dobrý.Vím že je cenově trochu jinde,ale teď Nikon vylezl s novým V2,tak se dá počítat že V1 půjde s cenou dolů.Upřímně řečeno pokud bych nechtěl primárně kompakt,tak V1,nebo i V2 by bylo dobré řešení.

 

Včera přišel mail, že dotyčný pán nebude přezkoumávat situaci v anglickém servisu a že mi nabízí výměnu za nový X10 a pokud trvám na odstoupení od smlouvy tak mi pro něj taky poskytne podklady pro mall.

Takže snad vyřešeno. Pokud bych se ale nebránil, dostal bych foťák zpět a ještě by na mě koukali, jaký dělám problémy.

Pokud X10 tak se zárukou nového senzoru, nechat foťák lítat měsíc někde v luftě a s nejistým výsledkem, to není zrovna příjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobrá zpráva,teď ještě X10 s novým senzorem.Já vím že X10 s výrobním číslem 21X5xxx by měli nový mít,ale zatím jsem na něj v okolí nenarazil.V některých prodejnách se na mě netvářili zrovna nadšeně,někde rovnou přesvědčovali že nééé,číslo 14Xxxxx má senzor určitě nový a strááášne se divili že si tak skvělý foťák nekoupím.Ono už přístup zastoupení,kdy tvrdili že v republice jsou jen dobré X10 s novým senzorem,a teprve po spoustě nadávání zákazníků na inernetu přiznali že nemají jediný kus s novým,o něčem vypovídá.Tenhle přístup mě hodně otrávil a tak čekám až budu mít možnost vyzkoušet nový Canon G15,a až potom se rozhodnu.Vím že výstup X10 a její hledáček těžko co nahradí,ale chování zainteresovaných okolo X10 je docela varující.Několik Canonů jsem měl a i mám,takže těch se nebojím,(snad se nepletu).I jsem uvažoval nad Nikonem 7100,který by měl mít hodně dobrou optiku,ale údajně to není žádný rychlík v ostření,ale to vím jen z druhé ruky.N7700 je prý v tomto lepší,a má světelnější objektiv,ale pro mě nepřipadá v úvahu,nemá totiž hledáček.Vím že tohle neudělají,ale taková X10 s EVF,s údaji v hledáčku,to by byla paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdar,

 

oživuju téma. Byl jsem na 99% rozhodnutý pro Fujifilm X10, ale výše zmíněné problémy mě dost odrazují. Nicméně na trhu nastala změna a to v podobě RAZANTNÍHO snížení ceny za Nikon V1 se základním objektivem a to na 8.500.-Kč! Takže, můj dotaz zní co si o něm myslíte? Dle testů je to opravdu velmi slušnej foťák a hlavně hooodně rychlej, no a za ty peníze (před půl rokem byl za cca 16-18tis Kč) je to podle mě dost dobrá koupě.

http://www.digimanie.cz/art_doc-ECA4AC9DB26C689BC12579CD0050C45E.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podívám na zbozi.cz, tak za těch 8500 je to jen na pár pochybných eshopech s dodáním do 7 dnů, + teda ještě T.S.Bohemia, ale po rozkliknutí to zahlásí, že produkt byl vyřazen z nabídky. Serioznější eshopy (mall.cz, datart...) začínají na 10 tisících, což je stále docela zajímavé. Já bych do toho asi i šel, ale jednak jsem minulý týden podle místních rad koupil P310 a dvak mi na V1 vadí ty objektivy, už to holt není tak skladné a to už můžu rovnou tahat zrcadlovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...