Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Když se podívám na zbozi.cz, tak za těch 8500 je to jen na pár pochybných eshopech s dodáním do 7 dnů, + teda ještě T.S.Bohemia, ale po rozkliknutí to zahlásí, že produkt byl vyřazen z nabídky. Serioznější eshopy (mall.cz, datart...) začínají na 10 tisících, což je stále docela zajímavé. Já bych do toho asi i šel, ale jednak jsem minulý týden podle místních rad koupil P310 a dvak mi na V1 vadí ty objektivy, už to holt není tak skladné a to už můžu rovnou tahat zrcadlovku...

 

 

No i za těch 10 je to skvělá cena, objektiv je na V1 opravdu malý a jeho tělo se zrcadlovkou se nedá porovnávat už vůbec. Pár fotek jsem s nímudělal a ta jeho malinkatost s rychlostí je skvělá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podívám na zbozi.cz, tak za těch 8500 je to jen na pár pochybných eshopech s dodáním do 7 dnů, + teda ještě T.S.Bohemia, ale po rozkliknutí to zahlásí, že produkt byl vyřazen z nabídky. Serioznější eshopy (mall.cz, datart...) začínají na 10 tisících, což je stále docela zajímavé. Já bych do toho asi i šel, ale jednak jsem minulý týden podle místních rad koupil P310 a dvak mi na V1 vadí ty objektivy, už to holt není tak skladné a to už můžu rovnou tahat zrcadlovku...

 

 

No i za těch 10 je to skvělá cena, objektiv je na V1 opravdu malý a jeho tělo se zrcadlovkou se nedá porovnávat už vůbec. Pár fotek jsem s nímudělal a ta jeho malinkatost s rychlostí je skvělá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mohl by se nběkdo znalý vyjádřit k tomuto foťáku http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-l310-cerny#parameters .

 

Je to jen na normální domácí focení.Zaujalo mě,že je docela chválený,makro od 1 cm,HD video a solidní cena.Bude to stačit na běžné občasné focení všeho možného?Ukázkové fotky se mi zdály docela v pohodě.Za tu cenu se mi zdá,že by pro mě mohl být zcela dostačující.

 

Můžete mi prosím poradit,jestli to není průser...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle me vzhledem k tvým nárokům bude vyhovovat ledacos. Já osobně bych ale kouknu po něčem s lepší světelností. Cenou velmi blízko je

http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p310-cerny

Na který zde někteří pěli chválu. Jestli tedy nějak nutně nepotřebuješ velký zoom.

Navíc je velmi příjemný co do velikosti.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle me vzhledem k tvým nárokům bude vyhovovat ledacos. Já osobně bych ale kouknu po něčem s lepší světelností. Cenou velmi blízko je

http://www.megapixel...lpix-p310-cerny

Na který zde někteří pěli chválu. Jestli tedy nějak nutně nepotřebuješ velký zoom.

Navíc je velmi příjemný co do velikosti.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2

 

Díky za tip,ten je výborný,ale už přes cenu:-(.Jinak ten co jsem postoval už jsem zavrhnul.Jednak kvůli velikosti,že není "do kapsy" a taky slabé sekvenční snímání,které bych těl větší,aspoň 2-3 snímky za sekundu.Ten P310 kdyby tak někdo prodával starší,to by bylo ideální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to nakonec dopadlo?Já docela vážně uvažuji o V1,G15 jsem zatím docela nezavrhl,ale při krátké ,,ochutnávce" jsem nebyl moc spokojený s hledáčkem,jinak foták celkem dobrý,ale hledáček X10 to rozhodně není.Ono je to logické,průhledový hledáček jako X10 tady prakticky nic nemá,(nebudeme-li mluvit o Leikách).Jsem holt stará škola a dnešní focení,,na Japonce" mi nic moc neříká.Zato hledáček u V1,(já vím:EVF),je docela parádní,velký s výborným rozlišením.Jen celková velikost(hlavně hloubka),mi pořád dělá vrásky.Do kapsy to tedy opravdu nebude,ale asi bych se zbavil zrcadla a nechal si jenom V1.Když uvážím že dneska je cena V1 s oběma zoomy stejná na čem začínala X10,tak fakt nevím jestli do toho nejít.A časem možná do kapsy LYTRO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle me vzhledem k tvým nárokům bude vyhovovat ledacos. Já osobně bych ale kouknu po něčem s lepší světelností. Cenou velmi blízko je

http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p310-cerny

Na který zde někteří pěli chválu. Jestli tedy nějak nutně nepotřebuješ velký zoom.

Navíc je velmi příjemný co do velikosti.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2

brácha ho má pár dní a vypadá to dobře. Ještě jsem to pořádně nevyzkoušel ale první dojmy dobrý. Na malý kompakt se to dobře drží a obsluha taky ujde. Jsem zvyklý na amatérskou zrcadlovku takže mám na to trochu jiný pohled než běžný uživatel ale nemám větších výhrad. samozřejmě to má obvyklý vlastnosti kompaktů, milion funkcí který stejně 99% uživatelů nikdy nepoužije, 16 Mpix je asi 10x víc než stejný procento lidí potřebuje a proč nemůže mít kompakt na objektivu ruční zoom asi nikdy nepochopím. Ale má to dobrou světelnost objektivu, při troše cviku s tím asi půjde fotit i v hodně mizerných podmínkách a má to klasický expoziční režimy jak na zrcadlovce včetně úplnýho manuálu. Až se budu o vánocch nudit tak si to půjčím a vyzkouším důkladně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikon V1 dopadl na DPReview docela špatně, asi proto cena takhle klesla. Navíc využívá normální (nezásuvné) objektivy,takže do kapsy se nenarve. Škoda... taky o něčem malém, co by dobře fotilo, uvažuju. Ale podle všeho to umí (nebo chce umět) jenom Leica...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takový dojem že pád ceny V1 je souhrnem více faktorů:počáteční,,přestřelení"ceny,a v důsledku toho né takový,,vejvar"jak si Nikon představoval.Přeci jen čip není tak velký,zatím je k V1 málo objektivů a málo světelných,příliš minimalistický vzhled a díky tomu nic moc ergonomie,málo vnějších ovládacích prvků,a hlavně řešení ovládacího kolečka programů,(pro nastavování priorit atd. se musí lézt do menu).Musím ovšem uznat že hledáček je výborný.No a hlavně vylezl V2,a na něm je většina věcí V1 vytýkaných velice dobře vyřešena.Takže fakt nevím do čeho jít,je ovšem fakt že nový foťák nemusím zrovna nutně řešit,(mám toho doma dost),ale zatím jenom přemýšlím,dumám a výsledek skutek utek.Kdyby to šlo,tak bych vzal objektiv z X10 i s mechanickým zoomem a(novým)čipem,vlastně celý foťák,a dal do něj hledáček z V1 a větší baterku.To samozřejmě nejde a cenu za V2 nejsem ochoten dávat,takže jsem opět na začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám teď takto, do V1 po přečtení mnoha názorů asi nemá moc smysl jít..., králem je v segmentu, malej foťák, ale super snímky stále X10. Zatím čekám jak budou na trhu nová sériová čísla, kde bude vyměněný čip a cena klesne pod 10 tisíc, to už bude špičkový foťák za slušné peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onehdy jsem se ptal svého známého prodejce elektra, jestli mi sežene x10. Tak se na mě divně koukal a ptal se, kde mají servisy až budu něco řešit. Sem si říkal, v Praze urcite je. Taky ze jo... Ale co sem s nimi zažil, to nikomu nepřeju.

 

A hledáček na X10 jsem používal méně než na starém Panasonicu.

Už bych do toho foťáku znovu nešel. Důvody jsou v některém z mých starších postu.

 

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě,to co jsem slyšel za ,,horory" o servisu Fuji u nás mě silně brzdí v pokušení to s X10kou přecijen zkusit.Ještě k ceně X10.Na Heurece jsem objevil X10 s cenou pod 9tis,ale je to nějaká švýcarskomaďarská? firma sídlící v Maďarsku,sice s několika kamenými prodejnami,ale zatím váhám,nejsem si jistý jak by probíhala případná reklamace,a že tahle možnost se může objevit,je u X10 dosti pravděpodobná.I když bych se rád pletl,tak možnost dohadování s maďarskou firmou na stará kolena(moje),mě moc neláká.Ale mohu se plést a domluva by možná byla jednodušší než s leckterou českou.Otázkou jsou ale sériová čísla X10.Je asi pravdou že serie od 22Xxxxx už by měli být OK,ale jak to zjistit?Když jsem to zkoušel v několika eshopech u nás, setkal jsem se s velice neochotnou reakcí.Já chápu že rozbalovat produkt a zjišťovat výrobní čísla se nikomu nechce,ale musí taky pochopit,(nebo se o to alespoň pokusit),že 13tis. není zrovna pro důchodce částka úplně zanedbatelná,a nemám chuť běhat po reklamacích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem rád, že jsem si foťák vyzkoušel. Měl jsem ho rád, to nemohu říct :))) Ale pak to jediný problém úplně zkazí.

 

Sakra bych si rozmyslel si koupit produkt, u kterého je řekněme nadprůměrná šance reklamace. Absolutně ti to zkazí radost a navíc budeš mít nervy.

Pro mě jako studenta těch 12k taky nebylo zrovna málo, kupoval jsem X10 protože mi 17k za d5100 přišlo hodně. No a nakonec mám 650d za 25.

Tím chci říct, že by se podle mne měl člověk rozhodnout podle priorit a podle dalších kritérií - například podle spolehlivosti, né podle peněz (vždycky se dá pošetřit).

Pokud by jsi do X10 přecejen šel, mám na něj v bazaru pouzdro a další krámy. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kurňa, kde jste četli ty negativní recenze na nikon V1 ?? Já četl jen překvapivě docela dobrý poznatky z praxe - tedy s ohledem na skepticismus co zavládl po oznámení malé velikost čipu. To o objektivech je zatím pravda, ale nikon na tom zdá se pracuje. Podle mne za těch cca 11.000,- se širokáčem a interním použitelným hledáčkem je to v komopaktním sektoru skorem nejlepší nabídka současnosti, hned po iphonu. :) Navíc je tu naděje, že bude dobře fotit s bleskem ( externím), což je , jak mohu z praxe potvrdit, největší blamáž současných kompaktů ( naposled canon S90).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Trojane za nabídku,zatím pořád nejsem rozhodnutý,jak jsem již psal,nemusím zatím spěchat s koupí a navíc mi jeden obchodník nasadil dalšího,,brouka" do hlavy.Vylezl totiž velice zajímavý kompakt od Olympusu,: XZ 2.Rozsah zoomu to má stejný jako X10,ještě trochu lepší světelnost,ND filtr a pěkný výklopný dotykový displej s vysokým rozlišením.Cena je podobná jako u X10,sice nemá hledáček,je ovšem možnost dokoupit EVF.Překvapivě rychle vyšlo již pár testů,(v zahraničí),které vypadají dost dobře,a objevil jsem jeden velice zajímavý test se spoustou skvělých fotek od maníka z Kuala Lumpuru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem vybral nový kompakt.Je to Casio exilim ZR200.Teď do 19.12. v akci za 5000 kč,což je velmi solidní cena za výborný kompakt.Má dost auto režimů a i hodně manuálních,Full HD video s funkcí solidního slow motion,což já využiju,Makro od 1cm,velmi rychlé sekvenční snímání bez ztráty kvality.Celkově velmi chválený,takže půjdu do něj.A vynikající výdrž baterie.

Tady nějaká recenze http://www.digineff....00-recenze.html

 

A tady ještě slowmotion pro golfisty

:-) Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych taky prosil o radu, pokud by někdo věděl. Moje dítě si chce koupit jeden z těchto foťáků: http://www.electroworld.cz/product/fotoaparaty-a-kamery/fotoaparaty-komplet-sortiment/FUJIS2960BLA/fujifilm-finepix-s2960-cerny-fotoaparat

 

http://www.electroworld.cz/product/fotoaparaty-a-kamery/-digitalni-kompakty/FUJIS2995BLA/fujifilm-finepix-zoom-s2995-cerny-fotoaparat

 

Uměl by někdo říct, jestli to není výrazný úlet, případně nějakou zkušenost? Na lepší nemá peníze.

 

Předem děkuju. :wheelchair:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych taky prosil o radu, pokud by někdo věděl. Moje dítě si chce koupit jeden z těchto foťáků: http://www.electrowo...erny-fotoaparat

 

http://www.electrowo...erny-fotoaparat

 

Uměl by někdo říct, jestli to není výrazný úlet, případně nějakou zkušenost? Na lepší nemá peníze.

 

Předem děkuju. :wheelchair:

 

Nevím teda na jaké focení to tvé dítko přesně chce,ale vřele můžu doporučit tento http://www.electroworld.cz/product/fotoaparaty-a-kamery/fotoaparaty-komplet-sortiment/CANPSSX220GRE/canon-powershot-sx220-fotoaparat?scid=PRICECOMP_HEUREKA ,má navíc full HD video a z ohlasů má na tuto cenu nevídané fotky,plus super video.S těma cos postoval zkušenost nemám,ale pro dítě mi přijde lepší něco skladnějšího,než ty fuji,ale to jsou jen mé vyčtené zkušenosti,kdy ten canon co ho měli v ruce,fotil na tu cenu neskutečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...