Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Tak už jsem vybral nový kompakt.Je to Casio exilim ZR200.Teď do 19.12. v akci za 5000 kč,což je velmi solidní cena za výborný kompakt....

Promin, ale co je na nem vyborneho? Skoro nejprtavejsi mozny cip 1/2.3" se 16 mega a svetelnosti 3.0-5.9. To bych nekoupil ani za tisic.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, ale co je na nem vyborneho? Skoro nejprtavejsi mozny cip 1/2.3" se 16 mega a svetelnosti 3.0-5.9. To bych nekoupil ani za tisic.:(

 

No už jsem byl odrazen,že fotky jsou hrozné,ale jako amatér,který četl jen pochvalné recenze jsem nic nepoznal,ale už jsem vrhnut zpět na zem.Tím ale hůř,protože jsem zase na začátku...suicide_anim.gif

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já šel do Sony RX100. Přes soudruhy z NDR. Cena malinko přes 14K.

 

A max.spokojenost. V podstatě zůstane u přítelkyně a ta ho miluje už jen kvůli velikosti. Je to děculu.Teď ho mám na Maltě a vzhledem k tomu, že jsem tu už letos potřetí, se čtvrtým foťákem a nefotím pláže.....tak srovnání v problematických podmínkách je dost markantní.

 

Pěkný den...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZR Casia nebrat!Jsou sice rychlá,ale je tam průšvih s kvalitou objektivu,hlavně na delších ohniscích(ověřeno na ZR100.Ty novější se bohužel neliší a ještě nesmyslně zvyšují rozlišení čipů.Rychlostní snímání je pěkná záležitost,ale vyzkoušíte to párkrát a pak už to nepoužijete.Když před nedávnem vyšlo Casio ZR1000,tak jsem si říkal,jo to by šlo,jenže na jedné straně docela chytře udělané ovládání,na straně druhé hodně mizerné hodnocení opět obrazové kvality objektivu a pak jsem našel ještě ,,ukázku videa".Zobrazení ještě ušlo,ale po zazoomování aparát nedokázal pořádně zaostřit.Po téhle ukázce jsem se ani nepokoušel si ZR1000 vyzkoušet.Zatím pořád váhám mezi X10 a olympusím ZX-2,no uvidím,zítra se na Olyho jedu podrobně kouknout.Je fakt že s případným dokoupením EVF už se člověk dostane na nezanedbatelnou částku,ale uvidím jak se bude jevit.Co se týče těch ultrazoomových Fujin,tak určitě nejsou špatné,ale spíš bych doporučil aspoň HS25 nebo raději HS30.Vím že je to proti těm původním typům dražší,ale s 25 i 30 jsem mohl fotit a lezly z nich docela dobré fotky,manuální zoom nemá chybu(na focení),ale uznávám že to jsou už docela velké ,,krávy".HS25 má trochu horší hledáček,ale zase je napájená 4xAA,což v některých případech není k zahození.Pokud uvažujete o ultrazoomu,tak by možná nebyl(v nižší cenové kategorii) tak úplně špatný tip nový Pentax X-5.Není na něj zatím moc hodnocení a ani fotek,ale to co jsem viděl zase není úplně špatné.Jediné co by mohlo někomu vadit je nemožnost zoomovat v průběhu natáčení videa.Upozorňuji že X-5 jsem zatím neměl možnost vyzkoušet.Jinak dnes vyšlo na dprewiv pěkné srovnání profi kompaktů.Lituju že nemohu poskytnout ukázkové fotky,bohužel letos jsem přišel o disk na kterém byla spousta právě těch ,,testovacích" fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Marfael : Pokud ti nevadí mizerné video u XZ-1 tak ho vem.

 

No,vadí nevadí.Vím,že má jen HD a to ještě takové pofiderní,ale jelikož mi i docela stačilo na Canonu A3100 to v podstatě VGA,tak mi to bude stačit.Jediné co mi na tom videu vadí,že asi nemá slow motion,nebo-li nikde jsem ho nenašel,protože to někdy potřebuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud nekoho zajimaji kompakty s vymenym objektivem a zvazuje nakup tak Samsung nx200 mohu zprostreodkovat za velmi dobrou cenu. Blizsi info pres sz

 

Osobně bych se kombinaci kompaktu s výměným sklem vyhnul. Spolubydlící má slušně vypadající Olympus a přitom na něj pořád nadavá a fotí hůř než moje x let stará zrcadlovka Canon 350D se setovým objektivem. Znovu už by do toho nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nazdar chlapci. Potřeboval bych jak jinak než poradit. Hledám něco opravdu kompaktního. Abych to mohl strčit do kapsy, něco venku i doma blejsknout a natočit. Abych se nemusel otravovat s tužkovýma baterkama. Pak aby mě to finančně nezruinovalo a když mi křápne na zem nebo mi ho někdo ukradně abych toho tolik nelitoval. Prostě něco pro nenáročného amatéristu, začátečníka do 3.000kč

 

Na aukru jsem dnes prováhal dva a půl roku starý Pnanasonic Lumix TZ7, nevím jestli jsem neudělal chybu.

Nyní mám v hledáčku: OLYMPUS SH-21. Připadá mi docela slušně vybavený. Zde a zde

Jinak nevím, jde mi z toho hlava kolem... :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Canon nebo Panasonic. Z laciných Olympusů jsem zatím viděl padat jen humus ne fotky, to samé Fuji a Nikon. Případně se zkus podívat po starším Nikonu P300/P310.

 

Díky. Momentálně tedy vybírám mezi: Panasonic DMC-LX2 a DMC-TZ5. Oba se dají docela dobře sehnat z druhé ruky a do cenového limitu se vlezu. Jen se nějak nedokážu rozhodnout, který.. :sad01_anim:

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

S dovolením se přidám do vlákna s dotazem.

Jsem z těch kompaktů dlouho venku, ale tátovi odešel Canon G12 do věčných lovišť a hledám pro něj nový kompakt.

Základní podmínka je výklopný display. Dále pak robustnější ( kvalitní ) provedení. Výměnné objektivy ne.

Oproti tomu Canonu by rád něco kontrastnějšího a ostřejšího...ať se s tím nemusí potom tolik babrat.

Ohniskový rozsah by byl vhodný podobný, takže uplně stvětelné širokáče jsou fajn, ale dlouhé ohnisko je potřeba více.

Hledáček nutný není, kvalitní velký display ano.

 

Nějaký nápad na opravdu kvalitní kompakt?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...