Přejít na obsah

PRIM ORLÍK 1965


Doporučené příspěvky

..... Jinak jsou bez kazu a temer v intaktnim stavu...

 

Neměl náhodou prodávající nějaký příběh o tom:

- kde se na nich vzal ten moderní šedivý náramek? Byl asi k sehnání jen po omezenou dobu přímo u výrobce hodinek Elton hodinářská.

- a zda hodinky neprodělaly opravu natahovacího pera? Původní majitel totiž v lednu 2012 hlásil toto:

 

Už jsme to díky jedné Kamilově poznámce konečně našel - je to v diskuzi k článku na titulce:

 

Mucha 19. 1. 2012 v 13:57

 

Dobrý den, mám Prim Orlík v.č.65276 jako první majitel a výjimkou prasklého pera bez problémů. Je úplně fantastické, co vše vydržely.

 

Takže pro Kamila ? další jsou na světě.

 

Podle jména (pokud je pravé) je to příbuzný generála.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 588
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Neměl náhodou prodávající nějaký příběh o tom:

- kde se na nich vzal ten moderní šedivý náramek? Byl asi k sehnání jen po omezenou dobu přímo u výrobce hodinek Elton hodinářská.

 

Nevím jak prodejce, ale já ten kaučuk kupoval spolu s 45 L.E. někdy vloni v lednu. Je to běžná produkce, jen trošku nestandardní barvička, ale je běžně k sehnání na webu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak prodejce, ale já ten kaučuk kupoval spolu s 45 L.E. někdy vloni v lednu. Je to běžná produkce, jen trošku nestandardní barvička, ale je běžně k sehnání na webu

 

Na nějakém webu asi i dnes, ale podle Bandiho ten šedivý náramek Elton už dnes nemá.

 

....chtel jsem to zkusit, ale v Eltonu bohuzel tenhle sedy nemaji, byl primarne urcen na 45LE a jen par se jich prodalo samostatne.

Aktualne maji jen cerny.

 

Vypadá to, že původní majtel (A.Mucha) si dal v polovině května 2012 veřejný on-line inzerát - zde. Na fotkách hodinky žádný náramek nemají. Z toho si dovoluji usuzovat, že moderní šedivý náramek (navržený asi jen pro PRIM Orlík l.e.45) tam dodal obratem až překupník z Aukra někdy v květnu. A možná to bylo jinak, proto se ptám současného majitele, zda o tom něco ví.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za přivítání ;-)

ten kaucukovy pasek je celkem dobry, ale je to spis asi o subjektivnim dojmu. Mne osobne se nejvic libi sedivy / khaki "nato strap" ktery jsem videl vyfoceny v nejake fotogalerii na netu. Dnes jsem mel Orliky cely den na ruce a pod tim kaucukovym tahem se docela poti ruka. Vespod je ten pasek malinko "osuntely" - takova zmena barvy - od svetle sede k nehezky nahnedle olyskane barve. Predpokladam, ze je to prave kontaktem se slanym potem a casem by to bylo vic a vic. Takze z praktickeho hlediska na bezne noseni necham vymenim textilni v duchu "military" a tenhle sedivy kaucukovy schovam do krabicky :-)

 

 

Mimochodem, kdyby pokud by byl nekdo ochoten prodat zvlast pouze puvodni krabicku, mel bych zajem. U tech mych Orliku je jedina vada na krase prave absence puvodni krabicky - naproti tomu vyhodou je stejne seriove cislo na hodinkach, zarucaku i nauce o obsluze, coz neni uplne obvykle - ad diskuse vyse. Jinak jsou bez kazu a temer v intaktnim stavu...

 

 

M.

 

Gratuluju, tohle na aukru vidět a umřít :smile_anim: jdu plakat do houští...

 

Ty jsi psal něco o ,,běžném nošení" ? To vážně hodláš udělat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co jsem psal k sedivemu kaucuku mam primo z Eltonu. Mozna uz v nabidce ani nebude. Cerny je k dispozici. Mel jsem ho v cerne na 55LE a byl moc fajn. Tady me zajimalo jestli se ty vintazni hodinky s novym kaucukem netlucou.

 

Marku, u me je nejvyssi prio puvodni remen spis nez papiry a krabicka. To NATO je 22mm, ale docela k nim sedi. Vlkous to u me ale vyhral, byt je to divocina.

 

Berte, nezapomnel jsi na me?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl náhodou prodávající nějaký příběh o tom:

- kde se na nich vzal ten moderní šedivý náramek? Byl asi k sehnání jen po omezenou dobu přímo u výrobce hodinek Elton hodinářská.

- a zda hodinky neprodělaly opravu natahovacího pera? Původní majitel totiž v lednu 2012 hlásil toto:

 

 

 

Ano, tenhle post o prasklém peru jsem taky již dříve našel při nějakém nočním browsení webu na téma "orlíky" :-) Dle sdělení M. Svobody, který je na Aukru prodával o prasklém peru nic neví. Původní majitel - údajně vnuk p. Muchy jen prý říkal, že byly v hodinářství na běžném servisu a vyčištění. No těžko říct, v takovýchto případech komu věřit, nicméně - hodinky se zdají být v pořádku, nechám je ještě prohlédnout. Vzadu na víku jsou známky snahy o otvírání zřejmě jiným nástrojem než je správné (lehké otěry a otlaky v oceli). Ale nejde o nic zásadního / výrazně viditelného - nic co by nešlo běžným postupem rozleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, tohle na aukru vidět a umřít :smile_anim: jdu plakat do houští...

 

Ty jsi psal něco o ,,běžném nošení" ? To vážně hodláš udělat??

 

 

Samozřejmě, že "běžné nošení" je v tomhle případě potřeba brát s rezervou - určitě je nebudu nosit každý den... Spíš tak "v neděli se hodit do gala a na špacír s Orlíkama pro radost" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co jsem psal k sedivemu kaucuku mam primo z Eltonu. Mozna uz v nabidce ani nebude. Cerny je k dispozici. Mel jsem ho v cerne na 55LE a byl moc fajn. Tady me zajimalo jestli se ty vintazni hodinky s novym kaucukem netlucou.

 

Marku, u me je nejvyssi prio puvodni remen spis nez papiry a krabicka. To NATO je 22mm, ale docela k nim sedi. Vlkous to u me ale vyhral, byt je to divocina.

 

Berte, nezapomnel jsi na me?

 

 

Dle meho nazoru s tim novym kaucukovym paskem jdou celkem pekne dohromady - odstin sede noveho pasku je pomerne podobny odstinu sede, kterou ma piskovana ocel pouzdra hodinek. Mas pravdu, s tim "rybim paskem" (z vlkouse) je to opravdu lahudkova kombinace - velmi neotrele a napadite, pritom zadna "poutovka" :-) ale jak jsem psal, esteticke hledisko je dost subjektivni kategorie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle meho nazoru s tim novym kaucukovym paskem jdou celkem pekne dohromady - odstin sede noveho pasku je pomerne podobny odstinu sede, kterou ma piskovana ocel pouzdra hodinek. Mas pravdu, s tim "rybim paskem" (z vlkouse) je to opravdu lahudkova kombinace - velmi neotrele a napadite, pritom zadna "poutovka" :-) ale jak jsem psal, esteticke hledisko je dost subjektivni kategorie...

 

Az bude cas, poradne je nafotim a dam sem fotky s detaily ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

 

k sériovému číslu 276 - podařilo se mi "vybojovat" tu aukci na aukru a konečně mám své vysněné Orlíky... :-) Ohledně koncového čísla 6 na záručáku - kontroloval jsem otisk pod lupou a není nijak pozměněno. Jen se prostě otisklo více barvy. Až budu mít chvíli čas, hodím sem fotku ve zvětšení detailu na otisk sériového čísla. Marek

 

Ahoj, také Tě vítám, zdravím a gratuluji, ale nedá mi to a zeptám se trochu z druhé strany, jaká byla vlastně Tvoje motivace ke koupi hodinek Prim za více jak sto tisíc? Přemýšlel jsem nad tím proto, že se tady již několik let řeší, jaká je asi reálná prodejní cena těchto hodinek a podle mně asi i tyto diskuze pomalu začaly vytahovat cenu směrem k této hranici. Mně totiž zaujalo, že jsi se do fóra přihlásil hned po koupi těchto hodinek, tedy aby ses pochlubil (a myslím to dobře), z čehož usuzuji, že jsi to tady nějakou dobu sledoval, máš tady možná kámoše atd. a tak jsem si začal říkat, jestli jsi například sběratel hodinek obecně, jestli sbíráš Primky a došel jsi na vrchol, nebo jestli jsi tímto tahem právě založil sbírku. Vycházím ze zkušenosti, že když sem někdo nakoukne a nakazí se, začne skupovat hodinky tak trochu bezhlavě a zejména ty modely, které se zde vyzdvihují najednou cenově vylétnou jako raketa. Stále to řeším jen v souvislosti s tou výslednou cenou, která se tak nějak začala při posledních prodejích opakovat a protože se jedná o jakousi metu, je divné, že se tady bojíme investovat do těchto hodinek takové peníze, protože například já si nejsem jistý, jestli by taková investice byla krátkodobě likvidní v případě potřeby. Já si myslím, že ta cena je tak o 50% vyšší, ale to je můj názor. Tak se omlouvám a přeji hodně radosti, hodinky jsou krásné a užij si je a kdybys neměl na chleba, tak já jsem přihazoval do 30ti a něco bych ještě určitě přidal... :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Jo, jo kde jsou ty časy, kdy tady tuším Hracicka zveřejnil ceny, které je ochoten dát za různé Primky. A když napsal, že za Sport I v dobrém stavu zaplatí až 2500 Kč, všichni se na něj sesypali, co je to za nesmyslnou cenu.:) Bylo to někdy v roce 2006.

 

Ceny raritních Primek v dobrém stavu jen porostou, smiřme se s tím dámy a pánové. A takovýhle poklad by už asi byl dnes k nezaplacení.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo kde jsou ty časy, kdy tady tuším Hracicka zveřejnil ceny, které je ochoten dát za různé Primky. A když napsal, že za Sport I v dobrém stavu zaplatí až 2500 Kč, všichni se na něj sesypali, co je to za nesmyslnou cenu.:) Bylo to někdy v roce 2006.

 

Ceny raritních Primek v dobrém stavu jen porostou, smiřme se s tím dámy a pánové. A takovýhle poklad by už asi byl dnes k nezaplacení.:D

 

No, nechci být válečný štváč, ale už v sousedních státech by to asi vypadalo jinak, nemluvě o kontinentech. Což se o značkách světově proslulých říci nedá. Ale o tom jsem tady psal už párkrát...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

No, nechci být válečný štváč, ale už v sousedních státech by to asi vypadalo jinak...

 

Ale my nejsme v sousedním státě. Jsme tady, je to naše a proto to má pro nás cenu. Obdobně jako my bychom nedali za reálie z II. světové války, to co Němci. A takových příkladů je mnoho. Právě že jsou to Primky, mají největší cenu v bývalém Československu.

 

EDIT: A troufám si tvrdit, že se ještě dožiju situace, kdy na Ebay ty Orlíky za 10 tisíc dolarů opravdu někdo koupí.:thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidávám ke gratulaci, ať slouží!

 

 

Já si myslím, že ta cena je tak o 50% vyšší, ale to je můj názor.

 

Vzhledem k tomu, že 7 lidí nabídlo cenu od cca 80 tisíc výše, pak tvůj názor s tímto moc v souladu není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....A takovýhle poklad by už asi byl dnes k nezaplacení.:D

 

Kamile, děkuji za připomenutí. :notworthy:

 

Aby to do budoucna našly i fulltextové vyhledávače:

 

Kompletní sada potápěčských hodinek Prim Orlík sériového čísla 65 222, která obsahuje hodinky, originální náramek včetně prodlužovacího dílu, krabičku, návod "Nauka o obsluze" a záruční list je v tomto vlákně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...