Přejít na obsah

ROLEX subjektivní recenze několika knih


Cyber

Doporučené příspěvky

Tak já jsem doplnil knihovnu, a v podstatě mě chybí pouze 4 knihy a budu kompletní.

 

Jen co se urvu tak sem dám recenzi na 100let Rolexu, 2 bichli Rolex, Německou bichli Chronographen, knihu o Daytonách a další.

 

Mám na tebe prosím takovej dotaz. Z těch knih co jsi tu uváděl v recenzi. Jakou knihou by jsi mi ted doporučil pokračovat. Na amazonu jsem jeste objevil the rolex report za 40$.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak mě dneska m.n a Rybiz vlili energii do žil a tak jsem zase něco sesmolil.... doufám že Vám to k něčemu bude.

 

 

ROLEX Daytona

A LEGENG IS BORN

Carlo Pergola, Stefano Mazzariol, Gioni Posso

1 vydání ? 11/2006

A4

264 stran ? barevně / italsky / anglicky

140 - 180 USD ( eBay ) bohužel většinou je v knihkupectvích vyprodaná http://www.giardino.it/accessori/bestedizioni/daytona.php

 

Úžasná kniha trojce italských ( jak jinak ) autorů Vás provede historií a vývojem chronografu Rolex Daytona. Kniha je v lakované tvrdé vazbě se zlatým písmem na obalu.

Zajímavé na této knize je, že ji napsal jeden z moderátorů italského diskuzního hodinkového fora ( ač nejsem moderátor Chronomagu :) , tak mám v rozpracované podobě 300 stránkovou knihu s cca 750 fotografiemi hodinek Prim, ale jsem ve fázi shánění peněz a spolupracovníků, zatím kniha odpočívá na plotnách hardisku, ale snad jednou...). Ale zpátky ke knize. Najdete v ní úžasné detaily, technické popisy, dokumentaci a chronologii vývoje až k dnešním Daytonám. Z 264 stran knihy je skoro 200 stran věnováno modelům 6238, 6240,

6263-6265, 6262 - 6264. O těchto modelech myslím nenajdete lepší informace nikde. Jsou zde detailní popisy verzí ciferníků, samostatná sekce je věnovaná Paul Newman Daytona. Pro sběratele je tato kniha naprosto nezbytná. Posledních 60 stran je věnováno serii 16500 což je podle mě škoda, zasloužila by si víc prostoru. 4130 a nejnovější modely Daytona vč. keramiky nejsou v knize zahrnuty vůbec. Fanoušci na celém světě čekají na dotisk a rozšířené vydání. Kdo čekat nechce, ten si pořídí už teď http://www.mondanionline.com/rolex_daytona_story-24.php za cca 1000 euro. Za tyto peníze považuji knihu za naprosto skvělou

 

 

informační hodnota textu ****

fotografie a detailní popisy ****

zpracování knihy ***

cena/ výkon ****

post-39-041852300 1359299989.jpg

post-39-085178700 1359299998.jpg

post-39-089452200 1359300035.jpg

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ROLEX CHRONOGRAPHEN

FASZINATION DURCH PRAZISION

Paolo Gobbi, Filippo Vinardi, vydal Callwey

1 vydání Callwey? 2004 - limitovaná edice s ručně vepsaným číslováním 1.444 kusů ( mnohde již vyprodaná )

původně vyšlo u Pucci Papaleo Editore

 

23x30cm 1.180 fotografií 200 gramový papír, tištěno precizním německým tiskem na 400 dpi !

418 stran ? barevně ( tištěno z šesti barev !!! ) německy / tvrdý kartonový box, 26 stránková příloha s cenami a popisy.

350 - 500 Euro ( http://www.ebay.com/itm/ROLEX-CHRONOGRAPH-THE-LEGEND-by-PAOLO-GOBBI-ITALIAN-TEXT-ONLY-/251030611128?pt=Antiquarian_Collectible&hash=item3a729724b8 )

německá verze je dražší než italská a obvykle se hůře shání ( logicky )

 

Bezkonkurenčně nejlepší obrazová kniha na trhu. Samotný tvrdý obal by mohl sloužit jako součást malého konferenčního stolku. Zpracování prvotřídní. Kniha, jak už název napovídá, je průřezem chronografových modelů Rolexu, od jednodušších modelů až ke komplikovaným chronografům, vyráběným v čtyřicátých až padesátých letech. Na dvoustraně naleznete obvykle jeden model ve velkém detailu a čtyři menší fotografie. Je zde i pár fantasticky nafocených detailů strojků. Mnoho naprosto unikátních hodinek, které se podařilo do této knihy zařadit, se už zřejmě nikdy v jednom atelieru nesejde. A proč píšu nesejde? Protože fotografie zařazené do této knihy byly pořízené v atelieru Sinarem 9x12 cm většinou právě pro tuto knihu. Nečekejte detailní technické informace, ani makrofotografie detailů ciferníku na celé straně. Zřejmě nikdy nebudeme vlastnit ani jeden z představených modelů v knize ( možná kromě současných Dayton ), ale právě proto je úžasné si tuto knihu prohlížet a číst ( němčiny je tam málo a většinou se jedná o techniké popisy, takže žádné strachy )Toto je reprezentativní OBRAZOVÁ publikace, a jako taková je dokonalá.

 

 

informační hodnota textu **

fotografie a detailní popisy ****

zpracování knihy ****

cena/ výkon ***

post-39-021779400 1359301407.jpg

post-39-085025200 1359301478.jpg

post-39-040976400 1359301507.jpg

post-39-050254600 1359301519.jpg

post-39-072094100 1359301532.jpg

post-39-044034500 1359301550.jpg

post-39-072474100 1359301578.jpg

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A konečně je tu BIBLE !

Starý i nový zákon od Osvalda Patrizziho

 

ROLEX - collecting modern and vintage Rolex

Osvaldo Patrizzi

1 vydání Mondani Editore 2006

2 knihy ve velké, těžké, potištěné a lakované krabici

25,5x31,5cm celkem 848 stran !!! barevně

italsky / anglicky

420 Euro

 

informační hodnota textu ****

fotografie a detailní popisy ****

zpracování knihy ****

cena/ výkon ****

 

 

Pokud by měl mít člověk jen jednu jedinou knihu o Rolex, měla by to být tato. Zahrnuje skoro všechny modely Rolexu od Cellini přes Bubble backy, sportovní modely, Datejusty, komplikované chronografy až k limitovaným seriím a prototypům. Naprosto vyčerpávající publikace o dvou svazcích, napsaná jedním ze tří nejrespektovanějších autorů. Chtěl jsem Vám jí zvážit, ale má váha do 5kg mě poslala k šípku. Stejně jako několik dalších knih o Rolexu vyšla v období tučných let na přelomu roku 2006/2007, kdy zájem o investice do hodinek Rolex byl asi nejvyšší ( teď to vypadá že se zájem poslední dobou roste, zatím v Asii a postupně se vrací i do USA ). Kniha je plná fotografií, detailů, technických informací a zajímavostí.

Je zde obsáhle popsána historie Rolexu, včetně milníků firmy a množství dobových reklam.

Chytrý tah byl od Guida ten, že obě knihy nejsou řazeny chronologicky. Tím pádem zájemci jen o jednu etapu nebo modelovou řadu Rolexu, nemohou koupit jen jednu knihu, a jsou nuceni koupit s obě dvě. Na eBayi se často tato bible objevuje obchodníky ( překupníky ) rozdělěná a prodávaná zvlášť. Vřele nedoporučuju. Cena je skoro stejná jako pokud by jste ji kupovali komplet a připravíte se o polovinu informací.

post-39-021639100 1359303413.jpg

post-39-095576100 1359303484.jpg

post-39-069178500 1359303571.jpg

post-39-040537200 1359303599.jpg

post-39-036739400 1359303613.jpg

post-39-024682300 1359303625.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé na této knize je, že ji napsal jeden z moderátorů italského diskuzního hodinkového fora ( ač nejsem moderátor Chronomagu :) , tak mám v rozpracované podobě 300 stránkovou knihu s cca 750 fotografiemi hodinek Prim, ale jsem ve fázi shánění peněz a spolupracovníků, zatím kniha odpočívá na plotnách hardisku, ale snad jednou...).

Máš to zmáklé Davide :notworthy: ,ač se v dohledné době nechystám do vod Rolexu /ale nikdy neříkej nikdy/,velmi pěkné a poučné.Spíš by mě zajímala ta kniha Prim :smile_anim: A ty vůbec ještě nějaké primky máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jedna z novějších knih od nakladatelství Mondani.

tuto knihu napsal Guid.o se svou dcerou Francou, a vydal v červnu 2008 ( tečka za Guid je protože Chronomag mi jméno jinak cenzuruje - samozřejmě autor je bez tečky a s o na konci, ale to napsat teď bohužel nejde )

 

1908 - 2008 YEARS OF ROLEX

Guid.o a Franca Mondani

1 vydání Mondani Editore 2008

4000ks / podepsáno osobně Guidem Mondanim - v hnědé kartonové krabici

352 stran, 25.5 X 31.5 cm plus 40 stran aktualizovaný cenový přehled ( jako obvykle )

italsky / anglicky

320 Euro ( výhoda je, že tuto knihu nemusíte nikde shánět, stačí prostě objednat - dokud je )

 

 

informační hodnota textu **

fotografie a detailní popisy ***

zpracování knihy ***

cena/ výkon ***

 

 

Tato kniha obsahuje 100 let Rolexu v kostce, přesně chronologicky jak šly za sebou.

Ačkoli obálka není zrovna lákavá ( podle mě ). Grafické zpracování i obsah je na skvělé úrvni.

Výborné je že jde listovat podle let a vidět jak šel vývoj designu a technologií Rolexu s dobou.

Najdete tu dobové reklamy, certifikáty, modely méně známé, i ty současné. Kniha končí rokem

2008 - tedy zlatými keramickými suby v bílém i žlutém zlatě a platinovými a zlatými Day-Daty.

Není to kniha kterou by jste museli mít, ale pokud už chcete mít knihovnu kompletní, tak Vás

koupě nemine :). Roztomilým bonusem na úplném konci je seznam filmů a rolí, kde se objevily

Rolexky na ruce hlavního hrdiny, padoucha či hrdiny :). Pokud Vás hledání Rolexek na rukou

slavných osobností baví ( zjistíte že 95% z opravdu VIP nosí, nebo nosilo Rolex ) tak navštivte

 

http://www.rolexmagazine.com a Jakeuv blog. Ůžasný zdroj informací o Rolexu vůbec.

post-39-050235600 1359304754.jpg

post-39-098869200 1359304774.jpg

post-39-060604600 1359304831.jpg

post-39-048670400 1359304849.jpg

post-39-063049700 1359304865.jpg

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jedna kuriozita skoro nakonec. Mondani se v roce 2006 ( právě včas ) zbavil své sbírky 309 hodinek na dvoudenní aukci v dubnu a květnu 2006 v Ženevě v hotelu Mandarin.

Celkem mu tato aukce vynesla přes 11 milionů švýcarských franků. Aukční síň Antiquorum ( kterou sám založil v roce 1974 ) vydala úžasný katalog k této aukci, který jsem sháněl

skoro dva roky. Buď jsem ho někde našel za více jak 400 dolarů a nebo byl doničený. Samozřejmě jsem chtěl první vydání, tedy ještě bez prodejních cen, ale to se mě nepodařilo sehnat. Sehnal jsem až vydání druhé. Ale i tak jsem z něho nadšený. Malou ochutnávku Vám právě předkládám.

 

The Mondani Collection of Rolex wristwatches

2. vydání 2006 ?

autor - sbírka Mondani - vydalo Antiquorum

A4 326 stran barevně brožovaná vazba

anglicky

250 USD ( http://www.antiquorum.com/publications/2006/05/01/the-mondani-collection-catalog/ )

 

 

informační hodnota textu ****

fotografie a detailní popisy ***

zpracování knihy **

cena/ výkon ***

 

Toto si nehraje na nic jiného, než být aukčním katalogem. "Kniha" obsahuje aukční pravidla, seznam dražených položek ( mnoho z nich se objevilo v Mondaniho knihách ) a čtyřstránkový rozhovor s Mondanim. Přesto je to úžasných 326 stran. "Kniha" je v této verzi doplněna i o prodejní ceny za které se jednotlivé položky vydražily. A je to místy hodně napínavé čtení :).

post-39-074011200 1359306363.jpg

post-39-024502300 1359306376.jpg

post-39-009089500 1359306410.jpg

post-39-052739700 1359306425.jpg

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom doplním, že zájemci o knihy od Mondaniho můžou přímo kontaktovat jeho dceru Giorgiu (giorgiamondani@collectingwatches.com), která vám při objednání 2 a více knih nabídne velmi slušnou slevu. A po hlase je velice příjemná :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další recenze zase až časem....

ale jednu kuriozitu přidám teď.

 

Kdykoli jede někdo do Japonska, hned ho prudím aby mi koupil časopis Rolex

nejde si to číst, ani angličtina tam není, ale je to roztomilý, a fotky jsou úžasný.

Cenu neznám, protože to nikdo z mých přátel ( ani na moje naléhání ) nechtěl

ode mě zaplatit. Na eBayi se prodává časopis kolem 50 - 70 dolarů.

 

 

ROLEX

něco japonsky

něco japonsky - asi 6x ročně

A4 - listuje se tím pozadu

140 stran barevně plus přímé barvy pantone

japonsky

cena neznámá.... snad 880 jenů?

 

 

informační hodnota textu *

fotografie a detailní popisy *

zpracování knihy **

cena/ výkon *

 

 

Jsem schopný si odvodit jen růst / pokles cen starších hodinek

a pak listovat odchylkami v jednotlivých variantách modelů.

Víc Vám k tomu napsat bohužel nemůžu. P.S nejede někdo z Vás do Japonska? :D

post-39-037843600 1359306953.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to zmáklé Davide :notworthy: ,ač se v dohledné době nechystám do vod Rolexu /ale nikdy neříkej nikdy/,velmi pěkné a poučné.Spíš by mě zajímala ta kniha Prim :smile_anim: A ty vůbec ještě nějaké primky máš?

Každý kdo má rád hodinky, a nemá miliony na PP, VC, AP a komplikované hodinky od JLC a IWC, časem skončí u Rolexu. Servisovat PP, VC, AP, JLC a inhouse IWC je příšerně drahá legrace.

TNavíc pokud se z rúzných důvodů budeš chtít hodinek zbavit, tak v ČR na to není vhodný trh. Na prodeji starších HH obvykle dost proděláš. Primky jsou na sbírání super, jsou dostupné, dostatečně variabilní, je za nimi kus naší historie a pořád je co objevovat. Dodnes nevyšla pořádná Prim bichle, ale už docela chápu proč. Pokud by náklad byl třeba 500 kusů, tak by cena vycházela u 350 stránkové knihy ( v kvalitě jako u Mondaniho ) na cca 5.000,- Kč pokud by náklad byl 1.000ks, tak by cena vyšla na cca 4.000,- Kč a to nikdo nedá. Vlastně zatím jediná kniha o historii Prim, je 80 stránková publikace za 1.850,- Kč. Jinak jsem na tom podobně jako Mondani ( akorát těch 11 milionů švýcarských franků je mezi námi rozdíl ) nechal jsem si jen pár kusů Primek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mondani uvedl loni další novinkovou knihu. A tak přikládám pár fotek z čerstvé vybalovačky :).

Recenze bude později. Jak ale znalci vědí, je to opravdu horká novinka ( už podle titulní stránky ) .

 

nenápadná krabice

zato perfektně vystlaná tlumícím materiálem

uvnitř jako vždy bonus v podobě

časopisu, aktualizace knih na požádání...

 

a pak samotná knížka :)

už jen dvě knížky a budu komplet !

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ROLEX
Guid.o a Giorgia Mondani
1 vydání Mondani Editore 2012
v hnědé kartonové krabici obvyklé Mondaniho velikosti :)
258 stran,  celkem 282 stran 25.5 X 31.5 cm plus  aktualizovaný cenový přehled
italsky / anglicky / francouzky / španělsky / německy
350 Euro
 ( plus poštovné )


informační hodnota textu *
fotografie a detailní popisy ***
zpracování knihy ***
cena/ výkon **

 

Jedna z nejnovějších Mondaniho knih ( úplně nejnovější je připravovaná kniha o oceli Rolexu ), která bohužel z části vykrádá svou menší a levnější sestřičku Rolex Gallery ze stejného vydavatelství. Obsahem knihy jsou povětšinou fotografie, kterých zde najdete přes 1.200, které jsou rozděleny do jednotlivých sekcí podle modelů. Období zahrnuje léta 1908 - 2012 včetně Skydwellerů. Bohužel fotografie jsou většinou zepředu, chybí dobové reklamy, kompletní balení a mnoho jiných skvělých informací, které najdeme v jiných Mondaniho knihách. Například řadu Submariner-SeaDweller najdete podrobněji jinde, stejně tak Chronografy, nebo GMT ( kterým Mondani věnuje celé knihy ). Poměrně zajímavé jsou fotografie řad Day-Date, Oyster quartz, Air King a Bubble Back ( které naopak jinde nenajdete ). Zajímavé jsou i fotografie variant ciferníků, a hodinek vyrobených na objednávku. Informační textová část je redukována na minimum, což bohužel snižuje kvalitu této jinak zajímavé obrazové knihy. Tisk, zpracování i obal knihy je jako vždy naprosto skvělý.  Další recenze přijdou snad v průběhu roku :).

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 

( ač nejsem moderátor Chronomagu :) , tak mám v rozpracované podobě 300 stránkovou knihu s cca 750 fotografiemi hodinek Prim, ale jsem ve fázi shánění peněz a spolupracovníků, zatím kniha odpočívá na plotnách hardisku, ale snad jednou...)

 

 

 

Nepustíš se Davide do té prim bichle?Bylo by to super :smile_anim: .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem si listoval modely bez crown guard a prekvapilo me, ze vsechny tyto modely az na absolutni vyjimky (podtrzitko pod dolnim napisem) jsou s naterem z Radia. Tesil jsem se na to, ze si nekdy v budoucnu poridim nektery z techto klasicky bond modelu, ale pokud jsou vsechny origo modely jen s Radiem, tak zas zivot tomu obetovat nehodlam..

 

Nevite nekdo, jestli jsou i tritiove verze anebo ty se vyskytovaly opravdu az u subu s crown guards (a tedy s napisem TSwissT nebo T<25 misto jednoslovneho Radioveho Swiss)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...