Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

před 15 minutami, kuncák7 napsal:

Wawriku, Afri a ostatní, prosím poradte, mám nabídku na příští rok na jednu cestu, nemáte nějaké rady, plány, mapy, fotky-Kamcatka, Klucevskaja? Rozhodnutej jsem, ale aby to pro mě nebyla vražda :-)) 

Pro mě je Kamčatka velká neznámá, ale co jsem tak zrychleně juknul, mohl by to být parádní zážitek ;) Jeď a pak se s námi pěkně podělíš....

https://www.tulenipasy.cz/katalog-skialpinistickych-tur/35100-na-skialpech-na-nejvyssi-kamcatskou-sopku-kjucevskaja-4750-m-ze-severu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zomrel Šerpa Ang Rita. Okrem iného sprevádzal československú (no, skôr slovenskú) expedíciu na Everest v r. 1984. Na vrchole bol s Demjánom a Psotkom (ktorý pri zostupe zahynul). 

Ang Ritu som raz stretol v Yak&Yeti hoteli v KTM, ale to už bol trochu mimo. No aj tak bol výnimočným horolezecom, dokonca aj medzi šerpami. Jeho desať vrcholových výstupov už dnes síce prekonal kde-kto, no on tam chodil v časoch, keď to ešte nebola úplne diaľnica a museli si to odmakať o dosť viac, ako dnes.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrý dokument, v CZ Pavúka veľmi nepoznajú, toto by im trochu rozšírilo obzory. Poprdeli horolezec. Škoda, že tam poriadne nevysvetľujú, ako išiel na steroidoch do Nepálu a MUSEL ísť hore za každú cenu, lebo účinok skončí a on vypne :) Ten človek by pre hory urobil čokoľvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrý dokument, v CZ Pavúka veľmi nepoznajú, toto by im trochu rozšírilo obzory. Poprdeli horolezec. Škoda, že tam poriadne nevysvetľujú, ako išiel na steroidoch do Nepálu a MUSEL ísť hore za každú cenu, lebo účinok skončí a on vypne Ten človek by pre hory urobil čokoľvek.
A ses si jistej, ze zrovna steroidy takhle fungujou?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, horal napsal:

Pavúk byl, alespoň co vím, velmi pozoruhodný až kontroverzní člověk.

To rozhodne. Aj mimoriadne inteligentný, i keď to tak zvonka veľmi nevyzerá... Myslím, že schopnosťami rozhodne patrí medzi najväčších československých horolezcov (Rakoncaj atď.), veď ten jeho výstup severnou stenou Eigeru narobil v tom čase poriadny rozruch. Ale rebelanstvo a neschopnosť tímovej hry ho odsúdili k tomu, že tie schopnosti nemal kde preukázať.

Ak to niekoho zaujíma, tu sú nejaké slušne napísané a nezafarbené články, kde sa spomína. Zaujímavé sú aj Demjánove spomienky na ten nešťastný výstup v osemdesiatom štvrtom, kde bol aj Pochylý, ale vymazali ho zo štatistík, kníh aj reportáží. Na výprave sa dohodlo, že sa nebude nikde spomínať...

Edit: V tom rozhovore s Demjánom je veľmi zaujímavý aj jeho názor na horolezecké „podvody“.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

....

Ak to niekoho zaujíma, tu sú nejaké slušne napísané a nezafarbené články, kde sa spomína. Zaujímavé sú aj Demjánove spomienky na ten nešťastný výstup v osemdesiatom štvrtom, kde bol aj Pochylý, ale vymazali ho zo štatistík, kníh aj reportáží. Na výprave sa dohodlo, že sa nebude nikde spomínať...

 

Wawrik, děkuji za odkaz.

Prošel jsem diskuzi pod článkem, nestojí za pozornost.

eddit. jak vnímáš jeho zimní solo přechod tatranského hřebenu? Vím, že jsou pochyby o stretnutí sa s bratrem...

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jsem byl hodinu na lince s kamarádem z Kathmandů, a příjemně jsme pokecali. Stále doufáme, že se v březnu setkáme, ale, ale, asi to je jen naše velké společné přání, no uvidí se. Nějaké jeho obrázky pro potěšení.... B)

IMG-a89583d18d19a67350be0fc98150b1d6-V.jpg

IMG-7a5ec09ed3f840a8b0473c42b7e78134-V.jpg

IMG-ce7ea1120517ee2ec5d2e9671921c297-V.jpg

IMG-102674e9c9a7b58f521eb8399e5dd446-V.jpg

IMG-078938a7ad30279fcf82d2c533b683de-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, wawrik napsal:

Nechceš sa rozpísať? Ako to tam vyzerá, čo robia, či majú čo do huby, ako funguje život na uliciach...

My jsme do naší debaty koroňáka tentokrát vůbec nepustili a probírali jsme spíš soukromé záležitosti a nějaké možnosti společných podnikatelských aktivit.....mám zase jeden super duper nápad  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, wawrik napsal:

Aha. A odinakiaľ info o Nepálcoch nemáš? Počúvam a čítam dosť protichodné informácie.

Oni jsou celkově ty informace zmatené i tam, různé otevírací doby obchodů, různé zákazy prodeje zboží v ulicích a dalších milion podobných věcí co si převzali ze zahraničí. My nevíme co se přesně může a nemůže v ČR, tak si živě dokážeš představit co se děje tam. Každopádně obrovské množství dobrovolníků, kteří ač tam byli z jakýchkoliv důvodů se přeorientovali na koroňáka a pomáhají kde se dá. Testy jsou zdarma, nemocnice plný kapacity, Kathmandů zasažené nejvíc, okolní destinace mnohem lepší, no informací dost, ale všechno v závorkách. Letiště a cestovní sezóna by se myslím měla obnovit šestnáctého tohoto měsíce, ale už je to asi pátý termín, který bude asi opět zrušený. Pokud máš nějaký dotaz, kde to potřebuješ vědět spolehlivě, dej mi vědět, zjistím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 10. 2020 v 19:35, wawrik napsal:

Aha. A odinakiaľ info o Nepálcoch nemáš? Počúvam a čítam dosť protichodné informácie.

Právě jsem dostal tento email z cestovky, tak to s tím otevřením 17.10. možná myslí vážně...Ty plánuješ ještě letos tam juknout?

https://postcovid.ockovacicentrum.cz/nepal-138n

NEPÁL je pro turisty znovu přístupný!

Obnovujeme prodej oblíbeného zájezdu Svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou
- Garance vrácení peněz při neuskutečnění zájezdu!
- 31.10. - 11.11. 2020, max. 10-12 klientů, provází: J. Ježek
- bohatá polopenze, 4 denní trek s plnou penzí a veškerá povolení v ceně
- kvalitní program založený na bohatých zkušenostech a spolupráci s místními
- fascinující výhledy na nejvyšší hory světa, mnoho kulturních památek, unikátní nepálská atmosféra
- Test na Covid-19 při návratu uhradíme za Vás! I do této destinace je možné sjednat připojištění na Covid-19

Využijte šance být pod osmitisícovkami bez davů!

Otevření přišlo právě včas - podzim je nejlepším obdobím pro návštěvu Himálají
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...