Přejít na obsah

Parker


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám doma mimo jiné pero a roller Parker lacinější řady Vector. Na starším peru je vyraženo Made in UK (plus jakési E.I) a na novějším rolleru je už jen France (plus jakési U). Nemůžu se zbavit dojmu, že novější roller "z Francie" je kvalitativně hůř zpracovaný. Navíc mě neskutečně štve, že pokaždé, když začnu rollerem psát, tak jej musím nejdříve rozepsat... To mě dost točí.

 

Máte někdo podobné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden Parker roller řady Urban a další řady Sonnet (France, U). Novější Sonnet píše velmi dobře, lehce, nevynechává. Urban psal stejným stylem až do doby, než dopsala náplň a já koupil jinou (tvářila se jako originál). Teď musím po každé rozepsat, tah nejde tak lehce a občas vynechá. Kolísavá bude asi kvalita náplní, nebo už se snad fejkuje i toto? :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji klesající kvalitu nových per. Před lety jsem měl Parker Frontier. Poměrně masivní zpracování, psalo se s ním skvěle a to jsem ho trápil dva roky bez přestávky. Potom se začala loupat guma z úchopu, tak šel na reklamaci. Z té se mi vrátilo nové pero, ovšem asi o čtvrtinu lehčí. Že bylo šetřeno na materiálu, bylo na první pohled znát.

:suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden Parker roller řady Urban a další řady Sonnet (France, U). Novější Sonnet píše velmi dobře, lehce, nevynechává. Urban psal stejným stylem až do doby, než dopsala náplň a já koupil jinou (tvářila se jako originál). Teď musím po každé rozepsat, tah nejde tak lehce a občas vynechá. Kolísavá bude asi kvalita náplní, nebo už se snad fejkuje i toto? :suicide_anim:

 

Koupil jsem náplň za 130 korun u oficiálního prodejce Parker a potvrzuji, že stojí za h...o. Píše hůře, než čínský šunty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem kupoval obyčejnej set Parkra propisky a plnícího pera a do parkra jsem si bral origo bombičky a do propisky mi doporučili náplň od pelikanu a ta je v pohodě a zatím drží. Btw mám ještě stejnou propisku po dědovi .. cca 15 let starou a původní náplň ještě píše a nevytekla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Koupil jsem náplň za 130 korun u oficiálního prodejce Parker a potvrzuji, že stojí za h...o. Píše hůře, než čínský šunty.

Stejná zkušenost. Tak jsem koupil pasující náplň od Pelikan a nemá to chybu.:)

post-147-079481200 1345736120.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta nutnost rozepisování rolleru pokaždé, když s ním chci psát, mě neskutečně točí. Vždy na to zapomenu, začnu něco psát a pak musím obtahovat první písmenka, což vypadá dost blbě. Obzvlášť tam, kde to je tzv. "načisto". Je fakt na zamyšlenou proč roller za x set píše hůř než propiska za 3,50 Kč z tržnice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modrá je druhou náplní, měla by být originál. Původní byla 0,5. Chtěl jsem zkusit o něco silnější, takže 0,7. Nakonec mi více vyhovuje užší tedy 0,5.

 

Černá je první náplní (byla v peru při koupi).

 

Čáry ukazují reakční pohotovost. Zatímco černá dělá stejný tah i bez rozepsání. Modrá se chytá až po značném rozepsání. Dělá to od začátku, co jsem ji pořídil. :suicide_anim:

 

Omluvte kvalitu fotek - jsou z mobilu, ale pro ukázku, myslím, postačují.

post-8394-030644100 1345809994.jpg

post-8394-070353100 1345810010.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera mi přišel jakýsi reklamní katalog na psací potřeby firmy Parker. U plnících per tam zmiňují "revoluční typ náplně" nazvanou Parker 5th. Prý se "...tato technologie vyznačuje vyjimečně plynulým psaním při zachování intenzivní a ostré stopy...". Nevíte někdo, zda tomu tak skutečně je nebo se jedná spíše o reklamní trik typu jen Silan Silanizuje? Uvažuji o koupi nějakého dobrého plnícího pera v ceně tak do 3 000 Kč. Nechci ho na nějaké velké psaní (na delší psaní používám už jen elektronické nástoje :-), ale spíše jen na pár poznámek a podpisy. Tak mi jde hlavně o to, aby mi v něm nezaschnul nebo nevytekl inkoust, když s ním nebudu denně psát. Myslíte si, že je Parker dobrá značka co se týká poměru cena/kvalita nebo si myslíte, že jiné značky přináši lepší poměr cena/kvalita v cenové úrovni do 3 000 Kč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
V 4. 9. 2012 v 11:34, FraK napsal:

Včera mi přišel jakýsi reklamní katalog na psací potřeby firmy Parker. U plnících per tam zmiňují "revoluční typ náplně" nazvanou Parker 5th. Prý se "...tato technologie vyznačuje vyjimečně plynulým psaním při zachování intenzivní a ostré stopy...". Nevíte někdo, zda tomu tak skutečně je nebo se jedná spíše o reklamní trik typu jen Silan Silanizuje? Uvažuji o koupi nějakého dobrého plnícího pera v ceně tak do 3 000 Kč. Nechci ho na nějaké velké psaní (na delší psaní používám už jen elektronické nástoje :-), ale spíše jen na pár poznámek a podpisy. Tak mi jde hlavně o to, aby mi v něm nezaschnul nebo nevytekl inkoust, když s ním nebudu denně psát. Myslíte si, že je Parker dobrá značka co se týká poměru cena/kvalita nebo si myslíte, že jiné značky přináši lepší poměr cena/kvalita v cenové úrovni do 3 000 Kč?

Zdar, otevírám vlákno po docela dlouhý době a ptám se na zkušenosti s Parker 5th? 😉

1501-8597597.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám toto, Parker Royal Ingenuity Deluxe Deep Red, s náplní 5th. Píše pěkně, nemusí se rozepisovat ani po delším nepoužívání. Jde spíš o pero než propisku ve smyslu, že náplň se trochu vpíjí do papíru a j to výrazněji vidět z druhé strany než klasická propiska.Pero je krásné, výborně zpracované, skvěle se drží, ani po 2 letech nejsou viditelné stopy používání. K náplni mám ale jednu výhradu. Možná jsem na ni zpočátku moc tlačil (teď už papír jen tak hladím a písmo je stále krásně viditelné, bez přerušování), ale asi po roce se mi obrousil hrot tak, že když jsem pero v ruce pootočil a hrot nedosedal na papír tou obroušenou ploškou, tak to drhlo a špatně psalo. Vlastně až tehdy jsem si všiml, že se nejedná o klasický princip kuličkového pera. Koupil jsem novou náplň, jsem k ní ohleduplnější a vše je OK. Musím ale podotknout, že pero používám málo. Resp. často a pravidelně, ale v podstatě jen k podepisování objednávek, smluv atd.

DSC02695.JPG

DSC02697.JPG

DSC02700.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parker šel cenově hodně dolů a s cenami i kvalita..... myslím, že už před lety začali kopat za to, aby se dostali mezi širokou veřejnost.  A samozřejmě pro fajnšmekry si také ještě něco nechali a tam ta kvalita bude stále fajn.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...