Přejít na obsah

Padesátka


Doporučené příspěvky

K založení tohohle tematu mě inspirovala současná doba. A sám mám pár přání, které bych si chtěl do 50tky splnit. Co vy, měli jste nebo stále máte nějaký seznam "must have". Ať už je to dovolená, fyzické věci anebo jen nějaký pocitový stav který by jste si chtěli časem "pořidit"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Do padesátky mi zbývají necelé tři měsice. S ohledem na vývoj situace mám jediné přání, chtěl bych se jí dožít. Někdy bych si přál být ve věkovém průměru členů chronomagu, který odhaduji na necelých třicet. Ovšem, važím si všech dnů, které jsem prožil tak, jak jsem je prožil. Spolu se senzační manželkou a nádhernou dcerou a nyní s tříletou vnučkou. Must have mám jen to jedno a pak díky za každé nové ráno. Na hmotné statky nemyslím a must have ve smyslu hodinek opravdu nemám. Sami by jste se měli nad tím svým, co musíte mít zamyslet právě dnes, ve stínu Giliusově smrti. Pak zřejmě to své, "must have", přehodnotíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím se Snowem. Do padesátky mi zbývá ještě asi 5 let, ale už pár let cítím, že už to prostě není ono, že už to trochu dře.

A moje "must have" je naprosto jasné. Chtěl bych se ve zdravém rozumu, s manželkou, dožít toho, aby náš syn dostudoval, aby se dokázal postavit na vlastní nohy, oženil se, měl zdravé děti a hlavně aby byl šťastný a spokojený se životem. V porovnání s tímto jsou moje ostatní touhy absolutní hovadiny.

Upraveno uživatelem habadej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to všechno pochybné a nevýznamné milníky života, já jsem takto prošel 30, 40, 50, 60 a je to pořád stejné, nic se takovouto kulatou hranicí nezlomí, nic významného se nestane, přecevzetí vyšumí, nadměrná očekávání se nesplní. A je to logické, vždyť opravdu o nic nejde, život si běží svým, stále se zrychlujícím tempem a pokud člověk slušně a rozumně žije, tak je mu nějaká věková hranice úplně jedno. Nedělal bych z toho žádnou metu, já jsem došel k jedinému závěru a to vystihuje věta "Udělej to hned!" Mám-li nějaký cíl, tak je nejlepší na něj vletět ihned a nevázat ho na nějaké věkové hranice, ono také pak může být pozdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platí vše co psali kolegové zde předemnou a plně s nimi souhlasím.

Já mám několik měsíců po padesátce. A opravdu to někdy dře a to dost.

Jsem také rád za každé nové dobré ráno.

"Must have" se časem změnilo na jediné - zdraví a pohoda v rodině.

Také platí to, že nějaká číslovka, ať je sebekulatější nic v životě šmahem nezmění.

A opravdu je třeba si v životě čas od času udělat radost (třeba novými hodinkami).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo padesátka....doktor mi změřil tlak a povídá: "Chlap po padesátce čeká druhou mízu a on příjde první infarkt". Myslím, že čím je člověk starší, tak méně a méně touží po věcech hmotných a začíná dbát o své zdraví, rodinu, kterýmžto věcem v mládí nevěnoval tolik pozornosti a úcty. Raduje se z dětí, vnoučku, práce a pokud si někdy udělá radost, tak to je jenom dobře. U mě konkrétně žádné "must have" není a předpokládám, že asi ani nebude :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky prispeju do "vlakna starcu", jako dvaapadesatnik :-)

Ja si naopak myslim, ze ty zlomove roky existuji, pocitil jsem zatim dva. Kolem 35 a kolem 50. Fakt kvalitativni zmena. Je to samozrejme zvlastni, clovek by si rekl, ze starnuti je spojity jev. Na druhe strane, jako doktor si dokazu predstavit ze v programu organismu mohou existovat geneticky zakodovane momenty, kdy nektere funkce behem relativne kratke doby se zhorsi tak, ze to jeden nelibe zaznamena. Smrt je treba jeden takovy pomerne dobre odsledovatelny moment. Vetsina z nas zkratka mezi 80. a 90. /kezby/ rokem zivota odejde. Moje "must have"? Zdravi pro vsechny, ktere miluju. Mel jsem napsanych jeste par vet, ale nechci, aby muj prispevek vyznel pesimisticky. Takze ZDRAVI. Snowe, drzim palce, casto na tebe myslivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Padesatka je jeste daleko, ale musim se priznat panove, ze Snowuv post na zacatku a i vsechny ostatni me docela dostaly. Dekuju za ne a mam zas material na premysleni.

Za sebe muzu rict ze bych se rad za tech 19let otocil zpatky a rekl si "jo, to byla prima cast zivota" a stal u toho na svejch nohach, videl svejma ocima a nemusel u toho sezrat vagon prasku kazdej den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám velkou radost, že se tohle téma chytlo. Přesně tak jsem si to představoval.

 

Založil jsem ho z důvodu - jak už jste psali s každým rokem navíc se člověku život zrychluje a roky jsou čím dál kratší. Já mám sice jen opravdu čerstvých 24, ale často přemýšlím o co přicházím a co ne. Většina našich rodičů už v mém věku měli rodiny, spláceli první půjčky apod. Jenže třeba já jsem sám (lepší než mít někoho jen proto aby ho člověk měl) a s životnímí zkušenostmi jdu čím dál níž a níž. Do nedávna jsem si myslel, že toho vím docela hodně, ale jak pročítám přispěvky sečtělejších zjišťuju, že to co jsem se domníval a v některých okamžicích byl i přesvědčený pravdivosti ve skutečnosti tak vůbec není.

 

Teď to vidím asi tak, že zdraví nechci řešit (žiju zdravě) a jestli něco má přijiít tak to prostě příjde. A možná se budete divit, ale já mám jediné "must have" a to být šťastný díky věcem které "dělám" a hlavně chci dělat. Tj. práce v které se člověk dívá na hodiny proto aby věděl jak dlouho tam může ještě být a né proto aby už věděl za jak dlouho jde domů. Podotýkám, že nemám rodinu ani přitelkyni takže opravdu nebudu muset ještě nějaký ten rok spěchat domů abych s nimi trávil čas. A to jestli bude mít člověk z práce větší peníze atd. beru už spíše jenom jako určitý bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se specificky hodinek týče, s padesátkou se zcela fyziologicky snižuje pružnost oční čočky, zhoršuje se schopnost akomodace, je obtížnější až nemožné zaostřit nablízko (česky se tomu krásně říká vetchozrakost).

Hodinkového maniaka to postihne tak, že nevidí ostře svého miláčka, špatně se rozlišují některé detaily (špatně se čte malé datum (ve stáří doceníme dvojité datum!), vadí málo kontrastní ručky oproti číselníku, vadí příliš mnoho ruček...).

 

Edit: Poslední roky jsem se teprv naučil docenit oblekovky jen se dvěma ručkami.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi pěkné téma, já mám ještě do padesátky tucet let před sebou, ale vzhledem ke způsobu života a "restartu" před pár lety si přeji (a vám všem) taky hlavně zdraví a za důležité považuji dělat radost a mít možnost se ohlédnout a říct "jo, dobrý!".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ohlédnutí po padesátce trochu s humorem (?). Padesátku mám 4 roky za sebou a pokud při debatách s přáteli o životě padne otázka, že kdyby byla možnost alespoň jednou se vrátit o nějakou dobu zpátky, kdo by do toho šel, tak říkám, že bych to nejspíš využil a pár věcí udělal v životě jinak. Já vím, říká se, ničeho, co jsi v životě udělal, nelituj, ale... Např. já jsem tak dlouho vybíral životní partnerku, až jsem přebral a po skoro dvacetiletém manželství zjišťuji, že jsem ty léta vlastně prožil jak ten Ludva Homolka ve spárech Heduš, aby byl jakžtakž klid. K padesátce jsem si chtěl pořídit nějaké slušné švýcary a jak říká moje švagrová, že to je o komunikaci, tak ta proběhla asi následovně: "Co bys chtěl k narozeninám? No, Heduš, prosím pěkně, já bych chtěl k 50.tinám hodinky... Dostals nové ke 40.tinám, tak dej pokoj!A vůbec, čas máš dneska na každým rohu, moulo, tak na co hodinky. Teda Heduš, jestli nemáš ráda hodinky, tak nemáš ráda ani lidi!" :boxing: Napadl mi potom např. pád fénu do vany apod. Jak se říká "změna je život", co jsem si letos pořídil pro sebe konečně automaty, loni pro sebe autíčko, tak příští rok pravděpodobně chystám pro sebe výměnu té škatule protivné... :rolleyes: Zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohlédnutí po padesátce trochu s humorem (?). Padesátku mám 4 roky za sebou a pokud při debatách s přáteli o životě padne otázka, že kdyby byla možnost alespoň jednou se vrátit o nějakou dobu zpátky, kdo by do toho šel, tak říkám, že bych to nejspíš využil a pár věcí udělal v životě jinak. Já vím, říká se, ničeho, co jsi v životě udělal, nelituj, ale... Např. já jsem tak dlouho vybíral životní partnerku, až jsem přebral a po skoro dvacetiletém manželství zjišťuji, že jsem ty léta vlastně prožil jak ten Ludva Homolka ve spárech Heduš, aby byl jakžtakž klid. K padesátce jsem si chtěl pořídit nějaké slušné švýcary a jak říká moje švagrová, že to je o komunikaci, tak ta proběhla asi následovně: "Co bys chtěl k narozeninám? No, Heduš, prosím pěkně, já bych chtěl k 50.tinám hodinky... Dostals nové ke 40.tinám, tak dej pokoj!A vůbec, čas máš dneska na každým rohu, moulo, tak na co hodinky. Teda Heduš, jestli nemáš ráda hodinky, tak nemáš ráda ani lidi!" :boxing: Napadl mi potom např. pád fénu do vany apod. Jak se říká "změna je život", co jsem si letos pořídil pro sebe konečně automaty, loni pro sebe autíčko, tak příští rok pravděpodobně chystám pro sebe výměnu té škatule protivné... :rolleyes: Zdar!

 

Hele, kdyz jsi s ni vydrzel dvacet let, nemuze byt az tak zla. Ona ta Hedus byla skrznaskrz dobra zenska, mela jedinou chybu, ze ve chvilich, kdy mela uvazovat jako chlap, uvazovala jako zenska. Nojo, ale takove jsou vsechny, to si nevyberes... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...