Přejít na obsah

Hanhart uhren


Jerryl

Doporučené příspěvky

: Georg: Jak víš, že jezdíš v německým autě? Co je to německý auto? Řídíš se podle adresy firmy, tradice, komponentů nebo čeho vlastně? Přiznám se, že už se v tom nevyznám a o to víc mě to se.. Máš třeba opel, je to GM, teda amíci nebo kdo? Já mám tzv. anglický auto, ale s motorem BMW sestaveným z komponentů ... Jestli je to tak i u hodinek, tak jdu blejt!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ty, georg - tohle je dobrý příklad - nejde o to, jestli jezdíš v německém autě, ale jestli náhodou nejezdíš v replice říšského mercedesu, nebo obrněného transpotéru!

To je fakt, houby vím, jaké měl Goring sny či vize (neumím napsat přehlasované "o") - třebas Passat je něco takového :lol: :lol: :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

: georg - právě si nalívám domácí valašskou slivovici, kua snad aspoň ta není z Číny!

A nekupoval jsi ji na tržnici? No, jestli se už nezapojíš do diskuse, je to jasné - budeš shánět klávesnici s brailovým písmem (či jak se to píše).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to asi čtyři roky, kdy v Praze na Národní, asi na půl cesty mezi Spálenou a Jungmannovým náměstím, přibližně naproti Nokii, byl malý obchůdek, kde prodávali údajné repliky hodinek Luftwaffe. Už to nevím přesně, ale myslím, že v mechanickém i quartz provedení. Na ciferníku měly malý znak nějaké Jagdgeschwader (52?). Nemáte o nich někdo povědomí? Tenkrát mě hodinky nijak nebraly a už nedokáži odhadnout, jak moc se podobaly originálu a ani zda šlo o chronograf. Jediné co si pamatuji, že ciferník byl černý a průměr měly nejméně 40 mm.

 

zdenda 8.2. 13:12: k tomu odkazu. To je přesně ono, lidi se zájmem o 39 - 45 si vybírají to nejlepší z této doby, nehledě na válečné strany. US leteckou bundu, Luftwaffe hodinky a japonské torpédo :-) Zrovna ten web je důkazem toho, že nejde o ideologii. Německé letecké bundy se také šijí, ale takřka je na nikom nevidíš.

 

cigi 8.2. 11:56: jenom se bav a vypust mrazení. Baví se i ostatní, podívej se na počet zobrazení tohoto vlákna ;-)

 

gandalf 8.2. 14:11: ano sbírá se skutečně všechno kolem války. A začátky jsou vždy nevinné, to takhle jednoho dne slepíš plastikový modýlek a už se v tom vezeš. To je jako tohle fórum a hodinky :-) Ty hodinky, které jsi viděl, jak vyjadřovaly sounáležitost s Waffen SS, měly na sobě znaky divizí? Jestli to není něco podobného jak zmiňuji výše a nezměnili jenom obtisk na ciferníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

To 31682 - Vzpomínám si na ně, viděl jsem je tam taky tehdy za výlohou. Byly to limitované B-uhren od Laco, asi tři druhy, každý věnovaný nějaké peruti Luftwaffe. Ale moc mě to nezaujalo - přitažlivost b-uhren je v dokonalé jednoduchosti, pomalovaný ciferník mi k tomu moc nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to asi čtyři roky, kdy v Praze na Národní, asi na půl cesty mezi Spálenou a Jungmannovým náměstím, přibližně naproti Nokii, byl malý obchůdek, kde prodávali údajné repliky hodinek Luftwaffe. Už to nevím přesně, ale myslím, že v mechanickém i quartz provedení. Na ciferníku měly malý znak nějaké Jagdgeschwader (52?). Nemáte o nich někdo povědomí? Tenkrát mě hodinky nijak nebraly a už nedokáži odhadnout, jak moc se podobaly originálu a ani zda šlo o chronograf. Jediné co si pamatuji, že ciferník byl černý a průměr měly nejméně 40 mm.

Byly to hodinky Laco by Lacher. byly tři modely k výročí firmy. Všechny byly v limitovaných 500 kusových sériích, Diameter 42, quarzový chronograf, potoom normální quarz a jedny automaty (ETA 2824), Každý z těchto sérií byl věnován jedné letecké jednotce. Automaty Noční stíhací squadroně "NJG" ... Dovezla je firma Rosler s.r.o. a bylo to v prodejně Platýz, kde se prodávají především nože. současně tam prodávají i hodinky Victorinox atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Junkers to nebyly, ne ne, to bych si pamatoval podle své oblíbené Tante JU :-) Spíš to budou zmíněné Laco. Koupili jste je někdo? Docela rád bych se podíval na foto a osvěžil si paměť. Nepamatujete si cenu, tenkrát mi to přišlo hrozně přemrštěné, obzvlášť za quartz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...