Přejít na obsah

Výroba repliky skleněného ciferníku ke kuchyňským hodinám


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 101
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám za sebou taky nějaký ten pokus o číselník hodně jsem jich nadělal na škoťáky ale tohle vypadá jako DOST SLUŠNÁ PRÁCE. Jen tak dál

 

Děkuji!

Od člověka, který spáchal http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/10773-bastleni/?p=897944 to těší dvojnásob :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co v nich je vlastně za strojek? Vyypadá to, že jsou od stejného dodavatele.

 

Jinak hodinář mi říkal, že kuchyňky jsou ta nejhorší práce, co může být :death:  Luďku, ty si stroje čistíš sám?

 

Strojek je tam klasický, bicí, Chronotechna.

 

post-23687-0-96479900-1363850101_thumb.jpg

 

Čistím si je sám... Rozeberu, vydrhnu kartáčkem na zuby, složím a namažu olejem  Moebius 8040 (č. 4), který jsem výhodně koupil v Mavexu... (Pořád ještě ho tam mají "v akci" za 250Kč) (Doufám, že to nebude bráno jako reklama :D ).

Jediné, co nerozebírám je pérovnice...

No a pak přijde to nejzajímavější - seštelování kotvy a krokového kola... Uznávám, že je to většinou docela zdlouhavá práce, ale že by to byla ta nejhorší, jak uvádíš, to bych neřekl... Rozebrat a složit kalibr 68 mi trvá déle a jsem v tom mnohem více nejistý :) .  Ony tyhle strojky jsou masivní a jednoduché. Tam není co zkazit... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji!

Od člověka, který spáchal http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/10773-bastleni/?p=897944 to těší dvojnásob :)

A to už skoro měsíc čekám až na gravirce udělají vložku lunety a na koncovky řemínku PRIM a na druhou SPORT a na sponu PRIM. Snad je přislíbeno na dnešek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Takže. Po malé odmlce zase jedno chlubení...

Zase se podařilo zachránit jedny krásky :)

 

Původní stav:

post-23687-0-67235800-1366289002_thumb.jpg

 

Po rekonstrukci:

post-23687-0-52391100-1366289203_thumb.jpg

 

Pár detailů:

post-23687-0-67683700-1366289248_thumb.jpg

 

post-23687-0-26917600-1366289269_thumb.jpg

 

Při čištění jsem zjistil, že poměrně odrbaná ozdobná lišta je z bronzu a po vyčištění a vyleštění vypadá docela zajímavě.

Majitel mi nechal volnou ruku, takže jsem zvolil místo původní, bílo-stříbrné, kombinaci bílo-zlatou.

Sice nejsou jako originál, ale vzhledem k tomu, že nemám kde chromovat, tahle kombinace vypadá s novou "zlatou" lištou lépe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, daroval bych někomu za poštovné tyto hodiny Prim, které by si určitě zasloužily renovaci. Uživatel Luděk Talián přislíbil, že by se renovace ujal.  :) Takže kdo by měl zájem, stačí napsat SZ a určitě se domluvíme. Je možné také osobní převzetí, jsem z Karviné.

post-10245-0-15398900-1366810938_thumb.jpg

post-10245-0-95010100-1366810946_thumb.jpg

Upraveno uživatelem martin3333333333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Dneska jedny méně obvyklé...

 

Před:

post-23687-0-25071200-1372419823_thumb.jpg

 

Po:

post-23687-0-90432100-1372419817_thumb.jpg

 

Pro Tik - Taky mám prostě slabost :)

 

Změna barvy je způsobena tím, že nemám možnost rozumně chromovat a pod poškozeným chromem se skrývala mosaz... Takže jsme zase přešli od stříbrné ke zlaté... A když už jsem byl v tom, trochu jsem pozměnil ciferník...

 

Pravověrní by možná řekli, že to není rekonstrukce, když výsledný stav hodin neodpovídá originálu, ale viset budou u mne na zdi a mně to nevadí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vždy, paráda. :clap:  Nedávno bylo dost podobných na Aukru, tak mi dorazila jedna obrovská bedna, já je teda zatím stihnul jen otřít, polorozebrat a uklidit, na podobné výtvory si asi ještě počkám...

 

Zrovna dnes jsem si taky konečně došel pro olej a mazáčky, tak o víkendu asi začnu čistit strojky a až najdu schopného sklenáře, tak snad zkusím i ciferník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo... Tohle jsou taky jedny z té masivní vlny cca 40 hodin na Aukru... Bohužel se mi povedlo vyhrát jen tyhle. Ceny ostatních vyhlídnutých se přehouply přes hranici, kterou jsem byl ochoten akceptovat... :-)

Pošli fotky těch tvých, ať můžu závidět... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky Luďkovi jsou zachráněné další zajímavé hodiny.

Mám z nich velkou radost.

reaguji trochu později, uniklo mi to. Nicméně pohled na reklamní Junghansy z dob první republiky mne nenechává klidným. Parádní práce, kolego!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...