Přejít na obsah

Garmin Fenix


jhonzatko

Doporučené příspěvky

Ja pouzivam Cinske folie i na jinych digi nez na Fenix 5 a dost rychle to pochyta vlasecnice. Kazdopadne od toho to tam je. Temperovane sklicka jsem zacal pouzivat asi pred pul rokem a jsou lepsi. Jen se s tim nesmi nikde klepnou. Pak to praskne, ale svuj ucel to splni na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja ho uz 2.5 mesice pouzivam a za me se urcite oplat za tech od 6 usd za kus. Slozeni gumy je malinko jine nez origo ten je vic gumovy nez silikonovy. Na cinsky se vic chyta prach atd. Kazdopadne se casem omeje, olesti a je to v pohode. Nektere maji i jinou sponu je min masivni a pri ohybu zapesti netlaci do ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na majitele, kteří mají hodinky déle. Jakou máte zkušenost s životností baterie a není problém ji nechat vyměnit? Mám sportovní Suunta, velká spokojenost, ale jako pilot uvažuji o doplnění kolekce modelem Garmin D2 Charlie Optic. D2 vychází z Fenix 5X, tak snad tento dotaz není mimo mísu. Děkuji.

post-3283-0-00632600-1515957133_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, nevím jak v hodinkách, ale v cyklo computeru Edge 520 mi Garmin neuznal reklamaci baterie a nabídli mi výměnu. Za tu výměnu chtěli něco přes 4k v době, kdy 520 stál bez čidel cca 6500,-. U hodinek to bude, dle mého názoru, taky hodně mimo. S tím množstvím modelů a jejich variant, je to prostě drahej spotřebák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mne zajímalo, zda jde vyměnit baterka ve Fenixech. Cena je důležitá, ale není to jediný rozhodovací parametr - co třeba životnost? Je to klasická Li-On nebo Li-Pol baterie? Jakou má ve Fenixech životnost, resp. zaručený počet nabíjecích cyklů? Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mne zajímalo, zda jde vyměnit baterka ve Fenixech. Cena je důležitá, ale není to jediný rozhodovací parametr - co třeba životnost? Je to klasická Li-On nebo Li-Pol baterie? Jakou má ve Fenixech životnost, resp. zaručený počet nabíjecích cyklů? Díky.

 

Je tam Li-ion baterka 290mAh.

Vyměnit jde všechno 

Tady nahradní z Číny

 

Osobní zkušenost. Mám F3 asi 1,7 roku a žádné změny v kapacitě jsem si zatím nevšiml. Osobně dobíjím jednou až 2x za měsíc, ale používám je jen na sport. GPS aktivit mám měsíčně mezi 12 až 20 hodinami.

 

Pár let by snad baterka vydržet měla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet - díky. Ano, pár let by vydržet měla, ale 1,7 roku je zatím málo, doufám, že vydrží minimálně 5 let a snad i déle. Ale hlavně mi šlo o tu možnost výměny v autorizovaném servisu, ať za to nesou odpovědnost včetně přezkoušení vodotěsnosti.

 

Máte někdo zkušenost s firmou Picodas, dovozcem Garminu? Já tam na uvedené hodinky poslal několik dotazů a jakýsi pan Tomáš Pečenka mi vlastně na žádnou neodpověděl, opravdu mistr okecávání, aby s tím neměl žádnou práci. Takže vím jen zhruba, jaké jsou v D2 Charlie mapy, ale už nevím, jaké jsou tam letecké databáze, jak se mapy a databáze aktualizují ani jaká je v hodinkách baterka a dokonce ani zda ji lze vyměnit a za kolik... Na to, že si od nich chci možná koupit hodinky za 20 tisíc, má k tomu docela zajímavý přístup. Nevíte, kdo je u nich víc ochotný a odborný? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet - díky. Ano, pár let by vydržet měla, ale 1,7 roku je zatím málo, doufám, že vydrží minimálně 5 let a snad i déle. Ale hlavně mi šlo o tu možnost výměny v autorizovaném servisu, ať za to nesou odpovědnost včetně přezkoušení vodotěsnosti.

 

Máte někdo zkušenost s firmou Picodas, dovozcem Garminu? Já tam na uvedené hodinky poslal několik dotazů a jakýsi pan Tomáš Pečenka mi vlastně na žádnou neodpověděl, opravdu mistr okecávání, aby s tím neměl žádnou práci. Takže vím jen zhruba, jaké jsou v D2 Charlie mapy, ale už nevím, jaké jsou tam letecké databáze, jak se mapy a databáze aktualizují ani jaká je v hodinkách baterka a dokonce ani zda ji lze vyměnit a za kolik... Na to, že si od nich chci možná koupit hodinky za 20 tisíc, má k tomu docela zajímavý přístup. Nevíte, kdo je u nich víc ochotný a odborný?

Taky doufám, že při mém stylu používání baterka vydrží minimálně pět let.

Mno, že ti baterku vymění autorizovaný servis bych moc nespoléhal. Je to spotřební zboží, takže v záruce kus za kus, po záruce smolík. Ale nemám osobní zkušenost, takže možná se pletu.

S Picodasem zkušenost nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beat - věřím, že ani výrobce ne, možná líní "odborníci" u českého distributora... Pan Pečenka z Picodasu mi sice nic moc neřekl, že prý neví, zatím na tenhle model nemá seznam náhradních dílů a jen soukromě mi sdělil, že jeho hodinky, které měly zpočátku výdrž 16 dnů, mají po 2 letech stále ještě výdrž 15 dnů, čímž mne chtěl uklidnit a sám si se zjištěním informací nedat moc práce. Když jsem se podíval na jejich stránky www.garmin.cz, proklikal se skrz servis i na stránku centra servisní podpory, tam vyplnil typ hodinek (zaklikl jsem Fenix 5X, u kterých je dle mého stejná baterka jako u D2 Charlie, které jsem v seznamu nenašel...) a zvolil téma "Power and Charging". Sice neumím anglicky, ale vyrozumněl jsem, že výměna baterie není možná uživatelem, ale v případě nutnosti je možná skrz specializované "Repair Center", což asi nebude v ČR, ale to je fuk, principiálně to půjde. Škoda, že pan Pečenka jako zástupce distributora pro CZ trh si s tím nedal víc práce a oslovit třeba podporu výrobce, určitě by byl schopen sdělit víc. No nic...:-(. Škoda, že tu není nějaký majitel Fenix 5X, který má baterku vyměněnou... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet - vím, že je brzy, ale může se stát, že někomu baterka "klekla", hodinky reklamoval a baterku mu vyměnili, ať zdarma, nebo za peníze, pokud by reklamaci neuznali. Ale už mám odpověď od Garmin, snad věrohodnou - baterku prý lze vyměnit, ale pokud skončí výroba modelů s tímto typem baterky a doprodají se baterky určené na výměnu, výměna už není pochopitelně možná. Garmin v tom případě nabízí jiné hodinky, které by mohly být alternativou k těm stávajícím, za "výrazně zvýhodněnou" cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve svém Oregonu 600 jsem našel položku "Přijmout z BaseCamp mobile" (nebo tak nějak).

Tato myšlenka se mi zalíbila. Poslat si v terénu PQ, či GPX z mobilu přímo do navigace či Fenix3, mi přišlo jako super nápad.

 

Bohužel BaseCamp mobile už Garmin nepodporuje a žádnou funkční alternativu jsem nenašel.

 

Existuje něco funkčního, co by mi z mobilu přes BT poslalo GPX to Garminu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano i ne.

 

Existuje stránka Komoot (https://www.komoot.com), kde se dají plánovat trasy (mimochodem velmi dobře). Existuje i stejnojmenná aplikace pro iOS/Android, kterou dostaneš trasy do telefonu, nebo si je přímo v telefonu naplánuješ. No a pak udělali i ConnectIQ aplikaci, kterou se to dá dostat to vybraných zařízení od Garminu - https://apps.garmin.com/en-US/apps/d918ae1e-9e7b-4fdf-b336-46141a0ccd6a.

 

Zkoušel jsem to s Fenixy a chodí to dobře - trasy ale neroutují, jsou to jen "tracks", ne "routes". Bohužel Oregon 600 to nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...