Přejít na obsah

Garmin Fenix


jhonzatko

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Jen k tem notifikacim. Dřív jsem s tim mel také problém, ze po case se rozpojilo BT a nepomojlo nic. Teda pomohlo jedine mobil vypnout a zapnout. Ani ne restart, jen off a on, aby se BT zase chytlo.

 

Dale v androidu, aby ti chodily notifikace na hodinky, tak to je na zaklade notifikaci v liste telefonu a k tomu ta dana aplikace musi mít oprávnění. Stejne tak connect musi mít oprávnění k pristupu k notifikacim.

 

Co vydavaj update connectu, tak narazim na to, ze si nastavim, ktere aplikace se maji na hodinkach zobrazovat, vyjde update connectu a zas to zobrazuje všechny :-(

 

Jinak notofikace na hodinkach se zobrazují pres cely display, pokud v dobe vzniku notifikace na mobilu jsou hodinky pripojene. Sviti tam 30s a pak je vyvolas, pokud jsi notofokaci jiz nezrusil v telefonu pres ten widget oznámení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kulin - díky. Ale BT se mi nerozpojuje, resp. to každou chvíli hlásí připojeno a odpojeno, ale odpojení je vždy krátkodobé a vesměs jsou hodinky připojeny, Connect zobrazuje online srdeční tep, kroky apod. A ve stejné chvíli není schopná dojet synchronizace do konce, jen třeba každá pátá a to mi zrovna nějaká notifikace přijde. Při stejném nastavení to první týden fungovalo skvěle, pak to přestalo, pak jen občas, dnes ráno to zase chvíli fungovalo na 100%, prostě netuším. Jak jsem psal, možná za to může telefon, možná nekvalitní BT spojení (nevím ale proč, BT používám i pro spojení s autem, reproduktorem a dalšími věcmi a funguje to. Přiznám, že netuším co myslíš když píšeš o "liště telefonu" a oprávnění jednotlivých aplikací, u hodinek Suunto to funguje perfektně aniž bych v každé aplikaci nastavoval oprávnění. Ani nevím, co myslíš, že Connect musí mít přístup k aplikacím. Když v Connectu zadám Inteligentní oznámení, objeví se seznam dostupných aplikací a u těch, které chci, jsem zaškrtl, že chci aby posílaly notifikace. Pokud je to ještě jinak, prosím o upřesnění, díky, ale jak jsem už psal, první týden to fungovalo. A mimochodem, příchozí hovory mi to přestalo ukazovat úplně...

 

Možná máš pravdu v posledním odstavci, protože připojení u mne z nějakého důvodu není asi stabilní (k autu apod. ale ano) a možná že v momentu, kdy zpráva apod. přijde, zrovna připojení není a nebo špatné. Třeba dnes ráno, jak jsem psal, to asi hodinu fungovalo perfektně, přes celou obrazovku vyskakovala různá oznámení, ale pak už zase střídavě ano a ne, spíš tedy ne... A to jsem včera i přeinstaloval Connect a zrušil a znovu udělal spárování s hodinkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kulin - máš pravdu i v tom, že vypnutí a zapnutí je lepší než restart, synchronizace zatím dobíhají do konce, a nějaká ta notifikace taky přijde, ale proti prvnímu týdnu to není nic moc, notifikací přijde málo a příchozí hovor mi to ještě nehlásilo, zatímco první týden ano a u volajícího i jméno. Mám telefon LG G6, jinak skvělý, ale mám v něm dost stažených aplikací, spíš kvůli práci než pro zábavu. A obávám se, že všechny ty věci výkon telefonu omezují. Jiný důvod mne nenapadá, protože když jsem stáhnul nějaké antivirové a čistící programy, z telefonu vymetl nepoužívaný nepořádek, vypnul ho a zapnul, zlepšilo se to... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KarelDo - vymazání dat a reinstalaci Connect jsem teď provedl. To co píšeš ve druhém příspěvku, nemohu najít - kde to je, v aplikaci nebo v hodinkách? Nicméně jsem našel několik míst v nastavení, týkajících se povolení, tak nevím co přesně máš na mysli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KarelDo - díky. mám tam povoleno vše mimo fotoaparát... v Connectu mám nastavena Inteligentní oznámení o všem co potřebuju. A dále: Connect - Nastavení - Oprávnění aplikace - povoleno vše mimo fotoaparát. Od rána a teď po reinstalaci a znovunastavení Connect, vyčištění telefonu a vypnutí/zapnutí mobilu, mi už (zatím) funguje synchronizace mezi mobilem a hodinkami. Tep, kroky a další věci se mění na mobilu téměř online. Na hodinkách mám mezi doplňky kalendář z mobilu a úkoly tam vidím. Ale zbylé notofikace (Facebook, internetové bankovnictví, resp. platby kartou, emaily, SMS, příchozí hovory apod. mi chodí jak se jim zachce. Jak psal Kulín, jakoby v mnoha případech přesně ve chvíli, kdy v telefonu k události dojde, zrovna nebyl telefon připojen k hodinkám nebo bylo připojení nekvalitní, fakt nevím a tím pádem se na hodinkách objeví třeba každá desátá. Ale už je to lepší a já na to časem přijdu, i díky radám od lidí tady. Ale štve mne to, protože první týden to fungovalo vše na 100%. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kulin - no, je to divné, dnes jsem spal s hodinkami na ruce abych zjistil jak monitorují spánek, v šest jsem se probudil a cca do 9.30 mi chodilo jedno oznámení za druhým. Maily, SMS, Facebook, počasí. Pak jsem hodinky sundal leží na obvyklém místě kusek od mobilu a oznámení už přijde jen semtam, třeba teď mi přišly nějak maily a ani ťuk... No, ale to si tu stěžuju furt dokola, už toho nechám, přijdu na to nebo si budu muset na nestabilitu spojení zvyknout.

 

Ale dovolím si zhodnotit mé poznatky za těch pár týdnů a zase to srovnám se Suunty - rok jsem byl přesvědčen, že Finové jsou profíci, co si nehrají na nějaké zbytečné cerepetičky, zatímco Garmin (USA) se snaží zavděčit rozežraným Amíkům, prostě rozdílné filosofie vyplývající i z regionálních a historických rozdílů. Ale ono je to jinak, ale bod po bodu:

- řemen - u Suunto je silikonový řemen zespodu vyklenutý a to mi přijde lepší. Nicméně ani Garmin nemá špatný řemen, skvělý je systém QuickFit a oproti Suuntu jsou větší vystouplé "západky" na průvlacích, takže se po řemenu neposouvají a perfektně drží volný konec řemenu.

- monitoring spánku - výrazně lepší než Suunto, které spánek monitoruje pouze přes akcelerometr, tedy jak sebou v noci šiju. Já spánek raději monitoroval spuštěním nějaké indoorové aktivity, protože mne zajímal spíš průběh srdečního tepu. U Garminu je to dotažené k dokonalosti.

snímač srdečního tepu - budu muset oboje hodinky srovnat a taky s nějakým lékařským měřákem, ale už je jasné, že u Garmnu nepozoruji oobčasný mžikový výpadek snímání tak jako u Suunto. Sice to celkový výsledek neovlivní, ale proč mít uprostřed jízdy na koloběžce  třeba 5 sekund tep 48. Když byla Suunta na zápěstí trochu výš a dotažená, tak k tomu nedocházelo, ale Garminy na to tak háklivé nejsou.

- kompas - jeho snímání je jemnější než u Suunto, reaguje i při pomalém otáčení snad po jednotlivých stupních a hodinky nevyžadují každou chvíli jeho kalibraci. Ale přesnost ještě neumím posoudit.

- složitost menu a nastavení - oproti Suuntu hrozivá, ale fakt je, že se to dá celkem naučit a hlavně se to nedělá každý den. Spoustu věcí člověk nastaví jednou a pak už nikdy. Na druhou stranu je příjemné moci si nastavit systém, grafy a tak přesně podle svých preferencí. Na druhou stranu, Garmin stále zaostává v energii šetřících vychytávkách, zhášení displeje, usínání hodinek a probouzení při pohybu, což má Suunto promakané, protože k tomu bylo donuceno velkým, kontrastním a dotykovým displejem, který je mnohem větší žrout energie než displej Garminů. Kdyby tohle dotáhnul i Garmin, výdrž hodinek by byla nejspíš ještě o pár dnů větší.

To je zatím vše.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem porovnával měření srdečního tepu Garmin a Suunto, na každé ruce jedny hodinky. Bod získává Garmin, výsledný rozdíl sice není žádný (vloni jsem srovnával Suunto s nějakým náramkem od Garminu a ten se moc nevyznamenal), ale Garmin D2 Charlie a tedy i Fenix se stejným systémem měří rychleji. Po celých cca 15 minut dohánělo Suunto Garmina se zpožděním 5-10 sekund. V praxi asi o nic dramatického nejde, ale systém měření Garminu je prostě trochu promakanější.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby to třeba mělo pro někoho nějakou hodnotu, shrnu své notifikační problémy. Vypadá to, že jsou odstraněny, notifikace chodí, včetně příchozích hovorů, které lze i z hodinek přijmout, synchronizace dobíhají do konce, vše vypadá že je OK. Bohužel si nejsem jistý, která z činností, které jsem provedl, problém vyřešila, v každém případě děkuji všem za užitečné rady:

- reinstalace a opětné nastavení aplikace Garmin Connect na mobilu

- "hard reset" hodinek, jejich opětné nastavení a nové spárování s reinstalovanou aplikací Garmin Connect

- stažení úklidových a antivirových aplikací na mobil + jeho občasné úplné vypnutí a zapnutí, nikoliv pouhý restart. Divy s úklidem telefonu dělá kupodivu nenápadná aplikace Boost+ od HTC, která je součástí některých HTC telefonů, po jejím spuštění se uvolnilo opravdu dost paměti, telefon se znatelně zrychlil a synchronizace hodinek s Garmin Connect začala fungovat. Takže tento bod mi pomohl určitě, nejsem si ale jistý, jestli ne i v kontextu s předchozími.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nettopejr - gratuluji a taky mne zajímají zkušenosti. Ona mají Pluska zespodu nějaký senzor navíc, k čemu to je? Zaslechl jsem něco o obsahu kyslíku v krvi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale další věci navíc oproti F5 - mapy, Galileo, přehrávání hudby a možná ještě něco - má i F5 Plus? Jsou tam i jiné rozdíly, třeba v paměti nebo rychlosti systému? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím se seznamuji..

Mapy jsou, navigace funguje, notifikace chodí (Huawei P9) ... Ale zbytek musím odzkoušet. Teď mám v práci "manuální činnost", kde by přišli k úhoně, takže výdrž a ostatní budu postupně zkoušet.

Zatím mají za sebou 30km navigace na kole a nedělní válení na gauči ...

Postupně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin D2 Charlie, letecký klon Fenix 5X. Chronomagor - milovník mechanické klasiky, by s ušklíbnutím poznamenal "digitálky". No, taky mám mechanické hodinky rád, ale nosím je poslední dobou méně, funkce chytrých hodinek jsou návykové a navíc, který pilot by nechtěl na ciferníku imatrikulaci svého éra...:-):-)

post-3283-0-04113100-1533809637_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se vám líbí nová řada F5 Plus, resp. jaký máte názor na změny oproti řadě F5?

 

Pro piloty - spolu s touto novou řadou přichází Garmin i s leteckou mutací řady F5 Plus, řadou D2 Delta (což je v letecké hláskovací abecedě logické označení po D2 - D2 Bravo - D2 Charlie a nyní tedy D2 Delta). Garmin si to zjednodušil a pokud dobře koukám, nenabízí oproti F5 nijak změněný design. Na druhou stranu, zatímco D2 Charlie byly v jediné velikosti a designu, nové D2 Delta jsou v designu celé řady F5 a liší se jen leteckými databázemi a funkcemi, tedy D2 Delta = F5 (průměr 47 mm), D2 Delta S = F5S (42 mm) a D2 Delta PX = F5X. Takže si teď piloti a pilotky mohou vybrat ve třech velikostech a designech, přičemž např. nejmenší D2 Delta S jsem zatím našel jen ve spíše dámském, bílozlatém provedení...   

post-3283-0-88575500-1533909011_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...