Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Asi tento http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-noze--nozirske-vyrobky-noze-fixir/232-XH-1_KP/mikov-fixir.html    Dá se tam někde provléknout šňůrka ,aby jej neztratil hned ?

 

... s tebou to není snadný :-), žádné očko tam není, ale možná by to někam šlo chytit. Jsem do sedmi v práci, pak můžu doma mrknout.....

 

jinak i s očkem je tohle

 

http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-kapesni-zaviraci-noze-z-nerezove-oceli-s-pojistkou/116-ND-1AK:KP/mikov-hiker.html

Odesláno (upraveno)

Na jeden z prvních nožů bych dal limit 800 ,když moc tak 1000 ,přece jenom ještě ztrácí věci a tak je to dost peněz.Ano,není to jednoduché :-) 

Upraveno uživatelem bohus76
Odesláno

Tomu se nedivím :-), tak zkus tohle - má i šmrncovního lva na střence. Navíc je tam hromada udělátek, i ti může otvírat lahváče ;-). Já jako děcko používal i pilku, jako divej.. furt jsem něco řezal a dělal :-)

 

http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-kapesni-zaviraci-noze-z-nerezove-oceli-s-pojistkou/115-NH-6:AK/mikov-praktik.html

Odesláno (upraveno)

Diteti urcite nuz s pojistkou. Az se mu to nekde kousne do klacku a slozi se mu tak mas vystarano.

 

Vyber nejaky cinan za par korum. Keshaw, Ka-bar, Esee je to jedno. Musi se hlavne libit uzivateli, jinak te s nim posle do haje.

 

Objednej neco takovyho a mas na chvilku vystarano. https://www.google.cz/search?q=ganzo+firebird+f759m&client=ms-android-huawei&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj3vs-Ums7TAhVGvRoKHQf1BroQ_AUICSgB&biw=360&bih=524

Upraveno uživatelem blam
Odesláno

Velky a tezky podle me. Pokud bude nosit denne idealni vaha je do 100g. Pokud to nebude nosit v batohu, pak je to jedno.

Odesláno

Mikov moc velký a nemá sponu ktera je hodně praktická žen modrasek je další který dostane mladší dcera ale v růžovém provedení je mali skladny a v podstatě na dlouhou dobu.

 

Odesláno z mého GT-I9195I pomocí Tapatalk

Odesláno

Tak něco podobného vzhledu,ale zkrátka menší /lehčí/,střenky třeba elox.Max.dvě čepele.

Odesláno

Nožík/pilka/otvírák/šroubovák/párátko/pinzeta na třísky, slušné provedení a čepelka co nesvádí k bodání = My First Victorinox s pilkou.

Za ušetřené prachy doporučuju přikupit rovnou druhý, protože i přes řetízek a machršňůrku každej svůj první nožík někde zašantročí  -_-

Jak prcek povyroste, stačí střenky přecvaknout na Walkera a táta může machrovat jak odborně vyměnil čepelku za špičatou  :speak_cool:

A až jednou zatouží po hustokrutopřísným police-tactical-militär-USA žabikuchu z čínskýho barelu, ať si ho koupí za kapesné...  B)

Odesláno

Tak zrovna tohle vlakno jsem fakt potreboval otevrit... minuly mesic jsem koupil Boker a Opinel... fakt to nepotrebuji a nevyuziju... ale uz se divam po dalsim "jen tak". Ja mam tak slabou vuli!  :frusty:

Odesláno

Já ti nevím... připadá mi to pro 6ti letýho kluka takový nijaký, fádní... šel bych opravdu do toho victorinoxe.

 

1) nikoho tím ve škole nebodne....

2) pilkou ti ořeže všechny keře na zahradě a bude z toho šťastnej... narozdíl od tebe

3) všichni kluci ve třídě budou tu značku znát, tak bude za frajera

4) když někdo donese do třídy na taj%načku lahváče, tak jim ho otevře ;-)

Odesláno

Já jsem to psal mockrát. Nůž má mít špičku a bejt ostrej. A to říkám jako táta od dvou dětí, který nože používaj. Za prvé tak pochopí, že je to věc nebezpečná a je s ní potřeba zacházet s patřičným respektem. Řezné a bodné rány se zahojí, nám se taky zahojily a poučení přes bolest funguje. A druhak mě neskutečně vytáčí tenhle ochranitelskej svět, kde jsou děti ve vatičce a pak se divíme, že jsou pecky a ještě ve 30 u rodičů. Zdá se to absurdní, ale začíná to přesně tam, že koupím klukovi/holce nůž s kulatou špičkou.

Odesláno (upraveno)

normálně bych sdílel tvůj názor, ale.... doba je jiná... Já měl svůj první pořádný nůž již v 7 letech, byl to mikov, ostrý jak prase, se špičkou, pilkou atd. Jenže, před 30 lety byla doba úplně jiná a výchova dětí taky. I okolí v čem vyrůstaly. Napadlo by tě v dobách dětství vzít nůž do školy a bodnout spolužáka? Dneska se to děje. Navíc vzhledem k tomu, že dnešní děti mají mnohem blíže k elektronice než k praktickým věcem, zkusil bych být na poprvé opatrnější, než se do něčeho vrhnout.

 

Otec dvou dětí jsem taky a hádám, že za 2 roky budu řešit podobnou věc, uvidíme jak :-)

Upraveno uživatelem Delawer
Odesláno

Já přece svoje děti vychovávám sám. V tomto věku (7 a 9) si troufnu říct, mám na ně ještě pořád zásadní vliv. Takže se to nijak neliší od dob minulých. Časem bude hůř, ale pořád doufám, že základy jsem vtisknul dost silně na to, aby je ani nenapadlo bodat nůž do lidí. Věřím ji, takže jim klidně dám s ostrou špičkou. A nůž nemá ve škole co dělat. Na výlet nebo na skautskou výpravu ano. Jinam ne.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...