Přejít na obsah

Seiko vs Orient vs Citizen


JPB

Doporučené příspěvky

Prosim, jak si na tom stoji Japonske znacky v porovnani mezi sebou? Co se tyce kvality, jmena, renome, historie, mezi lidmi, kteri Japonske hodinky vzdy nosili a znaji je. Hlavne pokud jde o automaty.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za mě taky Seiko. Ty druhý dvě značky sice můžou v oblasti levných automatů být zcela srovnatelné (posouzení nechám na odbornících), ale tak nějak mi názvy Orient a Citizen sedí míň.

 

Jinak Seiko má tradici velkou, začly už koncem 19. stolení myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého:

 

1. Seiko - nejdelší vývoj, největší počet různých in-house kalibrů a to jak handwind, tak i automat + quartz, heq, spring drive, kinetic.

2. Orient - dceřinná firma Seiko s vlastními kalibry, i když v menší šíři

3. Citizen - pár automatů řady 82.., 91... Vyniká ovšem nejvíce v šíři levných Miyota quartz kalibrů + v technologii Eco-drive /solár/, příp. rádiem řízených

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého:

 

1. Seiko - nejdelší vývoj, největší počet různých in-house kalibrů a to jak handwind, tak i automat + quartz, heq, spring drive, kinetic.

2. Orient - dceřinná firma Seiko s vlastními kalibry, i když v menší šíři

3. Citizen - pár automatů řady 82.., 91... Vyniká ovšem nejvíce v šíři levných Miyota quartz kalibrů + v technologii Eco-drive /solár/, příp. rádiem řízených

 

Súhlasím, plus dodám, že Orient začal vyrábať vlastné kalibre, teda 46943 a jeho modifikácie, na licenciu od Seika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně Seiko je No.1 v Japonsku, nejen v mechnických, ale i v elektronických hodinkách. Firma se podílela  na spoustě inovací v hodinářském průmyslu, spousta nových věcí především v současných elektronických hodinkách je jejich vynález. Za quartzovou revolucí v sedmdesátých letech hledejte opět Seiko. Spousta věcí o Seiko a jejich výrobcích je u nás ( myslím v Evropě ) málo známá, protože spoustu věcí firma vyrábí výhradně pro japonský trh, nebo pod svou renomovanější značkou CREDOR. Nová řada Springdrive má ambice konkurovat hodinkám Omega.

Orient je pouze jedna z několika dceřiných firem Seiko - Epson Corp. ( LORUS, PULSAR, ALBA, LASSALE )U nás známé automatové kalibry 469... jsou jen jednou z variant Seiko 70.. nebo 7S.. podle mně jsou i vyraběny ve stejných závodech. Jak jinak by ste vysvětlili naprostou schodu u poměrně velkého počtu náhradích dílu u těchto hodinkových strojů. U quartzových strojů je shoda naprostá, pouze jsou kalibry jinak označovány.

Citizen je u mně No.2 i přez jejich masovou výrobu.

Ještě bych z japonských věcí zmínil Casio, to je u mně No.3 v Japonsku. Sice v současné době mají některé, hlavně analogové hodinky stroje Miyota - Citizen, ale vlastní produkce strojků je také na dobré úrovni. V současné době mají podle mně dobře našlápnuto hlavně díky novým technologiím. Solární dobíjení, radiocontrol a nově Smart-handing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlasím, plus dodám, že Orient začal vyrábať vlastné kalibre, teda 46943 a jeho modifikácie, na licenciu od Seika.

tak o té Seiko licenci nejznámějšího "Orient" kalibru 46943 jsem netušil, furt se člověk něco učí... Ostatně, potvrzuje to i Tondako na základě svých opravárenských zkušeností...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J

 

Diky tondako za vycerpavajuci post :-) teraz mam SEIKO este radsej (aj z objedktivnych dovodov)

Jo´, Seiko mám taky rád. Jako uživatel jsem jich měl několik a vždy jsem byl naprosto spokojený. A jako hodinář mám Seiko taky rád, někdo nadává na to, že jejich quartzové stroje jsou vpodstatě celoplastové, ale po dlouholetých zkušenostech mi to už dávno nevadí, protože vím, že plast od Seiko vydrží víc než plechoplast od Citizenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tech tri mam pocitove nejradeji Seiko.

 

Pred cca dvema lety tu probehla diskuze, kde jsem se nejen ja vyjadril, ze Seiko je z tech tri kvalitou nejvyse. Co se QUARTZ tyce. A ouha. Nevim jestli nas quartz guru Gilius nebo nekdo jiny nam naserviroval fotky nejen z vyroby kalibru a spoustu informaci. Mam dojem, ze nejen ja jsme uznali, ze na Citizen nemaji. Skoda je, ze v nasich koncinach i na foru se setkavame s jejich nejnizsima radama. Pokud by jste nazivo videli radu Citizen Campagnola (ja ji nevidel, jen videa a fotky) mozna take zmenite nazor. Orient je celkem sympatickej, ale nic extra od nich neznam. Seiko vnimam jako velmi slusnou latku, maji mraky modelu i desingu. Ale Citizen je podle meho nazoru ktery jsem si v te dobe one diskuze poopravil technologicky  jeste o malinko vys. Skoda, ze uz si nepamatuju detaily. Jeden za vsechny - vite, ze Citizen i quartz u top rad dodelava-montuje rucne? Nebo napr. ani nevim, zda nekdo jiny nez Citizen umi qurtz s termokompenzaci, se kterou maji hodinky odchylku cca 10sec/rok?

 

U mechaniky si nejsem jist (Grand Seiko a Seiko Credor je jiny level a jina znacka), ale spis bych si tipnul, ze Seiko i Citizen na tom budou velmi velmi podobne. Citizen ma nevyhodu, ze je u nas dost podcenovan a jeho desingy nemusi oslovit kazdeho. Neznam Seika, ktere by se mi vylozene nelibili. U Citizenu bych par pro me nestravitelnych modelu nasel.

 

Prosim kolegove nepamatuje si nekdo co to bylo za diskuzi o ktere se zminuji? Nemohu to najit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko 9F62 je skladany rucne a pochopitelne "thermocompensated". Vyrobcom udavana presnost +/- 10s za rok. Najdes ho v kazdom quartzovom pansko Grand Seiko.

 

Mechanika nie je domenou Citizenu, tam si myslim ze na Seiko nemaju v nicom, aj ked to rozhodne nie su zle kalibre. Campanola je nieco ako bicykelbal a bratia Pospisilovci, kategoria sama pre seba. /ok, majstrovstva sveta hraju 4 krajiny, nech im zase nekrivdim/. Proste je to segment v ktorom nikto iny neposobi, tazko to porovnavat. Kazdopadne su to asi najzlozitejsie quartz hodinky z pohladu horologickych komplikacii, a vedel by som si vybrat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že to tak jednoznačně určit nejde...Hrozně záleží, v jaké cenové hladině se pohybuješ. Jasně, seiko má asi nejdelší historii a tak, ale to není k ničemu, pokud by se měli hodinky rozsypat (neříkám že se to stane)... Hlavně asi nejde úplně srovnávat seiko a orient (hlavně mechanika) s citizen (dominuje quartzu). Kdybych chtěl quartz, tak upřednostním právě citizen. Co se týče srovnání seiko vs orient,, tak obě značky mají jak základní modely, tak vyšší řady. Takže seiko 5 se nechytá na orient star nebo royal, a zas základní model od orientu nebude mít na marinemastery, že... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za nesmysl? Která nová řada? A Omega nic takového nedělá, Springdrive je Seiko patent.

Samozřejmě, že Omega nic podobného nedělá, ani nikdo jiný,jak jsi psal je to patent Seiko.

Jde o to, že Seiko nechce dávat řadu Springdrive do běžných obchodů, kde jinak prodává své hodinky. Pokud chceš mít v obchodě kolekci Springdrive, chtějí aby si prodával ještě další luxusní značky, podle vyjádření zástupců Seiko pro Českou republiku je to konkretně Omega, které chtějí konkurovat, ale osobně si myslím, že to, že zmínili konkretně Omegu je jen pro srovnaní. Prostě se chtějí i v Evropě přesunout do řady luxusních výrobců a chtějí být tak vnímáni.

Takže jednoduše a zkráceně řečeno, Seiko Springdrive ma ambice konkurovat Omegám jak jsem psal výše. Otázka je, jestli se to skutečně stane, jestli si fandové Jemese Bonda propříště zvolí Japonské hodinky. Spíš si myslím, že né. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, Seiko se Spring Drive prodávají (prodávali) v Koscomu a tam jsem žádnou Omegu neviděl :)

 

A věta Takže jednoduše a zkráceně řečeno, Seiko Springdrive ma ambice konkurovat Omegám jak jsem psal výše je fakt nesmysl. Jestli to řeklo české zastoupení Seika, tak bych to rozhodně nebral jako bernou minci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...