Přejít na obsah

Seiko vs Orient vs Citizen


JPB

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V Koskomu mají pokud vím 3 modely Springdrive, do celé kolekce jim chybí Chronograf a Moonphase, a to je vono. Nemají celou kolekci, o které jsem psal, protože nejsou oficiální Seiko Springdrive prodejce. Podle oficiálního zdroje v Čechách takový prodejce není.

http://www.seikospringdrive.com

 

Toho Bonda jsem myslel jinak :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tondako, prisla ta spravna chvila aby som ti to uz konecne prezradil. Linia Seiko Spring Drive je discontinued collection /= uz sa nevyraba/. Ak mas sancu kupit lacno tak kup, hoci prve kusy mali svoje muchy, tak skor pozeraj na neskorsie rocniky.

 

Spring Drive ako technologiu najdes v seriach Ananta, Prospex, Grand Seiko, u znacky Credor atd. Kazda ma svoj segment jasne zadefinovany ale ziadny OKC (Omega Killer Club) to nie je, aspon ja o tom neviem.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne jednoznačně Seiko.Mám je 8 let,krom čištění a přetěsnění žádné starosti.Navíc je to jeden z mála výrobců nabízejících hodinky normální velikosti.Sehnat dnes něco pod 40 mm je problém a znám stovky lidí nadávajících na současný trend(včetně mne jako majitele užšího zápěstí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to i funkci budíku zpětného odpočítávání. Tu jsem u těchto hodinek viděl poprvé (když nepočítám hodinky Arnolda z Commanda, jak si to nastavoval když vyskočil do močálu z letadla). Jen musím sehnat lepší kovový tah, jsem koupil nějaký nouzově, sice Seiko, ale vypadá jako nějaký fake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

V mechanikách je podle mě lepší SEIKO, v quartzu Citizen. Obě značky mají dlouhou historii a obě přinesly hlavně u quartzových hodinek mnoho nových řešení. Obě používají svoje kalibry a jsou známé svou spolehlivostí a dobrým zpracováním. Je to dáno třeba i tím, že Citizen je strojařská firma. Vyrábí přesné obráběcí stroje, přesné díly,... Proto Citizen v quartzu řadím před švýcarskou a německou konkurenci, která si často pouzdra nechá dělat a kupuje i kalibry. Rozhodně bych je nesrovnával s Casiem, které toho s hodinařinou nemají moc společného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klaucz : To je samozřejmě dost úzký pohled. Casio dosáhlo víc než dost se svou řadou Oceanus. Díky tomu patří plnohodnotně mezi Citizen a Seiko.

Taky tu bylo zajímavé vlákno s fotkama quartz strojků od Švýcarů a Japonců. Zdaleka to nevypadalo, že by všude přítomný plast na střední třídě japonských strojků sliboval lepší strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klaucz : To je samozřejmě dost úzký pohled. Casio dosáhlo víc než dost se svou řadou Oceanus. Díky tomu patří plnohodnotně mezi Citizen a Seiko.

Taky tu bylo zajímavé vlákno s fotkama quartz strojků od Švýcarů a Japonců. Zdaleka to nevypadalo, že by všude přítomný plast na střední třídě japonských strojků sliboval lepší strojek.

a nejen s řadou Oceanus. Byly to první cenově dostupné hodinky právě od Casia s rádiovým řízením /Wave ceptor/, ve společné japonsko-německé spolupráci rovněž zpřístupnilo solární dobíjení, v digitálních hodinkách a v miniaturizaci jsou nedostižní dodnes a dosáhly spoustu dalších prvenství jak na poli hodinařiny, tak spotřební elektroniky, viz:

 

http://world.casio.com/corporate/history/chronology/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mňa mechaniky-automatiky určite Seiko , kúpil som si cez ebay na skúšku Seiko5 , kaliber 7s26, povedal som si , že skúsim a keď nie, za tu cenu ich určite predám.Ani neviem ako, už sú to takmer pol roka moje takmer každodenné. Mám zápästie 19,5cm a som rád, že majú priemer 38mm, pretože vynikám z davu. A ani na nich nieje vidno opotrebenie, kvalita spracovania na úrovni niekoľkonásobne dražších. Proste som nadšený.

 

Čo sa týka quartzu , moje No.1 sú Citizeny Eco-drive. Už 5 rokov mám základné Nighthawky , a nedám na nich dopustiť, sú odolné a strojček nieje absolútne počuť. A nikdy som s nimi nemusel ísť do servisu.

 

Orient ma obchádza, myslím, že sa to tak skoro nezmení.

 

A digitálky jednoznačne Casia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 5 týdnech...

Vlastnim Citizen Promaster Eco Drive a som s nimi spokojny. vystavil som ich ostrej zatazi pri potapani a obstali dobre. technologia eco drive je super, ziadna starost o vymeny bateriek, staci obcasna expozicia svetlu a idu presne a bez problemov,

Seiko je samosrejme renomovana znacka a Orient predstavuje dobru kvalitu spracovania, mal som ich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde, že srovnávat historii, renome, přínos hodinařině jako takové je jedna věc a porovnávat kvalitu, nabídku, cenu je věc druhá. 

Chci se zastat Orientu, který dělá pěkné hodinky za super ceny, ale z celkového srovnání vychází hůř a to minimálně proto, že je součástí Seiko (jako by se srovnávala Škoda vs. Volkswagen). Přitom při srovnání levných mechanických automatů vychází Orient, dle mého, nejlépe nabídkou i designem (rád bych se tu vyhnul diskuzi na téma logo Orient). Orient Mako/Ray jsou prověřené WR200 automaty za bezkonkurenční cenu. Zcela logicky Orinet používá prověřené (starší) kalibry, zatímco Seiko k tomu přidává i inovace.

 

Srovnávat kvalitu, spolehlivost a přesnost je dnes už taky problém, když Citizen vsadil na Eco-Drive (což mi přijde jako takový lepší quartz) a u Seiko a Orient by se měla zohlednit podřízenost značek. A při porovnání kvality provedení je zas nutné zohlednit cenu.

 

Pokud bych měl tedy srovnávat historii, přínos apod., tak Seiko ... Citizen ... Orient

Pokud bych do toho chtěl zohlednit i nabídku a cenu, tak Seiko ... Orinet ... Citizen

A kdyby šlo jen o sympatie, tak Orient ... Seiko ... ... Citizen (který bych mohl vlastně i ignorovat, protože pokud nechci Eco-Drive ani quartz, tak toho nabízí žalostně málo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen (který bych mohl vlastně i ignorovat, protože pokud nechci Eco-Drive ani quartz, tak toho nabízí žalostně málo)

Je pravda, že Citizen toho v mechanike zase tak veľa neponúka, a keď už, tak ho tu vnímame skôr ako výrobcu pomerne lacnej Miyoty. Pravda ale je, že aj v mechanike sa vie Citizen predviesť, napr. NA0000-59A

 

9103000013-2.jpg

 

 Takže niečo ako "Grand Citizen", len s hodne skromným sortimentom, čo je škoda. Cenníkovky okolo 2500?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...