Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

To si piš, že ukecáme. Leč mnoho lidí IQ opěvuje, mě se jeví jako průměrný kolo. Geometrie mi úplně nesedla. Nicméně je to docela v pohodě musím říct, tlumič mě moc neoslnil, zato vidlice X-Fusion mě funkcí příjemně překvapila (narozdíl od mika - nebo máš na mysli kvalitu?). Já bych všemi dvaceti šáhl po Giant Trance X, to kolo prostě nemá chybu. Jede, žehlí, má neuvěřitelnou jistotu a rezervy. Letos jsem z něj byl nejvíc hotovej ze všech (v rámci jednotlivých kategorií) - teda zatím :D

 

Z te X-Fusion, se kterou jsem mel tu cest, se linuly divne zvuky - takove bouchani. Ze se to pry zajede. Je to mozne, ale zkusenosti s "lepsimi" vidlicemi ukazuji, ze prakticky zadne zajizdeni nepotrebuji a funguji od pocatku, jak maji. Treba to byl jen jeden horsi kousek a i s bouchanim MNOHEM lepsi nez Marzocchi 44, kterou tam davali v r. 2009.

Dle meho Trance X moc nezehli, ale svizne kolo to urcite je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tydlencty odborné řeči na mě nejsou... já když mám čas, a bohužel letos ho je poskrovnu, jezdím, a na takové to domácí žvýkání je to ideál... jestli je kolo neklidné, nebo se mi kroutí zadní stavba, sorry, co by se při 197cm a 114kg nekroutilo? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte, že vám vstupuji do odborné diskuze. Taky rád rajtuju po Beskydech na horáku v rámci odtučňovací kůry, třeba dneska jsem jel na Lysou horu, opravdu nádherné stoupání. Ale chci se zeptat na váš názor na 29 palcová kola, není to jen slepá ulička ve vývoji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte, že vám vstupuji do odborné diskuze. Taky rád rajtuju po Beskydech na horáku v rámci odtučňovací kůry, třeba dneska jsem jel na Lysou horu, opravdu nádherné stoupání. Ale chci se zeptat na váš názor na 29 palcová kola, není to jen slepá ulička ve vývoji?

 

Myslím, že 29 už mají své zastoupení a slepá ulička to určitě není. Jen je pořád dost konzervativců, co do toho nejde. Za sebe bych do toho nešel a to jen čistě z důvodu, že se mi to nelíbí, ale věřím, že průjezdnost terénem bude výborná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte, že vám vstupuji do odborné diskuze. Taky rád rajtuju po Beskydech na horáku v rámci odtučňovací kůry, třeba dneska jsem jel na Lysou horu, opravdu nádherné stoupání. Ale chci se zeptat na váš názor na 29 palcová kola, není to jen slepá ulička ve vývoji?

 

Je to alternatíva, ktorá má svoje pre a proti. Slepá ulička? Nie, prečo by mala byť?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z te X-Fusion, se kterou jsem mel tu cest, se linuly divne zvuky - takove bouchani. Ze se to pry zajede. Je to mozne, ale zkusenosti s "lepsimi" vidlicemi ukazuji, ze prakticky zadne zajizdeni nepotrebuji a funguji od pocatku, jak maji. Treba to byl jen jeden horsi kousek a i s bouchanim MNOHEM lepsi nez Marzocchi 44, kterou tam davali v r. 2009.

Dle meho Trance X moc nezehli, ale svizne kolo to urcite je.

 

Srovnával jsem zrovinka v jeden den asi 8 kol, Trance byl o třídu jinde, ale 200% je o správném seřízení. Marzocchi už pár let vidlice nedělá... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi.

 

Trochu složité téma. Do jisté míry je to určitě móda, do jisté míry to má své výhody, ale stále je to spíš nevyzkoušená věc (geometrie, kynetika, atp...). Ony se dělaj už hafo let, dokonce snad ve všech kategoriích - typickej Gary Fisher nebo Niner, dokonce jsou už i sjezďáky v sérii. Já bych ale 29 nekoupil, už kvůli omezenému výběru, vidlicím, plášťům... Ale zkus to sám a uvidíš, určo se na test půjčuje minimálně ten GF. Hlavně to ale srovnej s klasickým kolem podobného typu.

Upraveno uživatelem B.F.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Coo? Fakt?

 

To byl takový žertík, pro mě byla tahle značka dříve takový etalon, ale kolem roku 2000 se to začalo kazit. První 888 nebo 66 byly doslova boží, Bombery, snad krom váhy, taky neměly chybu. Ale "vývojem" a kroky "kupředu" to začali spíš drbat, než vylepšovat. "Patrony", změny v konstrukci uložení a tlumení, snaha ušetřit, přesun části výroby na východ a snahy vyrobit i levné modely v důsledku vedly k pro mě neakceptovatelnému chování, jako byl "kovový" chod, "sekání", tupému začátku chodu a podobně. A to nejen u levnějších modelů, ale i topu. Např. Maraton 2007-2008, 888 World Cup 2008 a tak dále... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz se tu resi vidle, mate nejakou zkusenost s tim Lefty bazmekem od Cannondale?

 

Nekde jsem cetl, ze pri pusteni riditek se dostavi subjektivni pocit, ze kolo chce zatacet :) Taky bylo na Youtube driv video, kde Lefty praskla, ale prasknout muze opravdu vsechno. A kdybyste nekdo chteli Cannondale, urcite si ho poradne vyzkousejte, maji takovou "jinou" geometrii.

 

Ad 29. To je tema k pivu ;) Kazdopadne mi prijde, ze to vsichni strasne propaguji, az si ani nevidi do h..., ehm, po pusy. Kolikrat jsem uz cetl argument (a nejen v ceskych casopisech), ze vyssi obvodova hmotnost kol u 29 vede k vyssi setrvacnosti a tim padem k lepsimu prekonavani nekterych prekazek, :suicide_anim: ackoli vsude jinde je snaha dosahnout co nejnizsi obvodove hmotnosti, coz se projevi velkym virem v penezence. Kazdy gramar by to potvrdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz se tu resi vidle, mate nejakou zkusenost s tim Lefty bazmekem od Cannondale?

 

Lefty bazmek od Cannondale je jedna z nejlepších věcí, co jsem na kole kdy viděl. Je to obsáhlé téma, kterou z vidlic máš konkrétně na mysli? Trochu je problém držák komplu, omezený výběr kol, nekvalita nábojů Coda, tečení 130mm coil vidlic 2006-2008, drahý a specializovaný servis (slešp nářadí, spešl všechny díly). Obecně bych já spíše neváhal a bral ji. Je to moje láska :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu OT, ale nechci zakladat nove vlakno. jak je mozny, ze Sablikova, co dela uplne jiny sport deklasuje profiky na kole? to je na tom nase cyklistika tak spatne?

 

Novak by rekl, ze je to jeho treninkovymi metodami, ostatni ze Sablikova je fenomen ;)

 

edit: ten kondicional je vlastne zbytecny - juk

Upraveno uživatelem mikymik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo u nás v ZR aby teď člověk v Kauflandu dával hodně velký pozor, každou chvíli vrazí vozíkem buď do křehké :-) olympijské vítězky nebo do jednoho ze tří urostlých mistrů světa

 

Nevím co si myslet o formě poražených cyklistek, ale Sáblice prý letos najela jen 500 km, je to prostě zvíře :jawdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...