Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Dovolím si využít tohoto vlákna s prosbou o radu s výběrem nového kola. Poté co mi byl ukraden SCOTT Sportster- cross, se musím porozhlédnout po něčem novém na tuto sezónu. V podstatě přemýšlím o 29´biku nebo opět crossu.  Jezdím většinou po stezkách, lesních cestách, cestách a silnicích. Od letoška budu muset vozit taktéž dětskou sedačku a později možná vozík nebo dětské kolo na tyči. Z těchto důvodů bych se asi přikláněl k biku 29, protože mi připadá pevnější a stabilnější, ale rád si nechám poradit. Další požadavek mám, aby bylo kolo pohodlné a já na něm seděl víc vzpřímeně (bolí mě záda a za krkem... :D ) Jak toho dosáhnu? Zdvih vidle, představec, geometrie, vlaštovky?

 

Nějaké tipy? Mělo by to stát rozumný peníz a mít dobré osazení. Asi DEORE?

 

Za rady díky.

Co tohle

http://www.mojekolo.cz/ghost-tacana-5-2015

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pls poraďte. Že nemužu dát na FULLa sedačku je jasný. Ale teď řeším tažnou tyč na dětský kolo. To asi bude stejný, co? Totiž nereálný. Kurňa, ale kolo se mi měnit nechce.

vsechno jde ;)

http://lp1.pinkbike.org/p4pb6919852/p4pb6919852.jpg

http://p.vitalmtb.com/photos/stories/2013/11/12/full_Mac_Ride_Child_Bike_Seat_245627.jpg?1384288225

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych chtěl. Mám tomu rozumět tak, že na 29 nedosáhnu vzpřímenějšího posedu? Je mi jasný, že to Kato ma 120mm zdvih. To nelze dát na 29 vidle 120mm? Nebo, jak vůbec poznám bike se vzpřímenější pozicí? Nerozumím tomu, tak se možná ptám blbě.  

Vždycky někde vidím někoho na biku, jak jede v pohodové vzpřímené pozici a já mám pocit, že jsem nataženej jak na skřipci a kolikrát držím řidítka jen konečky prstů...  Možná hledám kolo pro downhill :D  

mno já jen, ze si chtěl vzprimenejsi posed, tak proto kato. jinak bych byl taky pro katana 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych chtěl. Mám tomu rozumět tak, že na 29 nedosáhnu vzpřímenějšího posedu? Je mi jasný, že to Kato ma 120mm zdvih. To nelze dát na 29 vidle 120mm? Nebo, jak vůbec poznám bike se vzpřímenější pozicí? Nerozumím tomu, tak se možná ptám blbě.  

Vždycky někde vidím někoho na biku, jak jede v pohodové vzpřímené pozici a já mám pocit, že jsem nataženej jak na skřipci a kolikrát držím řidítka jen konečky prstů...  Možná hledám kolo pro downhill :D  

 

Malůvky posedu na kole jsou docela výstižné, našel jsem ještě jeden obrázek kde jde docela dobře vidět

že typ kola, respektive jeho geometrie souvisí s napřímeností sedu.

 

 

zdroj

 

samozřejmě že u biku můžeš dát kratší představec s jiným úhlem a užší řidítka, ale výška sedla je jasně daná

a tedy osu sedlo - řidítka jsi schopen korigovat maximálně v řádech jednotek centimetrů, pro vzpřímenější sed

to stačit rozhodně nebude

 

ergonomie sezení taky souvisí s využitím kola, do terénu na kole se vzpřímeným posedem to prostě nejde

podle tvého popisu bych volil jednoznačně trekingové kolo, to je asi nejschůdnější kompromis, bike bude

geometrií více "shrbený" a to nechceš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych chtěl. Mám tomu rozumět tak, že na 29 nedosáhnu vzpřímenějšího posedu? Je mi jasný, že to Kato ma 120mm zdvih. To nelze dát na 29 vidle 120mm? Nebo, jak vůbec poznám bike se vzpřímenější pozicí? Nerozumím tomu, tak se možná ptám blbě.

Vždycky někde vidím někoho na biku, jak jede v pohodové vzpřímené pozici a já mám pocit, že jsem nataženej jak na skřipci a kolikrát držím řidítka jen konečky prstů... Možná hledám kolo pro downhill :D

tak jestli ses tam nasazenej a drzis se konečky prstu, tak je všechno špatně. stačí zkrátit představec a nebo s větším pozitiv uhlem, užší řidítka...nebo větší zdvih...tím pademni jiný uhel hlavové trubky. takže XC bajky nebrat. all mountain bajk by šel..ten už bys doladil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podělím se o zkušenost - na kole mě tak po hodině začaly brnět ruce u malíčku, na žiletce i na biku. Posed ok, ale dlouhý ruce.

Pořídil jsem od spešlu gelový rukavice (dokonce s wiretap na dotykáč).

A něco dost na tom bude, po skoro 3 hodinové vyjížďce mě ruce nebrní a to ani trošku. Tisíc kaček, ale rozhodně k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych chtěl. Mám tomu rozumět tak, že na 29 nedosáhnu vzpřímenějšího posedu? Je mi jasný, že to Kato ma 120mm zdvih. To nelze dát na 29 vidle 120mm? Nebo, jak vůbec poznám bike se vzpřímenější pozicí? Nerozumím tomu, tak se možná ptám blbě.  

Vždycky někde vidím někoho na biku, jak jede v pohodové vzpřímené pozici a já mám pocit, že jsem nataženej jak na skřipci a kolikrát držím řidítka jen konečky prstů...  Možná hledám kolo pro downhill :D  

Jestli se drzis konecky prstu znamena to ze mas spatnou velikost ramu popripade predstavce co se tyce ghostu tak Tcana neni zadne zavodni kolo ani ramem ani osazenim spravne vybrana velikost ramu je to nejdulezitejsi delka predtavce se da vzdy dodatecne doladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...