Přejít na obsah

Swatch Sistem51


Návštěvník maxipesfik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 131
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Gentlemani, já myslel, že nás milovníky hodinek spojuje fascinace zejména složitostí strojku.

Na druhej strane - je to nefalšovaný in-house. Takže v tomto ohlade pre chronomagora zaujímavejšie, než drvivá väčšina hodiniek od "výrobcov puzdier".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gentlemani, já myslel, že nás milovníky hodinek spojuje fascinace zejména složitostí strojku.

 

To, že to někdo umí poskládat z 51 dílků je sice hezký, ale když budu mluvit za sebe, tak je to zcela proti duchu mé vášně.

Ony ty starý vína, drahý kurwy a složitý hodinky maj něco do sebe, byť zdánlivě poslouží stejně; v mých koníčcích levná jednoduchost nemá místo ;)

Mrkni na parametry té jednoduché mechaniky příteli ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gentlemani, já myslel, že nás milovníky hodinek spojuje fascinace zejména složitostí strojku.

 

To, že to někdo umí poskládat z 51 dílků je sice hezký, ale když budu mluvit za sebe, tak je to zcela proti duchu mé vášně.

Ony ty starý vína, drahý kurwy a složitý hodinky maj něco do sebe, byť zdánlivě poslouží stejně; v mých koníčcích levná jednoduchost nemá místo ;)

niekoho fascinuje aj ta dokonalosť strojčekov ako to pekne harmonicky a účelne pracuje bez ohľadu na počet súčiastok :-) Mna osobne na swatchackom strojčeku láka ta jednoduchosť a funkčnosť... je to ničo iné a zaujimavé a určite si kúpim jedny bez ohladu na cenu:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na parametry té jednoduché mechaniky příteli ;) 

Ty nezpochybňuju. Každý produkt má nějaké parametry, které ho dostanou na pomyslnou bednu. Třeba géčka strčí do kapsy Lange v odolnosti.

Kdyby to bylo bez nějakého Ale, udělat chronometr s rezervou 4 dny za pár stovek, dělaly by to všichni. Možná ne z 51 dílů, možná ne 90 hodin, ale nějak určitě.

Nebo máte pocit, že haute horlogerie je konspirační bouda na lidi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty nezpochybňuju. Každý produkt má nějaké parametry, které ho dostanou na pomyslnou bednu. Třeba géčka strčí do kapsy Lange v odolnosti.

Kdyby to bylo bez nějakého Ale, udělat chronometr s rezervou 4 dny za pár stovek, dělaly by to všichni. Možná ne z 51 dílů, možná ne 90 hodin, ale nějak určitě.

Nebo máte pocit, že haute horlogerie je konspirační bouda na lidi?

Asi na to všichni nemají.. :D :D

proč to odsuzuješ bez praktické zkušenosti, kterou si za pár korun můžeš dopřát, mě to fakt láká ;)

 

Hele u mobilů jsme od kufříků k full audiovideo komunikátorům došli za pár let (vím, elektro, ale materiály a technické postupy prošly solidní změnou), co když u Swatche fakt navrhli brutálně slušnej stroj ;) ?

Ruční práce to nebude, ale o tom Swatchky nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sistem51 is an automated (self-winding) mechanical movement made from 51 components ? no more, no less ? made possible by a simplified and more efficient design. Most mechanical movements have at least twice as many parts; some have more than 600! 51 is the magic number (and Swatch?s lucky number, too).

Sistem51?s components are welded together to form a single assembly centred on a single screw. When Copernicus put the sun at the centre of the solar system, he changed the whole way we perceive and understand life. Sistem51 is a Copernican idea in contemporary terms!

Sistem51 is a world first: it is the only mechanical movement ever made whose assembly is 100% automated. The high-tech escapement has no regulator; the rate is set at the factory with a laser, making the manual rate adjustments normally required by a mechanical watch unnecessary. The movement features a 90 hour power reserve.

Sistem51?s movement is made entirely of ARCAP, an alloy of copper, nickel and zinc with exceptional anti-magnetic qualities. And since all movement components are hermetically sealed within the case, no moisture, dust or foreign objects can interfere with its operation. The resulting inner peace guarantees the movement a long, serene life and enduring performance.

Sistem51 offers one last surprise ? transparency. A distinguishing feature of Swatch, the transparency of Sistem51 creates a unique look, distinct from any other Swatch. Automatic movements are driven by an oscillating rotor; the rotor in Sistem51 is a transparent disc that rotates in both directions around the central screw. This signature feature opens up fascinating views of the movement beneath it, a movement whose visible surfaces are printable. The design reaches beyond appearances to reveal the innovative depth of the watch itself.

Finally, and this is no surprise, Sistem51 is 100% Swiss made ? a guarantee of quality, end to end.

 

Bandi dolezite prvky som ti zvyranil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bandi dolezite prvky som ti zvyranil. 

Asi si pořád nerozumíme. Já nezpochybňuju, že je to výjimečný nápad a bude to i business majstrštyk. Akorát pro mě, coby milovníka fajnových hodinek, to je prostě jako vynález konzervy lančmítu. Možná je Sistem51 míň revoluční než vynález kvarcu. "Pouhá" precizní robotická výroba a nové materiály.

 

Jedno pozitivum vidím, buďme rádi, že to přišlo od Švýcarů a ne z Číny.

 

 

 

čím viac to tu čítam tím viac tie hodinky chcem... problem sa k ním dopracovať :-(

Release nejdřív v lednu 2014.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, tohle mi úplně uniklo. Nechci zvyšovat hype kolem toho, ale fakt mě ta myšlenka dost baví. Jedny určitě budou. Aspoň na zkoušku. :) Hlavně by to mohl bejt fakt zajímavej dárek pro nechrono lidi - dobrá značky, swiss made, designovka a navíc ještě mechanika. Vidíte to taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre mna je kuzlo mechanik hlavne v jejich opravitelnosti... proste mozes na ebay kupit 70 rokov stary vrak a dobry hodinar ti ho uschopni tak, ze s nim mozes zajtra do divalda.

 

Toto nie je nic ineho nez dalsie generovanie plastoveho odpadu, ktoreho mame na zemi podla mna uz aj tak docela dost. Je jedno jak genialny je ten stroj vo vnutri, faktom ostava, ze ak na nom alebo na zbytku hodniniek cokolvek odide, tak su hodinky v tej chvili zrele na popolnicu. A preto nie su podla mna o nic lepsie nez hociake quartzky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gentlemani, já myslel, že nás milovníky hodinek spojuje fascinace zejména složitostí strojku.

 

To, že to někdo umí poskládat z 51 dílků je sice hezký, ale když budu mluvit za sebe, tak je to zcela proti duchu mé vášně.

Ony ty starý vína, drahý kurwy a složitý hodinky maj něco do sebe, byť zdánlivě poslouží stejně; v mých koníčcích levná jednoduchost nemá místo ;)

 

Souhlas, ale na druhou stranu v jednoduchosti je krása :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle - zase špatně... :lol2:

U mě to neni ten problém. Swatch mam rád, několikery jsem měl, ten koncept mě bavil vždycky. Mám rád i Flik-Flaky. A vlastně mám rád celou skupinu, protože... (Breguet, GO, Omega...).

Můžu sedět na p...li z toho nápadu, z odvahy to realizovat, ze síly to zaplatit, ale z těch hodinek na p...li nesedim.

 

edit: na mě je to moc smart, já tyhle věci nerad, lidstvu tyhle one touch řešení mentálně škodí, blbneme

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cloveku, ktoremu sa pacia hodinky vo vseobecnosti (nezaujima sa uz primarne o to, co je pod kapotou) bude jedno, ci 40 hodin power reserve, ci 90. Ci 51 dielov, alebo 151 dielov, atd. Tieto aspekty sa riesia maximalne tak na hodinkovom fore. Ja si myslim, ze väcsina ludi toto nijakym sposobom riesit nebude a umysel "malej" revolucie sa neudeje. Nerad by som, aby to vyznelo invektivne, ale populacia je hodinkovo negramotna. Pre 99% ludi to bude dalsi model swatch a nic viac. 20 ludi z fora si ich kupi, nieco skonstatuje, zalozia do krabice, ci predaju. Väcsinu ludi, ktorych z fora poznam si velmi neviem predstavit s tymto na ruke. Ale tak, nic protu vkusu kazdeho jednotlivca....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...