Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahoj, sedeli jsme s @F.B. na kafi, bavili se o hodinkach a prisla rec i na letadla. O tech vim totalni prd, ale mam doma od nepameti stary letecky kompjutr (luftwaffe 1940) a jako studovany matematik jsem se pomalu prokousaval tim, co se na tom da pocitat. Vcera mi jeste jedna stupnice odolavala, ale dneska sem uz presvedceny, ze vsem stupnicim rozumim. Kazdopadne bych rad hodil rec na tema vypoctu behem letu s nejakym motorovym pilotem, abych si udelal predstavu, co se behem letu pocita, kolik je na to casu, jaky je stres apod.

IMG_7386.jpeg

IMG_7385.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na druhe strane se da nastavit smer vetru a sila vetru a prepocitat si ground speed (rychlost vzhledem k zemi) a korekcni uhel vzhledem k uplavu.

Napr pri uhlu protivetru 40’ a sile 65km/h a me vlastni rychlosti 300km/h je korekce 8’ a ground speed cca 248km/h.

IMG_7396.jpeg

IMG_7395.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, F.B. napsal:

Bola to Stuka teda?

To se z pravitka uplne nepozna, ale podle cerveneho rozsahu rychlosti bych to tak odhadoval (250-390km/h - je to z fotky spatne citelne). Prochazel jsem letadla Luftwaffe z 1940 a vychazelo mi to na Stuku. Taky je ale prostor k debate otevreny. Samozrejme jakekoliv komentare vitany. Budu rad, kdyz se o tomhle kompjutru dozvim co nejvic.

IMG_7381.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme s tim prepoctem z hodin na minuty se da vyblbnout a pocitat cas doletu, spotrebu , potrebny cas stoupani apod. Jen si nedovedu predstavit ze to dela pilot za letu. Ja u toho sedim v brylich, a porad si musim pracne hlodat jednotky. Asi s nekakym drylem a pri pokud mozno v letadle s doporucenym rozsahem letovych rychlosti to tak narocny nebude, ale to necham komentovat opravdove piloty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...