Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Spíš bych řekl, že se jedná o tzv. "Test bed" .V tom prvním případě testují nové motory pro B-52, ale spíš bych řekl. že ten levý vnitřní je jen na vozíku. Ve druhém motor pro některý typ nebo (a to je obecně známé), lze u B-747  je možno namontovat (má anchor points) pylon pro převoz "mrtvého" motoru. Nedávno takhle vezli nový motor ze Sydney do Johanesburku. Do cargo Boeingu se nevešel, lodí to bylo pomalé. Letělo se i za cenu zvýšeného odporu a nastavení asymetrického tahu. Tohle můžou všechny B-747 až do řady 800.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdráhám se tomu říkat letadlo, ale letěl jsem balónem. Pár postřehů: letí to kam chce vítr - obsluha to umí otočit kolem své osy aby se lidi stojící na jedné straně koše mohli kouknout i na druhou stranu - když se topí, je tam hic - vzhledem k tomu, že kromě mne, pilota, asi 5 bomb, hořáků, spousty lan a popruhů bylo ve vrzajícím proutěném koši dalších 20 lidí, koukal jsem s podezřením na 8 opotřebovaných karabin vypadajících jako z kovomatu, na kterých to celé viselo:-). Pravda, víc jsem se bál, že propadnu podlahou. Nic z toho se naštěstí nepotvrdilo a po 40 letech za hrazdou a kniplem to byl osvěžující, relaxační zážitek. Jako kolega pilot jsem měl navíc tu poctu stát s pilotem na jeho kapitánském můstku, tedy přímo mezi bombami a pod hořáky, kde bylo mimochodem největší vedro, ale zase mi byla projevena velká důvěra, když jsem mohl chvíli topit pod kotlem. Kdyby mi pak na zemi nezapálili vlasy a neuhasili je hlínou a šampaňským, čemuž říkali křest, nemělo by to chybu...:-).

PS: Ne, fakt to bylo dobrý a moc jsem si to užil..

 

Screenshot_20230712_135005_com.garmin.android.apps.connectmobile~01.jpg

IMG_20230712_082347~01~01.jpg

IMG_20230711_205959.jpg

IMG_20230711_204645.jpg

IMG_20230711_201759.jpg

IMG_20230711_201022.jpg

IMG_20230711_201139.jpg

IMG_20230711_200536.jpg

IMG_20230711_200345.jpg

IMG_20230711_200133.jpg

Screenshot_20230712_135028_com.garmin.android.apps.connectmobile~01.jpg

Screenshot_20230712_135044_com.garmin.android.apps.connectmobile~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem mne zaujaly názory, že "bych do toho nevlezl". Já nevím, mně balón přijde jako bezpečná věc, asi je tam minimum věcí, co se mohou rozbít (aspoň proti jiným letadlům), provozování je pod UCL, má to techničák... Pak už záleží na pilotovi, od výběru počasí po vlastní pilotáž a v tomhle jsem jim věřil. I když pravda, asi 10 minut před přistáním začal pilot fotit pasažéry, chvilku netopil a začali jsme dost rychle klesat, dokonce až pod úroveň nedalekého hřebínku, který jsme naopak potřebovali přeletět. Koukal jsem lehce znepokojeně ale pak si toho všiml a podle toho, že spustil všechny 4 hořáky na plné koule a topil zdaleka nejdéle za celý let, než klesání ustalo a začali jsme se zvedat soudím, že to nebylo v plánu. Stále zachovával klid, což je jeho povinnost, ale třeba opravdu o nic nešlo. 

A taky jsem asi ovlivněn tím, že jsem kdysi visel pár set hodin na špagátě v postroji pod rogalem, později jsem si sešrouboval pár dalších trubek a dal na ně Trabanta s vydlabanou vrtulí a kolečka z rudlíku, později jsem s rogalem nastoupal skoro do 6 km nad zem, kde se mi ucpal přívod kyslíku atd. atd., takže jsem už tak trochu nad věcí a balón mi navíc přijde jako dost sofistikované zařízení, které se vyvíjí asi ze všech létajících aparátů nejdýl a funguje na jednoduchém fyzikálním principu, tak co by to sakra padalo:-):-)!    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Ivan Lelák napsal:

Celkem mne zaujaly názory, že "bych do toho nevlezl". Já nevím, mně balón přijde jako bezpečná věc.....

koukal jsem s podezřením na 8 opotřebovaných karabin vypadajících jako z kovomatu, na kterých to celé viselo:-)

😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Prochy68 napsal:

koukal jsem s podezřením na 8 opotřebovaných karabin vypadajících jako z kovomatu, na kterých to celé viselo:-)

😅

To byla trochu nadsázka, ale je fakt, že pocitově ty karabiny byly v mých očích slabší článek...:-). Ale byl to jen pocit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ivan Lelák napsal:

To byla trochu nadsázka, ale je fakt, že pocitově ty karabiny byly v mých očích slabší článek...:-). Ale byl to jen pocit. 

JJ, ja jsem to tak chapal, ja mam obecne strach z vysek tak proto bych do toho nevlezl, zazitek to musi byt paradni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to známého při přistání pěkně potahalo po poli a když jsem viděl ty hořící fakule v Egyptě, nebo kde, kde jim to od hořáků chytlo nad hlavou a všichni mrtví, tak mě přešla chuť. Do rozžvýkaného proutěného koše zavěšeného na silonovem sáčku, do kterého šlehají plameny jedině s padákem na zádech. Ale spíše raději vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Super sonic bez boomu? 🙂

https://www.fastcompany.com/90958050/lockheed-martin-designed-the-worlds-weirdest-quietest-supersonic-jet

Btw, mali ste niekto moznost este zazit let Concordom? Mam kamarata, co ma z toho letu este stale letenku zaramovanu…

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...