Přejít na obsah

provoz na jednu baterii 20 let


t2

Doporučené příspěvky

Asi jsem měl mezery ve vzdělání longlife quartzek. Myslel jsem že mezi baterkáčema vede 10ti letý casio. Ale tady píší o 20ti letech provozu.

http://www.hknebel.org/Uhren/Art/AltEnergy/TTC/Iseco5/iseco5.html

Zná někdo něco podobnýho nebo ještě delšího?

jj, je to model cca z roku 1990, tenkrát to byla v Německu velká bomba s mediální masáží. Pořizovací cena byla 299,- DM, takže jsem si je nakonec tenkrát v Mnichově nekoupil a dal jsem přednost titanovým Citizen Solar za 199,- DM s udávanou přibližně stejnou životností...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já už četl od pár lidí na watchuseek fóru, že jim např. u klasických géček baterka taky vydržela 20 let - např. DW-5900, které nemají osvětlení. Když nepoužíváte alarm, tak myslím, že už tam pak nemá co baterii vybijet a klidně bych tomu věřil...akorát to teda není oficiálně udávaná výdrž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mně Géčka od Casia vydržely 16 let na jednu baterii. V návodu bylo, že vydrží sedm let pokud budu vteřinu denně svítit a každý den použiju na pár vteřin alarm. Já svítil a málo a alarmem se budil snad jen na dovolené - tak baterie vydržela těch 16 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně Géčka od Casia vydržely 16 let na jednu baterii. V návodu bylo, že vydrží sedm let pokud budu vteřinu denně svítit a každý den použiju na pár vteřin alarm. Já svítil a málo a alarmem se budil snad jen na dovolené - tak baterie vydržela těch 16 let.

pěkné. O který model géček se konkrétně jednalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Těch 16 let byl jen odhad při spontánní reakci na téma, ve sktutečnosti je to ještě trochu víc - dostal jsem je jako vysněný dárek k Vánocům 1995 a baterie doběhla letos (2013) v březnu - tj. více než 17 let. Posílám i pár fotek, ze kterých je vidět, že jsem je moc nešetřil - několikrát jsem se s nima vysekal na kole apod., takže na minerálním sklíčku je pár dost hlubokých rýh, nápisy na pouzdře už byly tak sedřené, že jsem jejich zbytky odstranil. Řemenů jsem na nich kvůli jejich zpřetrhání intenzivním používáním vystřídal asi pět a nikdy nebyl problém sehnat odpovídající náhradu. Posílám aktuální fotky, na kterých jsou na nějakém neorigo řemenu za cca 150,- Kč, který je na ně jak dělaný. Koupil jsem ho v Brně v hodinářství Sarah.

 

Jinak jsem našel, že origo nabízejí na webu zde:

http://www.ehodinky.cz/hodinky-casio/reminky-i18151/hodinky-casio-reminky-0099-dw-340.html

post-16587-0-66106400-1385901945_thumb.jpg

post-16587-0-45355500-1385901964_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Narazil jsem náhodou na toto vlákno a zapátral jsem, jak jsou vlastně staré moje Casia W-700 (548). Podle diáře jsou kupované v srpnu roku 1987 ve Španělsku a nepamatuju se, že by v nich byla měněná baterie. Ležely zhruba 15 let v šuplíku a poslední dva roky je používám na běhání. Nikdy jsem na nich nepoužil budík a ani světlo. Dnes jsem je rozdělal a vypadá to opravdu na původní baterii. Přikládám i fotky. Jestli z těch údajů někdo něco vyčte, zajímalo by mě, jestli je taková životnost baterie opravdu možná.

 

post-32939-0-30553200-1389874171_thumb.jpgpost-32939-0-16037900-1389874184_thumb.jpgpost-32939-0-68903100-1389874200_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, gratuluji k hezkým hodinkách s původním modulem 548. O životnosti baterie 27 let slyším poprvé, i když podle tvých fotek to vypadá na originál. Jsi si opravdu jist, že nebyly nikdy servisovány a měněna baterie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, gratuluji k hezkým hodinkách s původním modulem 548. O životnosti baterie 27 let slyším poprvé, i když podle tvých fotek to vypadá na originál. Jsi si opravdu jist, že nebyly nikdy servisovány a měněna baterie?

 

Dostal jsem je v tom roce 1987 od otce a když jsem se ho nedávno na tu baterku ptal, tak mi řekl, že se pak už o ně nestaral. Já jsem je nosil pár roků, ale pak mě digitálky přestaly bavit. Dal jsem je do krabice do šuplíku a vytáhnul jsem je zhruba před dvěma roky a začal jsem je používat na sport, na běhání, protože jsou malé a ani je necítím na ruce. Když jsem si to uvědomil, jak dlouho tam ležely, tak mi ta baterka začala vrtat v hlavě. Byl jsem si téměř na 100% jistý, že baterka tam měněná není. Dnes když jsem je otevřel, tak podle toho, jak to vevnitř vypadá, se mi nezdá, že by tu baterku někdy někdo měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, pokud jsi nikdy nepoužíval budík a hlavně ani světlo, navíc ty  hodinky po většinu svého života jen ležely, pak by ta dlouhá výdrž možná být mohla. Ono, když si všimneš, jak tam ta baterka je zabudovaná, tak je z toho zřejmé, že v Casiu ani moc nepředpokládali, že by ji někdo někdy měnil. Při intenzívním nošení by se spíš rozpadl ten zbytek. Konkrétně by se třeba vyrvaly stěžejky z pouzdra. To bylo dost časté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Casiu při výrobě se skutečně používají baterky Panasonic, ale mě se to zdá nereálné. Podle fotky nelze poznat zda je nebo není baterka vyměněná.

Já jsem také na pochybách, ale nevím, jestli by v případném servisu dali ten umělohmotný pásek zase zpět přes baterku přesně tak, jak je nafocen. Ale jak říkám, 27 let je opravdu už nad moje casio chápání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...