Přejít na obsah

Motorový a nemotorový paragliding a rogala


Cyril

Doporučené příspěvky

Obě videa jsou skvělá, na ten víkend u nás moc vzpomínám. Po jejich shlédnutí se snad každý neletec musí zamyslet jestli něco v životě nezanedbal... 

U toho rogallistického jsou nádherné scenérie. Sedadla vedle sebe nejsou běžná a nedá se s ním tak dobře blbnout, komunikace posádky, sdělování si zážitků je ale příjemnější, kdysi jsem na něčem takovém dělal inspektorské zkoušky, přezkušující pilot  navigační let prospal a furt se na mne hroutil, na to je zase lepší sezení za sebou...:-).  

 

Cyrdo, udělal jsem první krok - Drákula mi věnovala padákový kluzák ve formě řiditelného draka...:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 127
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Cyrdo, udělal jsem první krok - Drákula mi věnovala padákový kluzák ve formě řiditelného draka...:-) 

No výborně Ivane! Drak je dobrej začátek! My dnes brzy ráno dali 95km. Prostějov - Černá Hora a zpět. Tam skoro celou cestu proti větru, rychlostí 25-30 km/h. Zpátky už to ale frčelo. Chvílemi i přes 80! Ale nad protivanovskými lesy to byla díky termice docela lambáda! :eek:  :death: .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, tu turbulenci si umím představit, ona se projevuje i na tom draku a musel jsem se na pilotáž soustředit, neumím si představit jak to Čedivák posadil vedle terasy, to sice turbulence ještě spala, ale stejně:-). Co je to na fotce za tříkolku, není to ta přídavná ke krosně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, tu turbulenci si umím představit, ona se projevuje i na tom draku a musel jsem se na pilotáž soustředit, neumím si představit jak to Čedivák posadil vedle terasy, to sice turbulence ještě spala, ale stejně:-). Co je to na fotce za tříkolku, není to ta přídavná ke krosně?

 

 

Sem ty videa sjel 2x a to v pracovní době  :death: . Super, to Rogalo je prostě mazel, pevný křídlo nad hlavou, to je parádička...ale díval jsem se, Cyrdo, že už na tom docela zlobíte... :mummy: .

Ale fakt super.

 

Díky hoši.

Ne Ivane. Tohle je plnotučná tříkolka. Je ještě ve fázi vývoje, ale s tím mrňavým křídlem lítá rychle a obratně jak sokol.  :eek: .  Většinou na tříkolkách létají ti, kterým to nevyšlo a ještě kvůli zranění nemůžou běhat na normální parakrosně jako my, mladí junáci..... :lol2: Jak někde vyštrachám obrázek toho tříkolovýho doplňkovýho podvozku k normální krosně, tak ho sem mrsknu. 

Edit...fotky ze včerejška....a dnes večer jdeme na letiště zase. Když se Emane budeš nudit, přiskotač do Stichovic. Poklábosíme.... 

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový dotaz, když v tom videu říká, že musel zastavit a dotankovat, znamená to, že jste měli s sebou doprovod nebo že si zastavíte u pumpy :)

Podle dalšího pokračování jste asi měli doprovod, takže se asi domlouváte přes vysílačky. že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl sebou v sedačce kanystr. Ale když se ho někdo bojí vzít, tak stačí mít v kapse u sedačky malou lahvičku s olejem (jsou to 2taktní motory) pro případ, kdyby na benzince neměli. A zkušení kozáci si přistanou na louce u benzinky, dotankují a letí dál. Já to ještě neměl zapotřebí. Za

1. mi to málo žere 

2. jsem ještě neletěl tak daleko, abych musel tankovat na cestě.

Jinak doprovod jsme měli, ale ten je pro případ návratu při neletovém počasí, nebo pro případ závady na leteckém zařízení.

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 děkuji za odpovědi a se už budu jen kochat záběry, na které nemám odvahu :)

Tak se kochej...dnešní ráno. Už jsem nějak nemohl dospat.... :wheelchair: . Probrázdili jsme okolí Prostějova a Plumlovského zámku s přehradou. Moc pěkný start do nového dne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ta to tady zase trošku oživím.

Přes víkend jsme byli s naším motoklubem na Sázavě na táboře, co už léta pořádáme pro naše námi jinak občas zanedbávané děti....

A tak jsem si vzal i cajky na lítání. Ani jsem nevěděl, že mne Ivan Lelák točil. Tak sem dávám asi tříminutový videjko...Docela pěkný záběry na mobil. Díky Ivánku!  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ti jsem dělal já, heč:-). Je to hospoda u jezera na vrcholu Fagaraše, ve výšce něco přes 2000 metrů. Byli jsme tam brzo ráno, všechno bylo namrzlé, nikde ani živáčka, bezvětří, v hladině se nádherně zrcadlily okolní vrcholky. Pro mne až taková posvátná atmosféra, něco jako v liduprázdném chrámu.

Kluci to sletěli, měl jsem strach ze startu po namrzlé trávě a šutrech, navíc nepatrně dýchalo do zad, ale jsou to profíci. Je z toho i video, snad Cyrda něco sestříhá, na Fagaraši jsem byl na mtorce asi 8x, ale z pohledu pilota padáku jsem to ještě neviděl.

Ještě perlička - když kluci rozbalovali deštníky, všiml si kamarád žulové cedulky zasazené do kamene hned vedle - "Na památku francouzkého pilota - paraglidisty...". Vypadá to romanticky, ale létání v horách není sranda... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádhera! Už mně tam v Prostějově začínáte štvát a co jsem viděl tříkolky, tak dvojnásob. A chtěl bych si skočit z kopce, V Rumunsku to bohužel nevyšlo. Mimochodem, nemáš už Cyrdo sestříhaný biograf? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...