Přejít na obsah

Motorový a nemotorový paragliding a rogala


Cyril

Doporučené příspěvky

Dejte jim BAN !!! Cyrdo, nech toho! Už tak nevím kam driv.

Já vím Honzo...když mě to fakt baví! A věřím, že nejsem sám, komu lítání tolik učarovalo. 

Tak ať nejsi smutný....vím, ty tohle video znáš.. :death:  :lol2:  :cheers:

P.s. zleva já a Všudybyl! 

 

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 127
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jojo, video jsem viděl několikrát, vždy si vzpomenu na kanystr Supru a plechovku oleje M2T. Je to sice už asi dvacet let, co jsem si to taky užíval, ale neprestavam doufat, ze se k tomu jednou vrátim. Tak dál Te budu vyhlížet nad zahradou a uzivej si tu neskutecnou svobodu. A davej fotky a videa, ať nevychladnu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda chlapi, moc pěkně se na to kouká. Sice, po tom, co jsem se něco dozvěděl o mechanice letu a aerodynamice, jsem se rozhodl, že nehodlám vlézt na zařízení, které se řídí tím, že se po něm leze  :) , ale fakt pěkné, i syna videa zaujala.

Jinak, nic ve zlém, jen můj dojem, občas mi přijde, že možná až moc riskujete, byť chápu, že ty nízké průlety nad něčím/kolem něčeho jsou nejatraktivnější. Ale jeden poryv nebo vysazení motoru a máte zaděláno na průšvih, těch 300m nad obydlenou oblastí taky berete informativně.  :)

 

Nebo jak koukám na ten obrázek o letových prostorech, těch 300m se paraglidu netýká?

 

Ale i tak jsem si párkrát u toho videa řekl, že zkusit bych to mohl...

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je bomba borci, rád bych se k tomuhle koníčku taky jednou dopracoval, už by to ale chtělo tiskárnu na love a hlavně den o 48 hodinách, aby se všechny ty zájmy daly stíhat...

 

...jak je to s lítáním v zahraničí? Je pilotní průkaz mezinárodní(EU/celosvětovej), nebo se musí dělat ještě nějaký další zkoušky? V zimě jsem v Alpách viděl lítat borce, MPK i PK, a když jsem je pak potkal na parkovišti, měli slovenský SPZky... v těch Alpách to musí být neskutečná pecka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to krásný koníček a když ke mně Cyril a spol. (zmíněný let do Hradce) přiletěli, celý víkend jsem nevycházel z údivu, co parakrosny dokážou - hlavně přistávat na plácku 10 metrů velkém (mezi pergolou, mobilheimem a skalkou:-)).

Vidím 3 nevýhody: 1.potřebu fyzičky, hlavně na start, který je nutno občas opakovat. 2.meteorologické podmínky jsou limitované, především síla větru, což mnohdy omezuje létání na klidné ráno a podvečer. 3.delší přelety nejsou silnou stránkou PPG, jak z důvodu rychlosti a doletu, tak právě kvůli počasí, které se může po trase měnit. Za výhody naopak považuji relativní dostupnost, mobilnost (celá výbava se vejde do auta), možnost startu a přistání na malém prostoru a bezkonkurenční (mohu srovnávat s motorovými rogaly i klasickými UL letouny) je bezprostřední kontakt s okolím. Co se týká bezpečnosti, při použití kvalitní techniky a dodržení některých zásad ji považuji za srovnatelnou s jinými leteckými disciplínami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radius 300km úplně v pohodě jen se to nikomu nechce letět:)fyzická kondice minimální pokud neležíme pořád u televize, tak ji má každý chlap:)a nebo tříkolka.samozřejmě vše má své mouchy jako v každém sportu

Upraveno uživatelem vsudybyl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to spíš o technice. Jsem začátečník, ale pokud se mi povede dobře vytáhnout padák nad hlavu, okamžitě přidávám plyn a padák nadnáší mne i krosnu až do úplného odlepení od země. Takže bežím jenom "jako". Fyzická námaha je dle mého soudu menší, než jízda na horáku. Z toho chcípám za pár minut! :shit:  (za poslední 4 roky 25km. Letos už 3km). Holt nejsem srdcem cyklista....

Poslední přelet za Ivanem trval bez mezipřistání 2,30 hodiny a jedinej problém, kterej jsem pociťoval byl ten, že jsem se potřeboval vytento....Ale vydržel jsem to.  Člověk musí pít míň kafe, aby se za letu prostě nepo.....

Jinak je to pohoda. Je se pořád na co dívat, člověk může trénovat spirály, ostré zatáčky a dělat jiné neplechy. Nebo se bát..... :eek:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyrda a Všudybyl - prý existují přídavná kolečka na krosnu, takže je z toho lehoučká tříkolka a po jejich sundní klasická krosna. Nemůžete sem dát foto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...