Přejít na obsah

Vyrážka z koženého řemínku - co s tím?


Tower Of Power

Doporučené příspěvky

Člověče, to by mě zajímalo, jestli si někdy třeba použil veřejné WC? :)

 

Jo, používám ho celkem běžně...

Já nikdy problém neměl, ale jsem opatrný, protože už jsem viděl hodně hnusný ekzém ze staršího oblečení a ten známý se ho pak zbavoval téměř rok a bylo to hodně nepříjemné, protože to měl v oblasti kolem pasu a tím pádem jakékoliv kalhoty mu působily bolest jak blázen. A tak si od té doby říkám, že radši dám pár korun za nový řemen, než dopadnout podobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že nosit řemínky použité je opravdu dost riskantní záležitost.. hygiena, pot..každý má jinak agresivní..asi jako kdybys po někom nosil trenky :)

Možná máš alergii na chrom..jestli svědí a červená se pokožka vyzkoušej řemínky z třísločiněných usní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že nosit řemínky použité je opravdu dost riskantní záležitost.. hygiena, pot..každý má jinak agresivní..asi jako kdybys po někom nosil trenky :)

Možná máš alergii na chrom..jestli svědí a červená se pokožka vyzkoušej řemínky z třísločiněných usní.

 

Zase až tak moc do téhle problematiky nevidím, takže jsem doteď netušil, že může mít kůže něco společného s chromem... Dá se rozdíl poznat pohledem, pohmatem, čichem..? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reakce na zvolený materiál je velice individuální. Sám s tím mám taky bohaté zkušenosti. Budeš muset zvolit vlastní cestu. Zkus si sehnat nový řemen a uvidíš, co ti bude ruka dělat. Ale pozor, jeden den bez vyrážky na novém řemenu nestačí. Jinak to vidím jenom na kov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase až tak moc do téhle problematiky nevidím, takže jsem doteď netušil, že může mít kůže něco společného s chromem... Dá se rozdíl poznat pohledem, pohmatem, čichem..? :)

ano kdo je alergický na chrom už po kontaktu začne šimrání :)

jedná se chromo činění, urychluje se tím proces. Chromky jsou dobré/vhodné na boty sedla.. atd prostě na výrobky co nepřijdou do kontaktu s pokožkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina řemínků se dá prohnat pračkou- s tmavým prádlem na vysokou teplotu. Usušit, zkusit znova...

no konecne nazor do pranice :) proces chromcineni nahradit procesem ariel-cineni :) a skvrn a spiny (i remenu) se zbavis?

 

ne, vazne, lepene remeny tohle snad nemuzou vydrzet (takovou lazen nemuze vydrzet zadne lepidlo, resp. lepidlo treba vydrzi, ale vlakna kuze musi pustit), prosite vydrzi dohromady asi jen diky siti, zahratim menis fyzikalni i vzhledove vlastnosti kuze, atd. atd, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že nosit řemínky použité je opravdu dost riskantní záležitost.. hygiena, pot..každý má jinak agresivní..asi jako kdybys po někom nosil trenky :)

Možná máš alergii na chrom..jestli svědí a červená se pokožka vyzkoušej řemínky z třísločiněných usní.

Jaký je rozdíl chromočinění a třísločiněním ? A jak se to dá poznat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no konecne nazor do pranice :) proces chromcineni nahradit procesem ariel-cineni :) a skvrn a spiny (i remenu) se zbavis?

 

ne, vazne, lepene remeny tohle snad nemuzou vydrzet (takovou lazen nemuze vydrzet zadne lepidlo, resp. lepidlo treba vydrzi, ale vlakna kuze musi pustit), prosite vydrzi dohromady asi jen diky siti, zahratim menis fyzikalni i vzhledove vlastnosti kuze, atd. atd, atd...

Řemeny co stojí za přeprání leccos vydrží. Kůže je dost odolná :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký je rozdíl chromočinění a třísločiněním ? A jak se to dá poznat?

 chrom - kůže se činí chromitými solemi 

 

tříslo - přírodní výtažky 

 

laik to pozná blbě, ale chrom je levnější na výrobu a jak psal Ondra , většina výrobců na to sere fláká to na cenu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina řemínků se dá prohnat pračkou- s tmavým prádlem na vysokou teplotu. Usušit, zkusit znova...

 tim se možná zbavíš bakterií , ale ne chromu z kůže. Navíc většina "fabrických " řemenů je vystlána syntetickyma srač ka ma, a tloušťka vrchní kůže je stěží 0,2 mm. Přirovnal bych to tloušťce lepšího papíru do kopírky . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ten remen-origo,jsem na tech hodinkach a na ruce,nikdy nemel,jen jsem ho k nim dostal.nosil jsem je s jinym,kozenym,novym remenem ci na maratacu,co jsem ti k nim dal. A toto se me u kuze jeste nikdy nestalo. Budes asi muset koupit novej a ten origo hned vyhod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...