Přejít na obsah

People

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 127
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Franto fakt nemám důvod kecat. To víš že by se mi líbilo, kdybych měl automaty nataženy cely týden az do neděle a nemusel je v sobotu odpoledne natáhnout a seřídil.

Ja si vlastně nemyslím, ze kecas, nechci se kvuli tomu hádat. Jen proste mam jinou zkušenost a proto se mi tomu vždycky nechce věřit. Ale samozrejme neříkám, ze lžeš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec to neberu jako hádání. Teď jsem zvědavej jak dopadne test Microtoru UG101. Není možný že ty automaty nosím tak 1 měsíc v roce a zbytek roku leží, protože nosím jiný?

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu si to měřil, nebo si to jenom myslíš? Vezmi si doma v sobotu v 8 ráno hodinky, polož je ve 12 a pokud půjdou další den ve 22 hodin tak smekám.

Psal jsem výdrž 24 hodin, ne 34 hodin :-) Odzkoušeno to samozřejmě mám a pokud jde o tu běžnou činnost, kterou provádím, tak ráno cesta do obchodu a zpět, nákup v obchodě, příprava snídaně a úklid po ní. Pak něco málo u PC, příprava obědu, oběd a odložení hodinek. Další den ve stejnou dobu ještě šly. Nemám důvod si vymýšlet.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne: pokud nosim jedny z mych kousku po dobu od 06:00-18:00 hod, tak se mi nestalo, ze by se zastavily po 36 hodinach. Jsem v aute a u pc, tak 50/50 + pesky (MHD) do roboty a zpatky. Po tech 36 hodinach jim staci: vycistit si zuby a dat sprchu a jdou do dalsiho rana. Nejdele vydrzi Monstra cca 44 hodin, pak Damasko 41 hodin, Kontiky 40 hodin, to vse po 20 hod.beznem noseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nejjednoduší test je vzít hodinky, 40x je otočit ve směru hodinových ruček a 360° aby se natáhly, seřidit čas a pak počkat, kdy se zastaví. To je jediná testovací možnost. Když někdo napíše že má hodinky na ruce 12 hodin a nikdy se strojek nezastaví, tak to může být, chození pěšky, MHD, aktivní pohybová práce, to pak není problém.

Dnes jsem byl doma, vzal jsem hodinky v 15 hodin, sednul do auta, jel 25km. Šel do restaurace pak do kina a pak domů dalších 25km. Doma jsem hodinky v 20 hodin položil na stůl a zítra se pravděpodobně kolem 12 hod zastaví.

 

Tak smůla, hodinky se zastavily v 02,30 hod. ráno....

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nejjednoduší test je vzít hodinky, 40x je otočit ve směru hodinových ruček a 360° aby se natáhly, seřidit čas a pak počkat, kdy se zastaví. To je jediná testovací možnost. Když někdo napíše že má hodinky na ruce 12 hodin a nikdy se strojek nezastaví, tak to může být, chození pěšky, MHD, aktivní pohybová práce, to pak není problém.

 

Tak smůla, hodinky se zastavily v 02,30 hod. ráno....

Samo.,ze jsem i toto zkousel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natočil jsem video, jak malý je pohyb rotoru za chůze a jak je velký zvedáním ruky, tedy při aktivní práci např. dělníka, zemědělce apod. Sezení v kanceláři, v autě (kde převážně řídím pravou rukou) apod. se tomu samozřejmě nemůže rovnat.

 

Chůze

https://youtu.be/ObJ_ojQah_8

 

Zvedání ruky

https://youtu.be/1rH7StpL_cI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Celej tendle problém je o mávání rukou na který hodinky nosíme .... pokud někdo přes den řídí nebo obecně sedí na zadku , tak nemá šanci ETA strojek natáhnout .... já s tím mám taky problém .... v půlce týdne se mi hodinky zastaví a šmytec

 

Tenhle problém nemám s japoncema a je to dané konstrukcí strojků, respektive odlučovačů. ETA je má "mohutnější" = kladou větší odpor na rotor. 

 

Japonec to má konstrukčně jinak.

 

Kdo máte možnost, tak si třeba vemte do pazoury Orienty a UN s power reserve. Kdo dřív natáhne UN, tak vodemně dostane pusu kam bude chtít ;)

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jeden testík. Vzal jsem hodinky a otočil s nimi 40x (slovu čtyřicetkrát) po směru hod. ruček o 360° kolem osy rotoru tak, aby se hodinky natáhly. Pak jsem je položil a změřil časy do zastavení. Níže je výsledek. Takovéto natažení by mělo jak říkáte vystačit na mnoho a mnoho hodin, ale výsledek ukazuje úplně něco jiného.

post-11110-0-34132200-1438455853_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabulku to máš pěknou, je vidět, že jsi k tomu přistoupil vědecky. Otázka samozřejmě je, za jak dlouho se při běžném nošení udělá těch 40 otáček, což se mi osobně nezdá nijak moc. Jak tady už někde padlo, třeba ETA-2842 potřebuje k plnému natažení 600 otáček, což když si přepočteš a vynásobíš podle tvých měření, tak ti vyjdou rezervy chodu dost podobné papírovým hodnotám (např. 38 h u zmíněné ETY).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem zvědav, zda těch 550-650 otáček co deklarují výrobci odpovídá reálu a je vidět ze ano. Při chůzi se pootáčí rotor o cca 10 stupňů a tedy je potřeba na 40 otáček zhruba 1500 kroků což je zhruba 1 km chůze. Ani 5km chůze tady nestačí na natažení na 24 hodin (pokud mechanismus neumí natahovat oběma směry). Takže pár pohybů rukou a pár stovek metrů, které uživatel ujde nemůže hodinky natáhnout na rozumnou časovou rezervu, alespoň ty, které jsem testoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo. To je jen reakce na vývoj vlákna dejme tomu od #51, a na to, cos tu psal Ty. Napsal jsem, že to ze zvědavosti zkusím (#67), tak jsem to zkusil. Celkem mě to překvapilo, čekal bych alespoň poledne :-) , jasně byl to jen jeden pokus, ale zkusím to ještě víckrát - tu kancelář, mrtvější aktivitu pro automaty, snad krom dlouhý štreky po dálnici, zřejmě neprovozuju.

Ono je klidně možné, že po téměř 3 letech provozu už začínají být zralé na servis... Mohly i dlouho ležet na prodejně někde na slunci, což by jim asi moc neprospělo. Jak jsou na tom třeba teď s přesností?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem zvědav, zda těch 550-650 otáček co deklarují výrobci odpovídá reálu a je vidět ze ano. Při chůzi se pootáčí rotor o cca 10 stupňů a tedy je potřeba na 40 otáček zhruba 1500 kroků což je zhruba 1 km chůze. Ani 5km chůze tady nestačí na natažení na 24 hodin (pokud mechanismus neumí natahovat oběma směry). Takže pár pohybů rukou a pár stovek metrů, které uživatel ujde nemůže hodinky natáhnout na rozumnou časovou rezervu, alespoň ty, které jsem testoval.

Ty musíš být nějaká extra líná lemra :D Mě se třeba Orienty běžně dařilo jen blbým čištěním zubů natáhnout na 7-10h. Třeba v noci na ruce se mi žádné Seika ještě nezastavily a to ani ty, co jsem před spaním vytáhl po týdnu z krabičky. O chůzi vůbec nemluvím, tam je to hned. I kdybych to podělil 2(pro 1 stranný nátah).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je klidně možné, že po téměř 3 letech provozu už začínají být zralé na servis... Mohly i dlouho ležet na prodejně někde na slunci, což by jim asi moc neprospělo. Jak jsou na tom třeba teď s přesností?

Nic takového. Pouze skutečnosti, které jsem psal ohledně denní aktivity. Přesnost stále stejná, jdou tak plus 4 až 7 vteřin za den, dlouhodobě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty musíš být nějaká extra líná lemra :D Mě se třeba Orienty běžně dařilo jen blbým čištěním zubů natáhnout na 7-10h. Třeba v noci na ruce se mi žádné Seika ještě nezastavily a to ani ty, co jsem před spaním vytáhl po týdnu z krabičky. O chůzi vůbec nemluvím, tam je to hned. I kdybych to podělil 2(pro 1 stranný nátah).

Ty jsi ale rychlejší než elektrickej Braun při tom čištění zubů ne :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...