Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zdravím všechny,

kamarád si chce koupit nové elegantní hodinky k obleku. Snažil jsem se ho přesvědčit o tom, že si má koupit mechanické (popř. automatické) hodinky.

Říkal, že by si je klidně koupil, ale ještě neviděl mechanické hodinky s (pro něj) přijatelnou tloušťkou (výškou) pouzdra - do 6mm.

Protože nevím zda nějaké takové hodinky v rozumné ceně existují, prosím o radu.

 

předem děkuji za rady

Posted (edited)

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin

... myslím ale, že cena nebude rozumná

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by redd
Posted (edited)

Nechce sa mi velmi hladat na nete ale odporucam Poljot de luxe s calibrom 2209 cca 2,9mm strojcek na vysku.

Prikladam linku aby si mal lepsiu predstavivost. Jedna sa uz o stary kusok takze budes musiet pokukat nejake hodinarstva ak by si mal zaujem.

 

http://www.horology.ru/articles/TZ.htm

Edited by A@A
Posted
Nechce sa mi velmi hladat na nete ale odporucam Poljot de luxe s calibrom 2209 cca 2,9mm strojcek na vysku.

Prikladam linku aby si mal lepsiu predstavivost. Jedna sa uz o stary kusok takze budes musiet pokukat nejake hodinarstva ak by si mal zaujem.

 

http://www.horology.ru/articles/TZ.htm

Poljot de luxe se strojkem 2209 (též pod názvy Luč, Vympel nebo Sekonda) má tloušťku asi 8,5mm, ale vypadá tenší. Něco by se dalo ušetřit nižším sklíčkem, je tam nad ručkama minimálně 1mm rezervy.

Posted

Takto tenké a ještě mechanické bude docela problém, jestli vůbec budou tak budou asi docela drahé. Zkuste se podívat taky po quartzových modelech. Ty jsou velice tenké. Namátkou Citizen, Edox, Skagen vyrábí moc pěkné tenké hodinky (některé i 4mm).

Posted

V quartzu tak tenké hodinky samozřejmě není problém sehnat, ale šlo mi o to, jestli jsem schopen poradit kamaradovi s mechanickýma.

Posted

Tvrdí, že pokud to je o hodně víc než 6mm, tak mu to vejde pod košili.

Posted
Tvrdí, že pokud to je o hodně víc než 6mm, tak mu to vejde pod košili.

 

 

Tak to má blbý košile! Kde šije? Mám hodinky vysoký 13,5 mm a pod košili se mi vejdou.

 

 

Posted
Tak to má blbý košile! Kde šije? Mám hodinky vysoký 13,5 mm a pod košili se mi vejdou.

 

Taky si myslím, že je to spíš pohodlnost, než opravdový důvod, ale zajímá mě,jestli takové hodinky v rozumné cenové relaci existují.

Posted
Limes 112 - 7 mm

 

Limes112Black.jpg

 

Vypadají zajímavě, jaká je přibližná cena? Dají se koupit v nějakém kameném obchodě v ČR?

  • 2 months later...
Posted
Nechce sa mi velmi hladat na nete ale odporucam Poljot de luxe s calibrom 2209 cca 2,9mm strojcek na vysku.

Prikladam linku aby si mal lepsiu predstavivost. Jedna sa uz o stary kusok takze budes musiet pokukat nejake hodinarstva ak by si mal zaujem.

 

http://www.horology.ru/articles/TZ.htm

 

 

Toje hodně zajímavá stránka, ani jsem nevěděl co mám doma - is Sportivnyje (Sportive) produced since 1955 until 1962 at the 1st Moscow Watch Factory (1st MWF) :thumbsup_anim:

Posted

Universal Geneve s kalibrem Microrotor UG 100 a již zminěný EDOX

 

 

Universal Geneve Microrotor

 

 

Posted
Vypadají zajímavě, jaká je přibližná cena? Dají se koupit v nějakém kameném obchodě v ČR?

myslím, že bych je u icklera mohl objednat...

Posted

Co nejake Nomos? S kalibrem 1T(x) maji vysku okolo 6.2mm. Ceny jsou pomerne priznive, na to, ze jsou to Glashutte - za novou limitku se da dostat na nejakejch 800 ojro, takze serie budou mozna i o kus levnejsi... Vic o Nomosu vi asi safi...

 

 

Posted
Co nejake Nomos? S kalibrem 1T(x) maji vysku okolo 6.2mm. Ceny jsou pomerne priznive, na to, ze jsou to Glashutte - za novou limitku se da dostat na nejakejch 800 ojro, takze serie budou mozna i o kus levnejsi... Vic o Nomosu vi asi safi...

 

Z nabídky kolegovi Vítovi se mi jeví boo-beekův návrh jako nejlepší, jak jsem již psal viděl jsem je na vlastní oči tento týden a jsou to typické oblekovky, v dané kategorii s výborným designem, ovšem není mi známo zda se prodávají v Čr, ale do BRD není až tak daleko.

 

Posted

Btw, v sekci Nemecke hodinky ma safi vlakno o nomos kalibrech - jsou tam snad i nejaky odkazy, kopirovat sem se mi to moc nechce, ale muzes se tam podivat ;)

Posted

Děkuju všem za příspěvky a poprosím ještě o alespoň orientační ceny Limes a Universal Geneve s kalibrem Microrotor.

moc děkuju

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...