Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Uzasny fotky, chlape. Hold fakt umis, jinak ty Bambino jsou sakra pekny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uzasny fotky, chlape. Hold fakt umis, jinak ty Bambino jsou sakra pekny.

Diky za poklonu. Hodinky jsou fakt super. Dalsi skvela vec na nich je, ze dal jsem je na ruku v pondeli rano, dnes je sobota rano, tj za 6 dni +15s. A to jsem neresil nijak odkladani na noc, mel jsem je proste na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za poklonu. Hodinky jsou fakt super. Dalsi skvela vec na nich je, ze dal jsem je na ruku v pondeli rano, dnes je sobota rano, tj za 6 dni +15s. A to jsem neresil nijak odkladani na noc, mel jsem je proste na ruce.

Tak to je hodne slusne, dvojnasobna poklona. A davej zas nekdy fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak panove, dobra tedy. Kdyz jsem to tu nerozproudil kolazi starych fotek, tak pridam neco ze dneska.

 

Byly to ted opravdu narocne dva tydny a nejlepsi, co clovek muze udelat v patek vecer po praci, je vycistit si hlavu dlouhou prochazkou. Vzal jsem to domu z prace oklikou pres Central Park a udelal par fotek jen tak narychlo mobilem.

 

Z bileho ciferniku kremovy snadno a rychle:

attachicon.gifB1.jpg

 

Mam proklate dlouhe nohy :-)

attachicon.gifB2.jpg

 

A taky chlupate ruce :-D

attachicon.gifB3.jpg

 

Zde se projevuje univerzalnost bambin. Hodi se pro kazdou prilezitost.

attachicon.gifB4.jpg

 

A taaaamhle je... mrakodrap.

attachicon.gifB5.jpg

 

Modre rucicky me dostanou vzdy a vsude

attachicon.gifB6.jpg

moc pěkné záběry, nakonec právě s tím Central Parkem ti to ladí, římský ciferník si vlastně jinam než do Ameriky na těch Bambinách neumím představit. Je to dobrý, fakt to tak sedí, jsou tam ty pořádná mrakodrapy. :photo:  :photo: Hm, moc fajn, zvednul si mi nálDU. Díky.

Gratuluji k náladovce z Central Parku... :notworthy: 

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc pěkné záběry, nakonec právě s tím Central Parkem ti to ladí, římský ciferník si vlastně jinam než do Ameriky na těch Bambinách neumím představit. Je to dobrý, fakt to tak sedí, jsou tam ty pořádná mrakodrapy. :photo:  :photo: Hm, moc fajn, zvednul si mi nálDU. Díky.

Gratuluji k náladovce z Central Parku... :notworthy: 

**

Diky, jsem rad, ze se libi. Taky mi ta prochazka udelala fajn :-)

 

 

Moc pekne obrazky s pribehem :)

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Postnu si to ještě sem, snad to nikoho urážet nebude. Ve snaze zase něco nafotit jsem se dnes pustil do díla, ale přiznám se, že s výsledkem nejsem úplně spokojen. Přidám tedy aspoň malou koláž. Vážně začínám přemýšlet o nějakém foto kurzu, protože mám takový hříšný pocit, že s iPhonem jsem schopen vykouzlit hezčí fotky, než se zrcadlovkou a to mi nějak nejde pod nos...

post-5997-0-76203700-1434926791_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klidu, to chce čas a ono to přijde :-) U takových to námětů je třeba pracovat s hloubkou ostrosti a to bez zrcadlovky a vhodného skla moc nejde. Ale námět je to prima :-)

Ja to prave zkousel s pevnou padesatkou, ta je pekne svetelna. Mel jsem to uz v hlave nejakou dobu, ale kdyz doslo na realizaci, tak to proste nebylo ono. Mozna nekde v exterieru by to bylo lepsi, nebo na svetlejsim pozadi, kde by to vic vyniklo. Casto ale momentalni napad a rychlocvak je lepsi, nez planovana akce ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to prave zkousel s pevnou padesatkou, ta je pekne svetelna. Mel jsem to uz v hlave nejakou dobu, ale kdyz doslo na realizaci, tak to proste nebylo ono. Mozna nekde v exterieru by to bylo lepsi, nebo na svetlejsim pozadi, kde by to vic vyniklo. Casto ale momentalni napad a rychlocvak je lepsi, nez planovana akce ;-)

Nevím, jaké máš tělo, zda APS-C nebo Full frame. Já mám už dědečka Nikona D80 a k němu pevnou 35/1,8, 50/1,8 a sigmu 105/2,8 makro. Ta padesátka je sice super, ale nezaostří ti na blízko, to už menší hloubky ostrosti dosáhnu na té 35/1,8. A pokud chceš echt detaily, je samozřejmě makro objektiv nenahraditelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jaké máš tělo, zda APS-C nebo Full frame. Já mám už dědečka Nikona D80 a k němu pevnou 35/1,8, 50/1,8 a sigmu 105/2,8 makro. Ta padesátka je sice super, ale nezaostří ti na blízko, to už menší hloubky ostrosti dosáhnu na té 35/1,8. A pokud chceš echt detaily, je samozřejmě makro objektiv nenahraditelný.

Ja jsem fotograf zacatecnik/amater/samouk, takze tak nejak zkousim, co to vse dovede. Mam Canon 600D a k tomu klasickej setak 18-55, plus teleobjektiv 55-250 plus tu pevnou padesatku 50/1,8. Koukam po nejakem novem objektivu, ale priznam se, ze si nejsem uplne jisty, co vlastne chci. Na jednu stranu by bylo fajn neco univerzalnejsiho, at clovek furt nemusi prehazovat objektivy, na druhou stranu pevne sklo ma taky svoje caro. Jelikoz tohle vse neni levna zalezitost, tak makro objektiv ted nemam uplne na seznamu, i kdyz na ty detaily by to asi bylo fajn.

 

Já si nemůžu pomoct.. muším to tu napsat: Podle mého názoru jsou toto hodinky-designově- jako stvořené pro manuální nátah. Zmizel by příšerně rušivý nápis z cifru a k tomu looku by manuálka šlá nááááramně!

Jink fotky dobrý! Netřeba se hanět!

Tohle jsme tu resili tusim par stranek zpatky. Pridat manualni natah a odstranit Water Resistant z displeje a bylo by to dokonale. Ale nejspis taky cenove jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem fotograf zacatecnik/amater/samouk, takze tak nejak zkousim, co to vse dovede. Mam Canon 600D a k tomu klasickej setak 18-55, plus teleobjektiv 55-250 plus tu pevnou padesatku 50/1,8. Koukam po nejakem novem objektivu, ale priznam se, ze si nejsem uplne jisty, co vlastne chci. Na jednu stranu by bylo fajn neco univerzalnejsiho, at clovek furt nemusi prehazovat objektivy, na druhou stranu pevne sklo ma taky svoje caro. Jelikoz tohle vse neni levna zalezitost, tak makro objektiv ted nemam uplne na seznamu, i kdyz na ty detaily by to asi bylo fajn.

 

Tohle jsme tu resili tusim par stranek zpatky. Pridat manualni natah a odstranit Water Resistant z displeje a bylo by to dokonale. Ale nejspis taky cenove jinde...

Ono 80 % běžných věcí stejně člověk fotí seťákem, ale když je potřeba práce s hloubkou ostrosti, pevné světelné skla dají jiný výsledek. A pokud chceš zaostřit ještě na blízko, je tu to makro. Ale máš pravdu, není to nejlevnější záležitost a musí se používat, aby měla investice smysl. Ale daleko důležitěší než technika je námět a vidění fotografa a stím já docela bojuju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jaké máš tělo, zda APS-C nebo Full frame. Já mám už dědečka Nikona D80 a k němu pevnou 35/1,8, 50/1,8 a sigmu 105/2,8 makro. Ta padesátka je sice super, ale nezaostří ti na blízko, to už menší hloubky ostrosti dosáhnu na té 35/1,8. A pokud chceš echt detaily, je samozřejmě makro objektiv nenahraditelný.

 

Ja len, aby sme tu neplietli hrušky a jablká. Problém pri fotení hodiniek zrkadlovkou primárne spôsobujú dve veci. Prvou je minimálna zaostrovacia vzdialenosť, ktorá je u C50/1,8 nejakých 45 cm a s tým súvisiace zväčšenie 0,15 (u APSC budú hodinky tvoriť maximálne 1/3 šírky fotky). Makro objektívom sa nazýva objektív, ktorý vie dosiahnuť zväčšenie aspoň 1.

 

Ale aj u tej pevnej 50/1,8 je pri 45 cm a clone 1,8 hĺbka ostrosti 0,5 cm, čo už môže byť skôr zle, než dobre a treba pricloniť. Aj pri clone 4,5 je hĺbka ostrosti 1,2 cm.

 

Čo vlastne chcem povedať? Že sa pomerne často ľudia naháňajú za svetelnými objektívmi, aby mohli dosiahnuť malú hĺbku ostrosti. Pritom v praxi pri fotení na makro vzdialenostiach človek bojuje skôr s tým, že musí cloniť, aby dosiahol väčšiu hĺbku ostrosti. Veď pri 100 mm makro-objektíve je na vzialenosti 30 cm pri clone 1,8 hĺbka ostrosti 0,5 mm, s tým si poradí zväčša iba skúsený fotograf s presným zámerom. Ešte na clone 11 je to 2,5 mm.

 

Svetelné sklá majú naopak tú výhodu, že aj pri relatívne veľkých vzdialenostiach vedia dosiahnuť malú hĺbku ostrosti a odpichnúť tak subjekt od pozadia. Napríklad nevestu od davu, vtáka na strome od lístia apod. Plus dá sa s nimi fotiť za zlých svetelných podmienok.

 

Problematika je ale široká, vždy je niečo proti niečomu. Clona proti času, šum proti ISO atd. Však si nájdite DOF calculator a skúste si ponahadzovať parametre svojich objektívov :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja len, aby sme tu neplietli hrušky a jablká. Problém pri fotení hodiniek zrkadlovkou primárne spôsobujú dve veci. Prvou je minimálna zaostrovacia vzdialenosť, ktorá je u C50/1,8 nejakých 45 cm a s tým súvisiace zväčšenie 0,15 (u APSC budú hodinky tvoriť maximálne 1/3 šírky fotky). Makro objektívom sa nazýva objektív, ktorý vie dosiahnuť zväčšenie aspoň 1.

 

Ale aj u tej pevnej 50/1,8 je pri 45 cm a clone 1,8 hĺbka ostrosti 0,5 cm, čo už môže byť skôr zle, než dobre a treba pricloniť. Aj pri clone 4,5 je hĺbka ostrosti 1,2 cm.

 

Čo vlastne chcem povedať? Že sa pomerne často ľudia naháňajú za svetelnými objektívmi, aby mohli dosiahnuť malú hĺbku ostrosti. Pritom v praxi pri fotení na makro vzdialenostiach človek bojuje skôr s tým, že musí cloniť, aby dosiahol väčšiu hĺbku ostrosti. Veď pri 100 mm makro-objektíve je na vzialenosti 30 cm pri clone 1,8 hĺbka ostrosti 0,5 mm, s tým si poradí zväčša iba skúsený fotograf s presným zámerom. Ešte na clone 11 je to 2,5 mm.

 

Svetelné sklá majú naopak tú výhodu, že aj pri relatívne veľkých vzdialenostiach vedia dosiahnuť malú hĺbku ostrosti a odpichnúť tak subjekt od pozadia. Napríklad nevestu od davu, vtáka na strome od lístia apod. Plus dá sa s nimi fotiť za zlých svetelných podmienok.

 

Problematika je ale široká, vždy je niečo proti niečomu. Clona proti času, šum proti ISO atd. Však si nájdite DOF calculator a skúste si ponahadzovať parametre svojich objektívov :)

Díky za hezké technické doplnění, máš samozřejmě pravdu. Měl jsem konkrétní myšlenku, ale vyznělo to asi jako obecné pravidlo. Když vezmu Andyho fotku Bambín na botech, tak nejde poznat co je hlavní motiv a co doplněk, obojí splývá dohromady. Pevná 50/1,8 má při stejné zaostřovací vzdálenosti měnší hloubku ostrosti než pevná 35/1,8 - delší ohnisko. Ale v tomto konkrétním případě mi umožní 35/1,8 díky kratší zaostřovací vzdálenosti udělat o něco meší hloubku ostrosti. Pravda ten rozdíl není až tak extra velký...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...