Přejít na obsah

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...


Dzos

Doporučené příspěvky

Pokud je to takto, tak tomu i rozumím, i když nemusím s takovým postupem souhlasit. Já se také přikláním k tomu, že renovace v podstatě mrtvého kousku je lepší, než nechat tak jak to je. Ale pokud to budu dělat pro sebe, tak chci pokud možno co největší věrnost originálu.

Přesně takhle to vidím taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase opět k tématu.

Dnešní kousek byl pro mě tak trochu nečekaný oříšek. Renovace sama o sobě trvala téměř rok, část z toho je způsobena dlouhým hledáním potřebných dílů. Ale popořadě.

Podařilo se mi zakoupit quartzové Heuer Verona v kompletním balení, tedy hodinky, box, štítek, paragon a záruční list s návodem. Hodinky jsou z prosince 1980, asi nějaký vánoční dárek. Byly nošené, ale opticky v dobrém stavu. Byl jsem šťastný jako blecha. Jenomže jenom na chvíli. Po otevření na mě vybaflo něco podobného:

post-27970-0-31068700-1434746432.jpg

 

To přece není Heuer? Pod lupou vidím nemilou zprávu. Made in China. A do pytle  :sick01: . Prodejce nejprve tvrdil, že hodinky jsou komplet originál, ale po mém i jeho průzkumu jsme došli k tomu, že i jeho tak trochu napálil původní majitel. Po dohodě mi vrátil část peněz a já si nechal ten bastl s tím, že jej dám dohromady. Přece nebude problém sehnat quartz strojek. Nevědomý blázen. :lol2:

Původní strojek je totiž nesehnatelný. Je to sice stadardní ESA 944.111, kterou používalo více výrobců a Heuer jej modifikoval snad jen tím, že dal dovnitř svůj značený krycí plíšek cívky. Nicméně po několika probdělých nocích na ebay a celé síti jsem se dopátral toho, že heuer strojky prostě nejsou. A dokonce jsem nemohl za slušný peníz sehnat ani strojek ESA 944.111, od jiného výrobce. Zjistil jsem, jaké strojky jsou ekvivalentní, tzn. nahraditelné, ale já chtěl co nejvíce původní. Až jsem se propracoval ke konkrétním označením strojků konkurence (namátkou je používala certina, bulova, dugena, tissot, wittnauer a další). Poté už bylo hledání mnohem jednodušší a na ebay jsem po nějakém čase za rozumnou cenu koupil funkční strojek. Ne že by strojky vůbec nebyly, když víte co přesně máte hledat je to snazší, ale ceny nejsou vůbec příznivé. Troufám si říci, že jsem nyní alespoň teoretický expert na tento typ strojku :) :).

 

Renovaci prováděl mistr Valis. Bylo třeba vyměnit poškrábané sklo (minerál). Vymodlený strojek nebyl zcela o.k., nepřehazoval datum, tak jsem musel sehnat ještě další vrak, aby se to dalo dohromady. Strojek se rozebral, vyčistil a seřídil. Ručky z čínského braku nebyly původní a tudíž na ESA strojek nepasovaly. Nakonec Valis sehnal co nejvíce podobné (údajně Rolex :)). Pouzdro se jemně přebrousilo a nechala se nově pozlatit luneta.

 

Na quartz hodinky celkem dost práce (no a taky peněz).

 

Bohužel fotky původního stavu hodinek se mi ztratily, takže přikládám jenom ty renovované. Ale opticky to nebyla taková hrůza, horší to bylo vevnitř.

 

A tady je výsledek :whistle:

 

post-27970-0-78319600-1434746151_thumb.jpg

post-27970-0-38502800-1434746153_thumb.jpg

post-27970-0-16153500-1434746154_thumb.jpg

post-27970-0-72192900-1434746152_thumb.jpg

 

post-27970-0-87581600-1432227132_thumb.jpg
post-27970-0-19114000-1432227128_thumb.jpg
 
 

Omlouvám se za ty mobilovky, bez světla z telefonu lepší nedostanu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clovek by rekl,ze sehnat dily na stary quartzky nebude problem,ono je to presne naopak.Pamatuju,jak jsem nechaval renonovat Omega quartz Mariner,hodinar mi rikal,at se modlim,ze je strojek v cajku,jinak ze ty dily stojej raketu,pokud se ovsem budou dat sehnat.Kdyz jsem pak koukal,co stoji ten strojek,docela jsem cumel:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jelikož mi dnes po více než dvou měsících dorazily Poljoty po opravě a menší renovaci u p. Frýdla, rád bych se podělil o svou radost.

V hodinkách pracuje kalibr 2614.2H, ruční nátah, 21.600 BPH.

 

Hodinky mám po dědovi z otcovi strany. Bohužel nevím v podstatě nic o jejich historii - kdy a kde je pořídil, za jakých okolností, apod. - protože když byl děda ještě naživu, o hodinky jsem se nikterak nezajímal a nyní, když je tomu naopak, děda již není mezi námi. Přišel jsem k nim celkem jednoduše tak, že v momentě prozření (registrace zde na fóru) jsem dojel za babičkou a hodinky (s)prostě znárodnil. 

 

Posledních 8 let ležely bez pohybu na poličce (max. když se utíral prach, tak se hnuly), v podstatě tam, kde je děda naposledy odložil. Před-renovační stav tomu proto celkem odpovídal, tzn. pouzdro a ručky zašlé, vteřinovka uvolněná z pozice, prasklé sklíčko,... však posuďte sami z fotek. Vnitřní stav byl bohužel ještě o fous horší, bylo nutné některé díly vyměnit. Problém bylo zejména vydřené ložisko perovníku, které není možné pořídit nové. Nicméně vše se, k mé neskonalé radosti, podařilo dotáhnout do zdárného konce.

 

Upřímně nemohu říci, že by se jednalo přesně o typ hodinek, které bych si sám vybral, nicméně z důvodů výše uvedených jsem rád, že je mám a nikdy mne neopustí - budou se dědit a dostane je tak můj (aktuálně 9-ti měsíční) syn, pokud o ně samozřejmě bude mít zájem. Dědu jsem měl hrozně rád, vlastně víc než to, a proto je budu nosit spíše výjimečně, ale o to více s hrdostí, láskou a pokaždé když je nasadím, vzpomenu si na něj.

 

Zároveň připojuji pár fotek - před renovací, jednu momentku z průběhu a výsledek.

 

Ačkoliv bych to měl rád vše komplet tak, jak je děda nosil, původní řemen se nedochoval. Byl jsem tak nerozhodný, jaký nový řemen vybrat, že jsem se nakonec rozhodl to nechat čistě v režii p. Frýdla a nechat se překvapit. Vybral skvěle - aligátor je decentní, ladí k pouzdru stejně jako přezka, a prostě jim to celkově dohromady sluší. Alespoň dle mého skromného názoru  :)

post-37766-0-52808500-1435940200_thumb.jpg

post-37766-0-86357700-1435940208_thumb.jpg

post-37766-0-55515600-1435940217_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna prace, taky mám pár podobných ruskych kousků, ale nemam k nim osobní vztah a bez něj mi nedává smysl do renovace investovat. Pan Frydl je machr, mam snim nejlepsi zkusenosti. Za par korun opravi a jeste nafoti prubeh renovace... Ať slouží i dalším generacím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mi dnes po více než dvou měsících dorazily Poljoty po opravě a menší renovaci u p. Frýdla, rád bych se podělil o svou radost.

V hodinkách pracuje kalibr 2614.2H, ruční nátah, 21.600 BPH.

 

Hodinky mám po dědovi z otcovi strany. Bohužel nevím v podstatě nic o jejich historii - kdy a kde je pořídil, za jakých okolností, apod. - protože když byl děda ještě naživu, o hodinky jsem se nikterak nezajímal a nyní, když je tomu naopak, děda již není mezi námi. Přišel jsem k nim celkem jednoduše tak, že v momentě prozření (registrace zde na fóru) jsem dojel za babičkou a hodinky (s)prostě znárodnil.

 

Posledních 8 let ležely bez pohybu na poličce (max. když se utíral prach, tak se hnuly), v podstatě tam, kde je děda naposledy odložil. Před-renovační stav tomu proto celkem odpovídal, tzn. pouzdro a ručky zašlé, vteřinovka uvolněná z pozice, prasklé sklíčko,... však posuďte sami z fotek. Vnitřní stav byl bohužel ještě o fous horší, bylo nutné některé díly vyměnit. Problém bylo zejména vydřené ložisko perovníku, které není možné pořídit nové. Nicméně vše se, k mé neskonalé radosti, podařilo dotáhnout do zdárného konce.

 

Upřímně nemohu říci, že by se jednalo přesně o typ hodinek, které bych si sám vybral, nicméně z důvodů výše uvedených jsem rád, že je mám a nikdy mne neopustí - budou se dědit a dostane je tak můj (aktuálně 9-ti měsíční) syn, pokud o ně samozřejmě bude mít zájem. Dědu jsem měl hrozně rád, vlastně víc než to, a proto je budu nosit spíše výjimečně, ale o to více s hrdostí, láskou a pokaždé když je nasadím, vzpomenu si na něj.

 

Zároveň připojuji pár fotek - před renovací, jednu momentku z průběhu a výsledek.

 

Ačkoliv bych to měl rád vše komplet tak, jak je děda nosil, původní řemen se nedochoval. Byl jsem tak nerozhodný, jaký nový řemen vybrat, že jsem se nakonec rozhodl to nechat čistě v režii p. Frýdla a nechat se překvapit. Vybral skvěle - aligátor je decentní, ladí k pouzdru stejně jako přezka, a prostě jim to celkově dohromady sluší. Alespoň dle mého skromného názoru :)

Opravdu prokoukly! Mám úplně stejný, pouze v chromovaným pouzdře s podobným příběhem. Po natažení chvíli jdou, ale zastavují se. Z časových důvodů k renovaci zatím nedošlo, ale jejich čas určitě přijde...těším se na to! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Hluboce smekám, :notworthy:

na něco podobného se chystám už dlouho, ale zatím jsem se neodhodlal. A hlavně asi si do parády nevezmu Omegy, ale nějaké výrazně levnější.

Můžeš ukázat ten tvůj přípravek na broušení ? :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hluboce smekám, :notworthy:

na něco podobného se chystám už dlouho, ale zatím jsem se neodhodlal. A hlavně asi si do parády nevezmu Omegy, ale nějaké výrazně levnější.

Můžeš ukázat ten tvůj přípravek na broušení ? :) :)

Díky, co se přípravku týče, tak se raději chlubit nebudu. Není čím a asi by tu někdo praskl smíchy. :)  Jde o primitivní metudu jak dodržet úhel. Budu ho stejně inovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní kousek a dobrá práce, gratuluju a smekám. Já bych na to odvahu neměl. Přesně tyto ale s tmavým ciferníkem jsem měl. Pouzdro bylo velmi dobré, a čištění a těsnění jsem něchal udělat u zdejšího člena Tondako.

Už je nemám, ale naštěstí jsou pořád na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní kousek a dobrá práce, gratuluju a smekám. Já bych na to odvahu neměl. Přesně tyto ale s tmavým ciferníkem jsem měl. Pouzdro bylo velmi dobré, a čištění a těsnění jsem něchal udělat u zdejšího člena Tondako.

Už je nemám, ale naštěstí jsou pořád na fóru.

Díky. Já jsem z baterek od Omegy ze semdesátých let uplně hotový. Mám ještě geneve ladičky a měl jsem geneve megaquartz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tissot cal. 872

zatím jen opravený ciferník a pokus o opravu barvy na ručkách.

Pořád se mi nedaří sehnat originální lunetu v dobrém stavu. 

Původní stav:

attachicon.gifDSC00378.jpg

 

Po opravě:

attachicon.gif20150909_214514.jpg

 

Ahoj....

 

hodinky sami o sobě pěkný, ale.... číselník dobrý, ta vypadaná červená se ti povedla hezky doplnit. Jen ty ručky bych vrátil do původního a tu lunetu bych asi vrátil také. Možná by i bylo lepší ji nechat čistě černou než se povede sehnat jinou, Nebo zkusit nechat udělat její přetisk, možná by to někdo mohl i udělat, nevím... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj....

 

hodinky sami o sobě pěkný, ale.... číselník dobrý, ta vypadaná červená se ti povedla hezky doplnit. Jen ty ručky bych vrátil do původního a tu lunetu bych asi vrátil také. Možná by i bylo lepší ji nechat čistě černou než se povede sehnat jinou, Nebo zkusit nechat udělat její přetisk, možná by to někdo mohl i udělat, nevím... 

Ručky jsem chtěl nechat v původním stavu, ale barva se nich doslova rozpadala a drolila. Na te prvni fotce to neni tak dobře vidět. Vteřinovka chronografu navíc není originální a nemá být bílá. Proto jsem je zkusil přetřít abych se pokud možno přiblížil originálu a oprava bude brzo následovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...