Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
Návštěvník Podle-Mámy-Blázen

Díky ;) nejvíc mě na nich baví ten "patvar" a hlavně nečekaně pohodlné nošení. Jakoby zapadnou do ruky, z boku není vůbec vidět, jak jsou vlastně vysoké.

 

Především z lícové strany jsou SEIKO QUARTZ LC 0674 krásné. Něco takového na trhu chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak taky se pochlubím no :rolleyes: . Pořízena knoflíková baterie Silver Oxid Maxell 384, průměr 7,9 x 3,6 mm, 1,55 V, 45 mAh a šlapou. Ale asi by to chtělo nižší baterku, možná tuto: knoflíková baterie Silver Oxid Maxell 396, průměr 7,9 x 2,65 mm, 1,55 V. Nevíte někdo, která je to ta pravá? Jo a třicet let v čase zpět a není to na nich znát, že? V práci mě dostal kolega mlaďas, cituji "Jé ty nosil můj děda" :boxing:

post-7277-080036900 1352148191.jpg

post-7277-042956600 1352148200.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky se pochlubím no :rolleyes: . Pořízena knoflíková baterie Silver Oxid Maxell 384, průměr 7,9 x 3,6 mm, 1,55 V, 45 mAh a šlapou. Ale asi by to chtělo nižší baterku, možná tuto: knoflíková baterie Silver Oxid Maxell 396, průměr 7,9 x 2,65 mm, 1,55 V. Nevíte někdo, která je to ta pravá? Jo a třicet let v čase zpět a není to na nich znát, že? V práci mě dostal kolega mlaďas, cituji "Jé ty nosil můj děda" :boxing:

 

tak to už jsem asi taky hodně starej, měl jsem je na střední...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem koupil dobře, ale zdá se mě vysoká. Nu což.

Zde jsou jejich další označení Knoflíková baterie 384 Maxell - Silver Oxid se =

AG3, 192, SR41, 392, 1135SO, SR41, D392, SP392, SR41W, V392, 384, 1134SO, D384/392, SP384, SR415W, SR41SW, V384

Třeba to někomu pomůže. Cena 20Kč.

Já je měl na základce rok cca 1984. :smile_anim:

Upraveno uživatelem pikec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Seženeš je na Aukru a budou nový :D

 

Já mám taky ty nový Montany z Aukra (asi 3 měsíce), ale stala se mi taková věc - displaj už když jsem je koupil byl takový trochu vybledlý a začal čím dál víc blednout, až nakonec zhasl úplně - myslel jsem, že je to jasně baterka, tak jsem tomu nevěnoval pozornost..včera jsem ale baterku vyměnil a displaj nenaskočil, nic se nezobrazuje ani slabě, přitom ale světýlko krásně svítí, když zmáčknu tlačítko. Budou asi po smrti, že? Nebo má někdo nějaký nápad, co s tím? Jo a melodie taky nejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, někde ležely 25 let, tak se není čemu divit. Digitálky nejsou mechaniky, některé součástky prostě časem degradujou. Já mám zase u svých Montan problém, že když melodii spustím, nejde třeba v polovině stiskem tlačítka ukončit. Vždycky ji musím nechat dohrát až do konce. Ale s tím tvým problémem nevím. Možná nějaká oxidace nebo co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Baterka byla OK, nebyla vubec vyteklá, vnitřek je jak nový. Stejně myslím, že Kesselky byly celkově kvalitnější - ty mám taky a vše je 100 procent funkční. Navíc si vzpomínám, že Montany mi zlobily často i tenkrát na základce, ale Kesselky byly v poho. Měl je i táta a tomu držely asi 10 let na jednu baterku (chorobně jí šetřil)..taky si vzpomínám, že ty jeho měly i prasklé sklíčko, dostaly někde ránu, ale pořád šly bez nejmenšího problému. Jo a mamka měla dámský, ty po ní ještě mám a stále funkční. S Montanama ale nemám vůbec takovéhle dobré zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já teď u Kesselek provedl takový experiment - podlepil jsem docela dokonale celé víčko zevnitř izolačkou, kvůli zlepšení vodotěsnosti, protože se mi stávalo, že po zpocení ruky zmizel displaj. Uvidím, jestli se to teď zlepší. Zůstala jen malinká dirka na pružinku, aby fungovaly melodie:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

jojo, strojek polepený je černou izolačkou, ale přesto mi někdy po zpocení ruky displaj zmizel - podlepení není dokonalé. Tak jsem přidal druhou vrstvu, uvidíme:-) ..zalepil jsem úplně dirky na víčku, sice teď nehrají tak hlasitě, ale hrají:-)

 

Jo a k těm Montanám, zdá se mi, že u těch melodie v půlce vypnout nešla, míval jsem s tím ve škole problémy, že když jsem ji omylem při hodině zapnul, učitel nadával a já už ji musel nechat dohrát. Vždycky mi nevěřili, že to nemůžu vypnout a já hodinky různě zakrýval, abych tu písničku aspoň zmírnil - teď si fakt přesně vzpomínám.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...