Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Podle mě jo, už jsem se s nima párkrát setkal. Navíc ražba na víčku je neopakovatelně Casiovská. A kromě tohoto typu znám ještě několik jiných Casiotronů, které nejsou celoocelové a sklíčko mají jen potisklé. Jestli vzpomenu, tak kouknu na servisní CD, ale ani tam nejsou úplně všechny typy.

 

 

Jsou to pravý Casia? Připadaj mi nějaký divný.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se po resekci zubu a dlouhé absenci dostal konečně na pívečko :D Zároveň se objevil ztracený kamarád obléklý komplet v džínsu a obdarovaný digitálkami disponujíc sedmy skladbamy :cheers: Trochu jsme zapařily, a z kamaráda vypadlo, že je kupoval za 400,-Kčs před jednatřiceti lety a od té doby je poctivě nosí. Tak jsem mu ukázal Seamasterky a on na to, že za třicet let se sejdeme a že prej z nich bude šrot. No těžko říct, ale pravda je taková, že třicet let je dlouhá doba a jeho digošky precizně fungují a hlasitě přehrávají všech 7 melodií :notworthy: Osobně věřím, nebo spíš věřit chci tomu, že mé Omegy za třicet let půjdou, ale zároveň jsem musel svému kamarádovy upřímně přiznat, že nosí opravdu kvalitní hodinky"

post-364-020303600 1319222905.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem se konečně dokopal opravit moje Montana 16 Melody Chrono - chyběl jim piezo pípák, takže po melodiích ani stopa. Až budu mít doma chvíli klid, tak to natočím a fouknu na youtube :)

 

 

 

Mimochodem, tady jedna zajímavá aukce:

http://cgi.ebay.com/...8d#ht_500wt_922

 

Tak ako, podarilo sa natočiť tie melódie? V 1991 alebo 2 som si nové digitálky "Montana" so 16 melódiami kúpil na burze za 150Kčs. Mal som ich rád a hodne som s nimi expermentoval (až prestali hrať). Rád by som si tú "muziku" pripomenul.

 

 

Neskôr som od spolužiaka vykšeftoval podobné, len neviem či mali názov Levis alebo U.S.A. Mali tuším len 8 melódií, ale navyše jednu číslicu a symbol bežcov pre stopky. Žial neviem kam som ich "upratal" a ani na internete som také už nikde nevidel. Nepoznáte ten typ niekto?

Upraveno uživatelem Peterr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím svět digitálek,

 

nostalgicky jsem pokoukal, digitální Primky jse tu už kdysi sledoval, ale stále mne dostává jejich "exkluzivita". :)

 

Nějaké digitálky se mi tady schovávají v krabici, ale dle "značek" to je hongkong či co. Casio bude lepší.

 

Obrázky snad. Díky za pokoukání.

 

:wine:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím svět digitálek,

 

nostalgicky jsem pokoukal, digitální Primky jse tu už kdysi sledoval, ale stále mne dostává jejich "exkluzivita". :)

 

Nějaké digitálky se mi tady schovávají v krabici, ale dle "značek" to je hongkong či co. Casio bude lepší.

 

Obrázky snad. Díky za pokoukání.

 

:wine:

 

Jestli máš něco doma, tak sem s tím. Casií je tady spousta, to zas taková vzácnost není (až na staré casiotrony). Ale mě by kupříkladu ty neznámé značky dost zajímaly. Právě kvůli nim jsem tohle téma zakládal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se slzou v oku vzpomínám na to, jak jako malej kluk (bratru před 25-27 lety) jsem před vánoci šmejdil našim ve skříni s dárky a hledal to po čem sem toužil nejvíc... No a jednou tam byly, nádherný, stříbrný digitálky značky Kessel s kalkulačkou a 7 melodiemi! Pokaždé, když sem byl sám doma, taxem tam vlezl a přehrával si je do omrzení, na kalkulačce počítal a hrál si tzv. hru, to je, že jsem držel tlačítko, kde bliklal díleček co ukazoval den v týdnu a já se musel v té rychlosti, co to přebíhalo po oněch sedmi dnech trefit na neděli, někdy se mi to podařilo o třikrát za sebou! :D Nemáte tady někdo fotku oněch bájných Kesselek s kalkulačkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...