Přejít na obsah

Mitak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jeste zpatky k nejcastejsim Seiko otazkam doplnim klasiku ohledne petkove rady, ktera tu po foru uz parkrat zaznela..

 

A: Co znamená pětka na ciferníku řady Seiko 5 ?

Q: Tato číslice je odkaz na základních pět vlastností charakterizujicích již přes padesát let tuto levnou a velmi oblíbenou řadu.

 

Původní pětice vlastností, jak ji definovalo Seiko:

1) automatický nátah

2) datum a den v týdnu v jednom okénku pro lepší přehlednost

3) vodotěsnost

4) korunka na pozici čtyři, kde méně vadí pohybu ruky

5) odolné kovové pouzdro i tah

 

Nicméně některé vlastnosti dnes již úplně neplatí (korunka na čtyřce) a některé už nejsou tak výrazné, a tak se nyní za tyto vlastnosti aktuálně uznávají spíše tyto:

 

Aktuální pětice vlastností

1) automatický nátah

2) datum a den v týdnu

3) vodotěsnost

4) Diashock (odolnost proti nárazu, obdoba inkabloku)

5) Diaflex (vlásek z nelámavé slitiny)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá toto, to se tady taky často opakuje:

 

Q: Jak zacházet se šroubovací korunkou na SKX007 a ostatních potápkách s podobným pouzdrem abych nestrhl závit?

 

A: Chce to postupovat jemně s citem. Při dotahování se doporučuje lehce tlačit k pouzdru a otáčet proti směru hodinových ručiček, dokud nenarazíš na náběh závitu (ucítíš cvaknutí). Potom stále za tlaku k poudru můžeš začít dotahovat (po směru ručiček).

 

Bacha, hodinky s povolenou korunkou nejsou zdaleka tak vodotěsné jako s dotaženou :)

 

Q: Co dělat, když už jsem závit poškodil?

 

A: Nevím, může doplnit někdo zkušenější. Asi bych zašel k hodináři, ať sundá korunku a zkusí to opravit, nebo vyměnit pouzdro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Q: Začíná mi jít ztuha luneta na potápkách, co mám dělat.

 

A: Pravděpodobně se hodinky nedostanou do vody, čímž dochází k usazení bordelu mezi lunetu a pouzdro a proto jde luneta ztuha. Namočit hodinky pod tekoucí vodu a zvolna otáčet lunetou. Většinou to pomůže. Pokud ne, je potřeba namazat těsnění pod lunetou neagresivním mazivem, případně těsnění vyměnit. Je z gumy, která časem degeneruje a potřebuje vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, mám dotaz ohledně sériového čísla. Moje tuňáky SBBN017, koupené zde na fóru mají na dýnku sériové číslo 8D0040, což by mělo znamenat, že byly vyrobeny v prosinci 2008. Ale tyto tuňáky šly do japonského prodeje až v dubnu 2009 ? (zdroj Seiya a Watchstock) Jak je to možné ? Byly vyrobené dřív na skladové zásoby ? Výměna baterie je na dýnku vyznačená na 1Q 2014.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož v dubnu už musely být v prodeji - teda rozdistribuované na prodejnách, je velice reálné, že výroba probíhala už v roce 2008. Přece jen, je to dost součástek, které se musí vyrobit, zkompletovat dílčí části, nakonec celé hodinky, pak logistika, distribuce a prodej. Je to logické, že v prosinci 2008 se už hodinky vyráběly, aby se to všechno stihlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prihodim jeste tohle :-)

 

A: Je nekde na webu uceleny prehled Seiko hodinek ?

Q: Neni, Seiko produkuje a v minulosti vyrabelo velike množství modelu, navic se mohly lisit podle jednotlivych trhu.. A dale ty "nejhezci" modely jsou primarne urcene pro asijský trh a jejich katalogove stranky jsou tak mnohdy jen v japonstine..

 

Aspon odkaz na katalogovy prehled Seiko 5 od jednoho nadšence:

http://www.watchsleuth.com/seiko5finder/

 

A prehled Seiko divers:

http://www.watchsleuth.com/seikodiverfinder/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za vynikající vlákno, dozvěděl jsem se, že mám VYNIKAJÍCÍ hodinky,

slovíčko Seiko budu asi používat, když mi žena uvaří něco dobrého:) :cheff:    

to bude zase řečí, že jsem se z těch hodinek už zbláznil!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych zde uvedl tento odkaz. Je sice v japonštině, ale nic komplexnějšího o hodinkách Seiko jsem nenašel. Za použítí Googlpřekladače jsem si dokázal hooodně vypomoci a nalezl jsem co potřeboval. Odkaz zde http://www.himawari.sakura.ne.jp/~garaken/JW/SEA-TOP.htm

 

Snad budete mít radost, tak jako já, když jsem tam našel to, co jsem beznadějně 30 dní hledal všude možně :lamo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Q: Je mozne na Seiko hodinkach zmenit jazyk zobrazovaneho dne ?

R: Jo... :-)

 

Priklad par moznych kombinaci dvojjazycnych Seiko datumovych kotoucku.. Jedna z variant je poradove cislo dne v tydnu namisto jeho slovniho označení..

 

post-15480-1446323763,75.jpegpost-15480-1446323770,19.jpgpost-15480-1446323777,07.jpgpost-15480-1446323784,02.jpg

post-15480-1446323792,29.jpg

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...