Přejít na obsah

Mitak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Q: Jak poznam, jestli se jedna o Japan model nebo o hodinky urcene pro mezinarodni trh?

 

A: Japonske modely jsou znacene 4 pismeny (napr. Sbdc001), zatimco mezinarodni modely maji pouze 3 pismena (napr. Skx007)... V obou pripadech by mely následovat 3 cislice..

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Q: Jde mi ztuha korunka na 7002, je možnost si ji nějak opravit svépomocí? Chápu, že správná odpověď je hodinář... ale stejně. Závit není stržený, ale na začátku jde ztuha, pak je to ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Q: Co to je Diashield?

 

A: Marketingový vyraz, kterym Seiko oznacuje povrchovou upravu svych hodinek (coating), ktera ma za ukol zvysit jejich odolnost proti skrabum..

 

Dia jako diamant a shield jako stit... Puvodne byla tato uprava použita na měkkých titanovych hodinkach a az následně i na ocelovych.. Diashield vrstvu je mozno obnovit, nekdy je ji vytykana zmena zabarveni podkladove oceli do seda.. Zvyseni tvrdosti neni az tak velke, cca 500 Vickers, coz je 2,5x nasobek oproti bezne tvrdosti nerez oceli.. Napr. safir ma 2 300 Vickers.. Existuji i jine povrchove upravy, napr. DLC s 1 300 Vickers (cca 6x tvrdsi nez ocel) nebo nektere verze Duratectu od Citizenu, ktere mohou dosahovat az one tvrdosti safiru....

 

https://musingsofawatchaddict.wordpress.com/2015/12/26/scratch-resistance-differences-between-seiko-and-citizen-technology/

 

http://forums.watchuseek.com/f21/seiko-dia-shield-vs-citizen-dura-tec-253509.html#/forumsite/20758/topics/253509?page=1

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Q: Je možné někde zjistit číslo konkrétního dílu na konkrétní hodinky nebo strojek?
A: Ano je. Na stránkách http://boley.de/en/case-parts/seiko si člověk najde konkrétní typ hodinek a tam si najde číslo dílu, který potřebuje. A když to bude chtít vyhledat v pěkném tištěném katalogu, tak mi napíše, já mu pošlu soubor .pdf, který si vytiskne a může se kochat a hledat (mám jich k dispozici 856 typů ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Q: Fejkují se hodinky Seiko?

A: Dlouho byla odpověď ne. Dnes je to bohužel docela běžné. Na prodejních serverech se objevuje spousta skládaček a domalovaných ciferníků z Indie. Nověji se začalo objevovat tzv. Feiko. Jsou to většinou potápěčské modely od Seiko. Zatím jsem viděl dva modely 7S26-0028 a 6309-0020. Oba modely v oficiální produkci firmy Seiko nefigurují! Jsou to vymyšlené a složené modely. Důrazně doporučuji před nákupem potápek Seiko zkusit daný model najít na google a pokud se nepovede, nebo ho najdu jen v hodinkových diskuzích a na prodejních portálech, dát od nich ruce pryč!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Q: Fejkují se hodinky Seiko?...

Asi bych to rozdělil. Hodinky, které mají strojek Seiko, bych asi neoznačil za fake, a to ani i když daný model nikdy neexistoval a hodinky jsou skládačka. Nicméně samotné fejky Seiko se vyskytují dlouho: dříve to byly kopírky zejména těch nejlacinějších pětek s čínskými strojky na manuální nátah, dnes to zase jsou "líbivé" quartzky, které v sobě mají tu nejlacinější miyotu.

Příklady:

post-23487-0-92389300-1484136922_thumb.jpg

post-23487-0-34608900-1484136923_thumb.jpg

post-23487-0-61353700-1484137055_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Feiko, o kterých mluvím, mají v sobě originální strojek, originální číselník, originální ručky a vložku lunety. Pouzdro není originální, luneta není originální, ani dýnko není originální - nebo je, ale původní nápis je zbroušený a laserem je vytvořen nový nápis. Ve chvíli, kdy je na něm popis modelu, který neexistuje, tak ho prostě považuji za neoriginální.

 

Edit: koupil jsem schválně Feiko 7S26-0028. Chtěl jsem vědět, co v tom je. Večer můžu postnout foto.

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Feiko, o kterých mluvím, mají v sobě originální strojek, originální číselník, originální ručky a vložku lunety. Pouzdro není originální, luneta není originální, ani dýnko není originální - nebo je, ale původní nápis je zbroušený a laserem je vytvořen nový nápis. Ve chvíli, kdy je na něm popis modelu, který neexistuje, tak ho prostě považuji za neoriginální.

 

Edit: koupil jsem schválně Feiko 7S26-0028. Chtěl jsem vědět, co v tom je. Večer můžu postnout foto.

Nezpochybňuji, že je za originál často vydávána skládačka, která s původním modelem nemá vůbec nic společného, ale za klasický fake bych označil padělek, který na značce jen parazituje. I když jsou "Feiko" skládačka, tak v základu z origo či aftermarket dílů, což u klasicky fejkovaných Seiko není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...