Přejít na obsah

Mitak

Doporučené příspěvky

....ja by som uvital prepočt vyrobneho čisla na rok vyroby,myslim že to by každeho  zaujimalo kedy ma hodinky vyrobene..dik

 

 

U některých strojků je to nejisté a je potřeba zkoumat podle konkrétního modelu.

Nejasné to je podle mne jen u kalibru 7Sxx, který Seiko v pozměněné podobě seká od r. 1996, zhruba do tohoto roku stačí použít uvedený dekodér či podle katalogů mít znalost, kdy byl daný model uveden na trh: Seiko drželo periodu 10-ti let výroby. Výjimkou je právě strojek 7Sxx u kterého lze odhadnout výrobu jen podle písmene, kdy v současné době je to model C - viz i obrázek výše, který postoval petr_cha, takže pokud budeš mít hodinky se strojkem 7SxxA a s číslem začínajícím např. 9xxxx, pak téměř s jistotou byly vyrobeny v roce 1999.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 166
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Q: Co to znamena Yobokies ?

A: cti odzadu... Seiko Boy.. :-) ... Aneb jeden z nejvetsich fanousku upravovani hodinek Seiko, ktery umi dodat vsechny mozne i nemozne dily k temto hodinkam.

 

Email: yobokies@yahoo.com.hk

 

Fotky: http://s161.photobucket.com/user/yobokies/library/?sort=3&page=1

 

Zamyšlení nad jeho aktivitami: http://www.askmen.com/style/watches/harry-ng-interview.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník LukeD

Q: Kam dát opravit starší/vintage modely Seiko? Dělá to někdo z Chronomagu?

A: Obrátit se můžeš na místního člena tondako, ovšem počítej s hodně dlouhou čekací dobou. + Doplnit další osvědčené hodináře či místní členy - těmito znalostmi neoplývám.

 

Q: Originální gumový řemen k hodinkám mi přijde hrozně neohebný a nepříjemný na nošení. Dá se s tím něco dělat?

A: Ano, lze ho "převařit". Obrazový návod s diskusí k němu najdeš zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Q: Začíná mi jít ztuha luneta na potápkách, co mám dělat.

 

A: Pravděpodobně se hodinky nedostanou do vody, čímž dochází k usazení bordelu mezi lunetu a pouzdro a proto jde luneta ztuha. Namočit hodinky pod tekoucí vodu a zvolna otáčet lunetou. Většinou to pomůže. Pokud ne, je potřeba namazat těsnění pod lunetou neagresivním mazivem, případně těsnění vyměnit. Je z gumy, která časem degeneruje a potřebuje vyměnit.

 

K tomuhle by mohlo být přiloženo následující návodné video, eventuálně i přeložený text k němu.

 

 

The key is to rotate the bezel so notches are offset. But I think there are two other key things not included here that should be noted. 1. Highly recommend putting a piece of masking tape or similar over bezel edge to minimize risk of scratching it up with the knife, and not just sticking a bare knife in like the guy in this video did. 2. When putting the bezel back on it will require some significant pressure, so don't be timid. Just be sure to use a soft protected surface if using a table top, etc. I put it on a protected table surface, added another soft cloth to the top, then put a book over it and pressed fairly hard until it popped back on.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to videl nekolikrat, i v realu, ale pokazdy kdyz vidim, jak nekteri berou do ruky nuz a s takouvou samozrejmosti rozlousknou lunetu jak skebli, tak si vzdycky rikam, ze na to nemam nervy... Ze bud poskrabu hodinky nebo podriznu sebe :-) ale jo, asi to nic neni..

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kdyz uz jsem tu tabulku po delsi dobe vytah, tak to prilepim i sem... Klasicke dilema kazdeho Seiko fandy.. Menit nebo nemenit... :-)

 

Q: Je lepsi safir nebo hardlex ?

A: Asi je, nicmene zalezi na chuti kazdeho soudruha... :-) Rozdil je v odolnosti proti skrabum, tristivosti, svetelne propustnosti a v neposledni rade v cene (coz plati zejmena u skel s vetsi tloustkou, ktera jsou potreba pro potapky).. Nicmene kdo odolal svodum modifikaci a zmen, tak je vetsinou dostatecne spokojeny s originalnim Hardlexem..

 

Shrnuti vlastnosti od pana Tokunagavy, Seiko designera..

1.radek - plast

2.radek - bezny Hardlex

3.radek - lepsi Hardlex

4.radek - Safir

 

post-15480-1451342661,26.gif

 

Pak jeste Seiko produkovalo Sapphlex, coz byl Hardlex se safirovou vrstvou.. Ale to se ukazalo jak slepa cesta a uz se myslim nepouziva..

 

Na pobaveni video z vyroby safirovych skel pro mobily, vcetne porovnani cen s chemicky tvrzenymi skly (Gorilla glass nebo Dragontrail).. Cca 5xdrazsi..

 

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Makám na jedné recenzi ... a našel jsem pár infomací, ktere by byly škoda zde neuvést :

Q : Udělo Seiko pro svět hodinek něco zajímavého ?

A :

1969 SEIKO Astron, první quartzové hodinky na světě

 

1973 První hodinky na světě s LCD šestimístným displejem

 

1975 První hodinky na světě s multifunkčním digitálním displejem

 

1978 První quartzové hodinky na světě s velmi přesným ultratenkým dvojdatem 

 

1982 První hodinky na světě s televizí  

 

1983 první hodinky na světě se zvukovým záznamem  

 

1984 První hodinky na světě s počítačovými funkcemi  

 

1988 První quartzové hodinky na světě s automaticky vyráběnou energií (A.G.S),

         později známé jako Kinetic


         První inteligentní quatzové analogové hodinky na světě kontrolované CPU-IC

 

1990 První potápěčské hodinky na světě s počítačem "Scubamaster"

 

1991 Věčný kalendář s prvním 100-letým kalendářem na světě

 

1998  První hodinky na světě poháněné prvním nejmenším ultrasonickým mikromotorem na světě

 
          První hodinky na světě, poháněné teplem lidského těla
 

1999 První hodinky na světě se strojkem Spring Drive

 

2005 První třipásmové hodinky na světě řízené rádiem  

 

2006 První hodinky na světě s elektrofosforeskujícím displejem "Spectrum"

 

2007 První hodinky na světě se strojkem Spring Drive chronograf s klouzavým pohybem ručičky

 

2008 První hodinky na světě, které kdy byly vyvinuty pouze na procházku vesmírem (Spring Drive Spacewalk)

Upraveno uživatelem farkyostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám dotaz ohledně úprav seiko. Je tady v ČR nějaká firma, která dokáže vyměnit, lunetu, ciferník nebo ručičky? Mám SKX009 a chtěl bych je trochu ozvláštnit

Dokáže to každý hodinář, ovšem ne každý se Ti s tím bude chtít otravovat (práce za málo peněz), optimální je samozřejmě vědět co přesně chceš a mít i prostudovaný zda to do modelu, který má být upraven, bude vůbec pasovat. Pokud jsi schopen ciferník, lunetu apod. objednat sám, je to pro tebe plus, někteří hodináři by Tě s podobným požadavkem mohli poslat někam. Lepší ale možná bude, když se podíváš po světě u těch, kteří různé modifikace dělají a koupíš již upravený model: např. Dagaz v Americe, Rob z Holandska nebo Harold z yobokies.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yobokies - Seiko Boy - jeden z nejvetsich fanousku upravovani hodinek Seiko, ktery umi dodat vsechny mozne i nemozne dily k temto hodinkam. 

 

Další prodejci dílů pro úpravy (mody) hodinek Seiko jsou:
Dagaz
Crystal Times
??

 

Rob van Herpt z Monsterwatches - asi největší modifikátor Seiko v Evropě.

 

dr.seikostain - architect Krzysztof M. Janikowski - PL - na eBay a Facebooku jako One.Second.Closer

 

je to začínajicí výrobce dílů, převážně na hodinky SKX. V průběhu velice krátké doby vypustil na trh pár kousků lunet ve vlastním dizajnu a teď sype různé vložky do lunety. Velice šikovný a perspektivní kluk. Pokud ho nadšení neopustí, máme se na co ještě těšit...

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Q: jak sundat tlusté seiko stěžejky na diverech od Seika?

 

A: Chce to trochu cviku a je to většinou trápení. Já osobně to dělám malou čepelí švýcarského nože a podaří se mi to "vyloupnout" tak na 3-4 pokus. Většinou se ale chovám jako barbar - tlusté stěžejky stříhám kleštěmi a nahrazuji je tenčími...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundavam tluste stezejky vystezejkovacem. Pokud nejde tenkou vidlickou (1mm) pak pouziju vetsi (3mm) a jde to bez problemu.

 

Q: co delat kdyz nejde ci tezko vytahnout tlusta stezejka z gumoveho reminku (napr. u gumy Z22)

A: staci gumu zahrat v horke vody, pak stezejku vytlacit, jde to o poznani snaze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky používám šroubováček.

Každopádně nechápu proč na nic Seiko neudělá ty hranky jako u jiných stěžejek.

Protože je to u potapěčských modelů. Tam se počítá s jejich skutečným používáním a stěžejky s hrankou jsou nebezpečné v tom, že se dají třeba nato řemenem vyvléct z hodinek(moje vlastní zkušenost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...