Přejít na obsah

JLC Geophysic 2015


Exiztence

Doporučené příspěvky

  • hodinky představil JLC v Hong Kongu na výstavě Haute Horlogerie Watches & Wonders (30. září - 3. října 2015)
  • jde o jeden ze dvou kousků, jimiž rozšiřují velmi oblíbenou řadu Geophysics, která byla "znovu objevená" a "znovu uvedená" minulý rok
  • původně se první model řady Geophysics objevil před více než půlstoletím - v roce 1958, který byl vyhlášený jako Mezinárodní rok geofyziky
  • byly to první hodinky, které si s sebou přinesl člověk na Severní pól a které za sebou mají celou řadu dalších legend
  • čisté linie a svěží vzhled ciferníku dnešních Geophysics,  s notnou dávkou "vintage" inspirace, dělají z těchto hodinek jasného lídra celé kolekce Jaeger LeCoultre
  • manufaktura rozšířila kolekci také o nové modely True Seconds Universal Time Geophysic (to je přesný název modelu, jehož fotografie jsou v příloze tohoto příspěvku)

 

Jaeger-LeCoultre Geophysic Universal Time 

  • pohání je kalibr 772
  • ten sestává z celkem 274 dílů
  • nabízí funkci True Seconds a Světový čas (World Time)
  • True Seconds - sekundová ručička přeskakuje po sekundě místo tradičního plynulého pohybu
  • World Time - ukazuje čas ve všech 24 časových zónách
  • nejpůvabnějším prvkem - který tyto hodinky jasně odlišuje od jejich sourozenců s prázdným ciferníkem - je mapa světa
  • mapa má lakované stíny s přechody. Oceány jsou modré barvy a kontinenty jsou vygravírované a dokončené do podoby slunce a paprsků ze žlutého nebo bílého zlata
  • souběžného čtení časů ve všech 24 časových zónách je dosaženo přes pohyblivý kotouč měst, s časem nastavovaným přes korunku - nikoli přes tlačítko. Poté, co si majitel nastaví univerzální čas, jej již není nutné upravovat při cestování po světě. Cestovatelé jen nastaví svůj vlastní čas a poté místní čas.

post-32682-0-48557600-1444308144_thumb.jpg

post-32682-0-85115000-1444308147_thumb.jpg

post-32682-0-54301200-1444308155_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se moc nelíbí ani jedny. Mapy moc nemusím, šroubky na ciferníku taky ne a už vůbec ne skákání vteřinovky. Ty ručky mi taky nesedí. Ta pocta starýmu modelu mě brala mnohem víc.

 

Přesně to jsem chtěl napsat. Tu loňskou limitku si dovedu představit v týdnu do práce a o víkendu do přírody, tyhle nové bohužel ne. A to mně osobně přijde u modelu co si říká Geophysic špatně. Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem upozorněný na několik nepřesností v překladu:

 

- U modelu Geophysic Universal Time je kotouč měst pevný, otočné je mezikruží se čtyřiadvacetihodinovou stupnicí.
- "Oceány jsou modré barvy a kontinenty jsou vygravírované a dokončené do podoby slunce a paprsků ze žlutého nebo bílého zlata": co vlastně chce autor říci? Oceány jsou dokončeny do podoby slunce a paprsků? Kontinenty jsou dokončeny do podoby slunce a paprsků? Paprsky jsou ze zlata? Dokonce z bílého zlata? Kde to na těch hodinkách vidíte? (Kde to čtete ve výchozím textu?)

 

Pro úplnost tedy dodávám:

 

Překládal jsem text odtud:

http://www.forbes.co...s-wonders-2015/

  1. A simultaneous reading of the time in all 24 time zones is accomplished via its mobile city disc, with time adjusted by the crown instead of a pusher.
    Přeloženo jako: "Souběžného čtení časů ve všech 24 časových zónách je dosaženo přes pohyblivý kotouč měst, s časem nastavovaným přes korunku - nikoli přes tlačítko"
  2. It features  graded lacquered shades of blue for the oceans, and continents engraved and finished in a white gold sunburst motif.
    Přeloženo jako: "Mapa má lakované stíny s přechody. Oceány jsou modré barvy a kontinenty jsou vygravírované a dokončené do podoby slunce a paprsků ze žlutého nebo bílého zlata."
    Žluté zlato jsem zmínil pro provedení pouzdra ze zlata.

Opravil bych to rád, nicméně skutečně nevím, jak editovat starší příspěvky - nikde nevidím tlačítko pro editaci ("Upravit" u příspěvku mi po chvíli zmizí).
A v nápovědě stojí:


If you are unable to see the edit button displayed on each post that you have made, then the administrator may have prevented you from editing posts, or the time limit for editing may have expired.

 

Víte někdo, jak - či zda vůbec - lze i po uplynutí časového limitu editovat příspěvek?
Děkuji za radu.

Nevděčná jest to práce překládat texty publikované jinde než na stránkách manufaktur...  :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tento týden jsem stihnul ve Vídni i návštěvu butiku; měli tam všechny 4 varianty. Osahal jsem si ty obyčejné v oceli.

 

Hlavní dojem: působí na mne mnohem víc jako oblekovky, než jsem si představoval podle fotek. Může za to dokonalý číselník. Má zvláštní drsnou strukturu (podle mne stejnou jako u reversa 1931 v bílém zlatě), rhodiované indexy hází silné blesky, ručky dtto. (I když na krámě tyhle efekty určitě umocnilo osvětlení bodovými světlý.)

 

Strojovna impozantní ?

 

Aspoň rychlocvak z tablety:

post-5001-0-81965900-1446319834_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...