Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nečekat na nic a vyhodit selhanou patronu z komory pistole může být taky pěknej průšvih. Pootočení válce revolveru o komoru bývá v cajku- když se patrona rozhodne zahořet, je komora vpředu volná, kule může ven a  hilsna zůstane kde má být...

Jaký průšvih? Asi nečteš, co si tu píšem. Nebavíme se o stání v lajně na fleku a dělání děr do kulatého černého terče.

Za další, vyhozený náboj když buchne, tak se svět nezboří. Jednak mít ochranu zraku je v pravidlech snad každé rozumné střelnice a hlavně volně hozený náboj je jako petarda, trošku nepříjemnější o lítající mosaz, ale není to nic, co by tě mělo prošpikovat.

Pootočení válce vůbec není v cajku, rozhodně ne univerzálně! Viz fotka, takových modelů je mnoho.

 

 

Ruger_Super_Redhawk_Alaskan_2.JPG

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký průšvih? Asi nečteš, co si tu píšem. Nebavíme se o stání v lajně na fleku a dělání děr do kulatého černého terče.

Za další, vyhozený náboj když buchne, tak se svět nezboří. Jednak mít ochranu zraku je v pravidlech snad každé rozumné střelnice a hlavně volně hozený náboj je jako petarda, trošku nepříjemnější o lítající mosaz, ale není to nic, co by tě mělo prošpikovat.

Pootočení válce vůbec není v cajku, rozhodně ne univerzálně! Viz fotka, takových modelů je mnoho.

 

 

Ruger_Super_Redhawk_Alaskan_2.JPG

Máš pravdu, v ,,bojových podmínkách" je to určitě  jiné. Na střelnici na stavu by mě ale asi kolegové vykostili, kdybych mezi ně takovou ,,petardu" vyhodil. Nehledě k tomu, že buchnout  může kdekoliv na cestě mezi okénkem a zemí. Jako muzikant mám své prsty rád a ani to ostatní mi není úplně lhostejné :lol2: .

Zažil jsem kdysi prošlehnutí náloží v sousedních komorách perkusáku. Colt s otevřeným rámem to v pohodě přežil...Je to samozřejmě sranda v porovnání s moderními revolvery, já vím- ale střihnutí střely - případně poškození aretace- si dokážu reálně představit i u toho revolveru na Tvé fotce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu si nedokážu představit řešení situace typu Uherský Brod, nebo Bataclan, při selhaném náboji slovy: Jejda, selhaný náboj, musím 30 sekund počkat, než budu moci pokračovat... Nebo soutěže IPSC, kde rozhodují desetiny sekundy, že se odečítá půl minuty za selhač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem byl na akademii Aegis tak tam měli tabulku řešení závad. Pokud pistole nevystřelila, první věc byla přebít na nový náboj. Měl by to prý mít každý automaticky nacvičené, aby nad tím ani nepřemýšlel. Prostě to nebouchne, automaticky nabíjím nový náboj. Prodloužení akce maximálně o jednu vteřinu.

 

Jinak kluci učí, abys po nabití zbraně vždy zatahal za zásobník, podíval se do nábojové komory odtažením tak 3 mm závěru a pak zatlačil na zadní stranu závěru palcem, zda je dovřený. Pak teprve následuje uložení zbraně do pouzdra. Hodně tím eliminuješ možnost vzniku závady při výstřelu.

 

Možná to je ideální řešení, možná ne. Ale ti kluci mají s ovládáním zbraní víc zkušeností, než my všichni dohromady tak věřím jejich úsudku a dělám to tak ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas_2002

 

Okamžitě přebít na nový náboj bez kontroly závěru o které jsem psal dřív může být kontraproduktivní. Pokud máš ve vývozním okénku kouslou nábojnici, v komoře už je nová a přetáhneš závěr, bude se ti cpát do komory další náboj a máš tzv. doublefeet, který se řeší vyhozením zásobníku a vyčištěním komory, což je třeba u dlouhé zbraně dost prekérka. Proto ta vizuální kontrola dovření závěru a kontrola vyhozniho okénka, což je společně se změnou postoje záležitost cca půl vteřiny.Odstranění doublefeetu min. 5 sekund, pokud to máš bezvadně nadrilované.

 

Edit: doplnění, ten stereotyp po nabití zbraně je super, taky ho používám.

Upraveno uživatelem Lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas_2002

 

Okamžitě přebít na nový náboj bez kontroly závěru o které jsem psal dřív může být kontraproduktivní. Pokud máš ve vývozním okénku kouslou nábojnici, v komoře už je nová a přetáhneš závěr, bude se ti cpát do komory další náboj a máš tzv. doublefeet, který se řeší vyhozením zásobníku a vyčištěním komory, což je třeba u dlouhé zbraně dost prekérka. Proto ta vizuální kontrola dovření závěru a kontrola vyhozniho okénka, což je společně se změnou postoje záležitost cca půl vteřiny.Odstranění doublefeetu min. 5 sekund, pokud to máš bezvadně nadrilované.

 

Edit: doplnění, ten stereotyp po nabití zbraně je super, taky ho používám.

No tak to zas trochu předpokládám, že zádržky by jsi si všimnul hned jak stáhneš pistoli k sobě. Doublefeed je docela prekérka :-) Taky jsme ho měli v kurzu a manželka třeba ten zásobník ani nevytrhne. Takže ta by byla out :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se mi ještě nestalo. Schválně jsem to simuloval a prostě tap-rack a všecko funguje. Za předpokladu, že zbraň směřuje šikmo vzhůru a nedělám to super rychle, nemám zajebanou hlaveň, že se z ní nábojům nechce.

 

manželka třeba ten zásobník ani nevytrhne. Takže ta by byla out :-)

Ani při vystavení závěru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...