Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Diky moc za info. Me uz LCR prijde takovy nehezky, je funkcni to chapu, ale moc se mi nelibi. Teda to uz je hezci i Glock. ;-) Jinak jsem taky pro jednu pistoli na strelnici a jednu do kapsy. Nejlepe stejne koncepce, aby mel clovek zazite navyky a pri stresovce zhytecne nechyboval. Na druhou stranu jsem se zatim s nikym osobne nesetkal kdo by krome ukazani zbrane ji nejak pouzil.

Často kupujeme zbraně srdcem, jak se nám líbí, jak s nimi budeme vypadat, jak se s nimi budeme cítit. Praktickou zbraň, která se nám nelíbí, nekoupíme. Narážím na LCR, což je trochu větší LCP na výkonnější náboj. Tak dlouho jsem se kochal G42, Coltem Pocket Lite, nějakým Sigem, zvažoval, jestli LCR nebude trochu víc vypadat jako opravdová zbraň a kamarád mi vždycky řekl - "a nechtěl jsi něco malého, lehoučkého, o čem nebudeš ani vědět? Vždyť velkou pistoli máš...". A měl pravdu, zvítězilo "mejdlíčko" LCP, žádný krasavec, ale nikdy se o něj nic nezachytí, do kapsy vklouzne, ale hlavně vyklouzne skoro sám. Ale žádná sexy kočka to není, uznávám a stále mi vrtá hlavou doplnit ho něčím malinkým, s čím by se měl člověk chuť i pomazlit...:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Me uz LCR prijde takovy nehezky, je funkcni to chapu, ale moc se mi nelibi. Teda to uz je hezci i Glock. ;-)

 

No já to vnímám přesně opačně. LCR je krásný a petka pana Gastona silně nehezká. Ač se mi s ní střílelo dobře (G 19 ) nenašel jsem k ní ten správný vztah, tak šla z baráku. Moje stálice na nošení je Makarov  a LCR . Na střelnici vždy začínam s tou kterou nosím a pak podle nálady Shadow nebo 4" Ruger GP100  0.357. Ale nejlepší je  otlapkat je na střelnici, postřílet trošku a pak kupovat.

Upraveno uživatelem stankoff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad selhaný náboj. 30 sekund jsem snad naposledy čekal v roce 1998, když jsem dělal zbroják. Od té doby mě vždycky učili a driloval jsem, že pokud nevyjde rána, okamžitě změnit pozici, pohledem zkontrolovat komoru jestli je dovřená, dorazit zásobník, přetáhnout závěr a okamžitě pokračovat ve střelbě... Půl minuty se dá čekat na střelnici při mířence, ale ne při fightu, kde rozhoduje každá sekunda. Vím, že se mnou zase mnozí nebudou souhlasit a budou psát, že je to špatně, ale s tím se vyrovnám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kevina mám a jsem s ním maximálně spokojený. Kdybys někdy byl v Praze, mohu předvést. Každopádně jako záložní zbraň super.

 

Super, tak já do něj půjdu, právě, že hodně lidí ho trochu haní, že si s ním moc nezastřílíš, což je něco, co já od něj nečekám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad selhaný náboj. 30 sekund jsem snad naposledy čekal v roce 1998, když jsem dělal zbroják. Od té doby mě vždycky učili a driloval jsem, že pokud nevyjde rána, okamžitě změnit pozici, pohledem zkontrolovat komoru jestli je dovřená, dorazit zásobník, přetáhnout závěr a okamžitě pokračovat ve střelbě... Půl minuty se dá čekat na střelnici při mířence, ale ne při fightu, kde rozhoduje každá sekunda. Vím, že se mnou zase mnozí nebudou souhlasit a budou psát, že je to špatně, ale s tím se vyrovnám...

K čemu je dobré zkoumat, jestli je závěr dovřený? Není zas tak moc střelnic, kde si můžeš dovolit vyhodit selhač, aniž by tě nesežrali. Ale pravda, mimo střelnici nebudu čekat, ani promačkávat podruhé spoušť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud selže zbraň, jsou na vině většinou tři věci, špatně doražený zásobník, nedovřený závěr (špatně vyhozená nábojnice), selhaný náboj. Proto kontrola dovření závěru. A u Glocka nejde podruhé promáčknout spoušť, proto přetažení závěru a odstranění vadného náboje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud selže zbraň, jsou na vině většinou tři věci, špatně doražený zásobník, nedovřený závěr (špatně vyhozená nábojnice), selhaný náboj. Proto kontrola dovření závěru. A u Glocka nejde podruhé promáčknout spoušť, proto přetažení závěru a odstranění vadného náboje.

Ehm...no a proto je lepší nosit revolver...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zlobrik: Ahoj, v čem ji nosíš, to si rád nechám poradit. Zatím jsem nenašel tu správnou variantu která kombinuje pohodlí, nenapadnost, bezpečnost a pohotovost... můj problém je o to, že v práci jsem většinu doby v kanceláři v košili nebo v triku s límečkem, žádný bundy, svetry nebo mikiny... jestli nechceš psát sem, písni prosím SZ.

 

Odesláno z mého GSmart Rey R3 pomocí Tapatalk

Nosím ji v obyčejné látkové vnitřní Dastě za dvě stovky. V práci nosím košile i trička s límečkem, ale mám je venku z kalhot a když mám košili v kalhotech, tak přes to ještě svetřík a v poho. Pak mám ještě vnější kydex od RHHolsters, který nosím v soukromém čase a taky bez problémů. Je ale pravda, že nenosím upnutá trička na tělo...

Proto jsem psal, že záleží i na oblečení a postavě - na mých 187cm a 105kg se ztratí snáz, než kdybych měl 170cm a 60 kg

 

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Často kupujeme zbraně srdcem, jak se nám líbí, jak s nimi budeme vypadat, jak se s nimi budeme cítit. Praktickou zbraň, která se nám nelíbí, nekoupíme. Narážím na LCR, což je trochu větší LCP na výkonnější náboj. Tak dlouho jsem se kochal G42, Coltem Pocket Lite, nějakým Sigem, zvažoval, jestli LCR nebude trochu víc vypadat jako opravdová zbraň a kamarád mi vždycky řekl - "a nechtěl jsi něco malého, lehoučkého, o čem nebudeš ani vědět? Vždyť velkou pistoli máš...". A měl pravdu, zvítězilo "mejdlíčko" LCP, žádný krasavec, ale nikdy se o něj nic nezachytí, do kapsy vklouzne, ale hlavně vyklouzne skoro sám. Ale žádná sexy kočka to není, uznávám a stále mi vrtá hlavou doplnit ho něčím malinkým, s čím by se měl člověk chuť i pomazlit...:-).

To je přesně ono. Táhne mě to k ocelovému revolveru, už je to "pořádná" zbraň a líbí se mi. Jenže při přímém porovnání naživo s duty o tolik menší není. A lépe se mi střílelo z G42 a je menší, resp. placatější a lehčí. A LCP ještě téměř poloviční hmotnost, ale horší při střelbě. Pomalu vítězí G42 - dost malý, pohodlný, čekám slušnou životnost aby přežil i trénink. Upraveno uživatelem gathis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosím ji v obyčejné látkové vnitřní Dastě za dvě stovky. V práci nosím košile i trička s límečkem, ale mám je venku z kalhot a když mám košili v kalhotech, tak přes to ještě svetřík a v poho. Pak mám ještě vnější kydex od RHHolsters, který nosím v soukromém čase a taky bez problémů. Je ale pravda, že nenosím upnutá trička na tělo...

Proto jsem psal, že záleží i na oblečení a postavě - na mých 187cm a 105kg se ztratí snáz, než kdybych měl 170cm a 60 kg

 

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk

Na vnitřní dastu jsem koukal, ale bál jsem se že bude ze stejně silného materiálu jako vnější, tzn. vč. zbraně bude cca 5 cm silná... ale jestli máš dobré zkušenosti, tak za ty 200 ji klidně otestuju. Každopádně druhá menší zbraň stejně bude. Jinak styl oblékání mám stejný, ale trika/košile relativně těsné a postavu 177/85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Často kupujeme zbraně srdcem, jak se nám líbí, jak s nimi budeme vypadat, jak se s nimi budeme cítit. Praktickou zbraň, která se nám nelíbí, nekoupíme. Narážím na LCR, což je trochu větší LCP na výkonnější náboj. Tak dlouho jsem se kochal G42, Coltem Pocket Lite, nějakým Sigem, zvažoval, jestli LCR nebude trochu víc vypadat jako opravdová zbraň a kamarád mi vždycky řekl - "a nechtěl jsi něco malého, lehoučkého, o čem nebudeš ani vědět? Vždyť velkou pistoli máš...". A měl pravdu, zvítězilo "mejdlíčko" LCP, žádný krasavec, ale nikdy se o něj nic nezachytí, do kapsy vklouzne, ale hlavně vyklouzne skoro sám. Ale žádná sexy kočka to není, uznávám a stále mi vrtá hlavou doplnit ho něčím malinkým, s čím by se měl člověk chuť i pomazlit...:-).

Jo mas pravdu. Jak clovek hleda neco co potrebuje tak ma v navalu informaci z for tendenci nechat se zlakat z cesty. Kazdopadne chce si to ujasnit vsechny priority hned se vrati nohama na zem. Staci si najit porovnani LCR a LCP. Kazdopadne je vse o potrebach kazdeho. Co jsem kolikrat slysej je, ze z jakou zbrani trenujes strelnici tak stejnou napr v mensim provedeni nos. ve stresovce se pak projevi navyky atd. Takze u ne pockam na G42. Zatim budu nosit a maskovat 17.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to vnímám přesně opačně. LCR je krásný a petka pana Gastona silně nehezká. Ač se mi s ní střílelo dobře (G 19 ) nenašel jsem k ní ten správný vztah, tak šla z baráku. Moje stálice na nošení je Makarov a LCR . Na střelnici vždy začínam s tou kterou nosím a pak podle nálady Shadow nebo 4" Ruger GP100 0.357. Ale nejlepší je otlapkat je na střelnici, postřílet trošku a pak kupovat.

Tak to ma byt. Kazdemu sedne a libi se neco jineho. LCR uz mi pripada vetsi i kdyz vykon raze je bezpochyb. Ja sel rovnou do glocka jako prvni zbran a musim priznat, ze jsem si na nej zvyknul a v ramci moznosti se i libi. Slo na zacatek aby se mi zbran dobre cistila, dobre drzela, strilelo se z ni obstojne a nechtel jsem CZ. Tak to byla jasny volba. Vyzkouset si pistoli je samozrejme lepsi, ale vzdy to neni mozny. Kolikrat je lepsi koupit zhran a kdyz nesedne prodelat mirne nez uskutecnit obstrukce se strelnici a platit kolikrat drahe pujcovne. Arzenal mas mimochodem pekny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud selže zbraň, jsou na vině většinou tři věci, špatně doražený zásobník, nedovřený závěr (špatně vyhozená nábojnice), selhaný náboj. Proto kontrola dovření závěru. A u Glocka nejde podruhé promáčknout spoušť, proto přetažení závěru a odstranění vadného náboje.

Myslel jsem si to. Napřed nemáš čas na selhač a pak zas čas máš a čučíš na kvér, co se stalo :D . Asi ne nadarmo klik=tap-rap-bang. Ale jsem jenom teoretik, chybí mi pořádný plnovous, abych mohl být operator :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...