Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Kairos napsal:

Pro cleny Lexu je moznost kontaktovat primo zdroj, sekce Legislativa, chlivek 2022 Navrh ....

Mrknul jsem na Lex. Pochopil jsem to tak, že se jedná o sběratele zbraní, kde množství je v řádu desítek. Jinak se tam toho moc vyčíst nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2024 v 15:02, Dez123 napsal:

Také se chystám, má cenu kupovat na přípravu tuhle knihu?

Zbrojní průkaz - 7. aktualizované vydání k 1. 9. 2021 - Jiří Záruba | Knihy  Dobrovský

Tyhle jsou mnohem lepší:

zbrojni-prukaz-pruvodce-testovymi-otazkami.jpg.9d30a869ea4d419660ceae7419cee88e.jpgmanipulace-se-zbrani-pri-zkousce-odborne-zpusobilosti-pro-za...-9788090725706_1.jpg.cf0ad339480edf2763137c9244a3d572.jpg

Upraveno uživatelem Stuky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad zbrojak - otazky i se spravnyma odpovedma jsou na webu MV - stahnout, vytisknout a vyškrtat, co Ti jasne. Zbytek šrotit. Pak je moznost stahnout otazky do telefonu a delat zkusmo testy, doporučuju. Jako cil bych bral 1 chyba na 100 otazek.

Ja jsem si nejdriv precetl i prislusne zakony, pak lecos dava vic smysl, nez jen cist otazky a odpvedi, ale je to ze obcas v praci nejakou legislativu pripominkuju, takze s tim nemam problem.

Manipulace se načist neda, zde bych doporucil individualniho instruktora, nejlip na strelnici, kam pak pujdes na zkousku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, odjinud napsal:

Ad zbrojak - otazky i se spravnyma odpovedma jsou na webu MV - stahnout, vytisknout a vyškrtat, co Ti jasne. Zbytek šrotit. Pak je moznost stahnout otazky do telefonu a delat zkusmo testy, doporučuju. Jako cil bych bral 1 chyba na 100 otazek.

Ja jsem si nejdriv precetl i prislusne zakony, pak lecos dava vic smysl, nez jen cist otazky a odpvedi, ale je to ze obcas v praci nejakou legislativu pripominkuju, takze s tim nemam problem.

Manipulace se načist neda, zde bych doporucil individualniho instruktora, nejlip na strelnici, kam pak pujdes na zkousku. 

Já naprosto souhlasím. 

"Průvodce textovými otazkami" nicméně není jen tupým výčtem otázek a (správných) odpovědí, ale k jednotlivým souborům otázek doplňuje i další zajímavosti, souvislosti, odkazy na legislativu apod. Není toho moc, ale mě to pomohlo.

"Manipulace se zbraní" by pro mě osobně byla jako příprava na praktickou část zkoušky NAPROSTO nedostatečná (a myslím si, že málo komu by stačila; resp. nejít na přípravný kurz je velká chyba). Pomohla mi ale některé postupy si připomenout. A v něčem si i rozšířit obzory (např. rozborka CZ 82/83; pro moji zkoušku znalost zcela nepotřebná). A také jsou zde uvedeno nařízení vlády č. 315/2011 Sb. (byť samozřejmě i to je na webu bez problémů dostupné).

A můj poslední tip je pořídit si tréninkovou zbraň (maketu) pro nácvik dodržování bezpečného prostoru, převzetí zbraně, prstu mimo prostor lučíku apod. Nicméně setkal jsem se s názorem, že tenhle trénink bez dohledu je chybou, protože Vás nikdo nekontroluje.

Upraveno uživatelem Stuky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vzhledem k tomu, že zpracovávám studii na CRZ, chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo z Vás s tímto systémem nemá zkušenosti? 

Jde mi primárně o vaše postřehy (čti: Co vás na tom sere) a přípomínky na případné zlepšení. 

Sám toho mám neúrekom, ale zajímalo by mě, jak to mají jiní. 

Díky moc! :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 57 minutami, Kairos napsal:

Došel mi čistič od Hornady, neviděl jste prosím tohle někdo někde v obchodě?

https://www.hornady.com/reloading/case-care/lubes-and-cleaners/one-shot-cleaners

ten první, vyhledávače mi v ČR nic nevyhledaly 😞

Koukni do Proarms. Svítí že ho mají skladem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 10. 3. 2024 v 8:54, Stuky napsal:

Já naprosto souhlasím. 

"Průvodce textovými otazkami" nicméně není jen tupým výčtem otázek a (správných) odpovědí, ale k jednotlivým souborům otázek doplňuje i další zajímavosti, souvislosti, odkazy na legislativu apod. Není toho moc, ale mě to pomohlo.

"Manipulace se zbraní" by pro mě osobně byla jako příprava na praktickou část zkoušky NAPROSTO nedostatečná (a myslím si, že málo komu by stačila; resp. nejít na přípravný kurz je velká chyba). Pomohla mi ale některé postupy si připomenout. A v něčem si i rozšířit obzory (např. rozborka CZ 82/83; pro moji zkoušku znalost zcela nepotřebná). A také jsou zde uvedeno nařízení vlády č. 315/2011 Sb. (byť samozřejmě i to je na webu bez problémů dostupné).

A můj poslední tip je pořídit si tréninkovou zbraň (maketu) pro nácvik dodržování bezpečného prostoru, převzetí zbraně, prstu mimo prostor lučíku apod. Nicméně setkal jsem se s názorem, že tenhle trénink bez dohledu je chybou, protože Vás nikdo nekontroluje.

Ahoj, čekam na zkoušku a byl jsem na kurzu. Máš nějaký tip na cvičnou zbraň se kterou by šla dělat manipulace a rozborka? Našel jsem jenom nějakě gumové čistě na manipulaci ale chtěl bych trénovat i rozborku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Vladar91 napsal:

Ahoj, čekam na zkoušku a byl jsem na kurzu. Máš nějaký tip na cvičnou zbraň se kterou by šla dělat manipulace a rozborka? Našel jsem jenom nějakě gumové čistě na manipulaci ale chtěl bych trénovat i rozborku.

hele, pakliže se nedostaneš ke znehodnocené zbrani (taky na papírech, volně se koupit nedá), tak není nic, co by 1:1 odpovídalo. Nejjednodušší je najít v okolí někoho, kdo zbraní disponuje (myslím že to nebude složité) a nechá Tě si s tím někde u kafe pár hodin hrát - rozkládat a skládat, do zblbnutí...Pro základní sborku a rozborku, kdy nemusíš vyndat každý čep a pin, to není úplná věda a během chvíle to dáš i poslepu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som robil zborjak tak na spravnu manipulaci som pouzil airsoftovu m4 co sa mi doma valela - ma to pistolovou rukojet takze sa s tym cvicilo "v pohode ". Stacilo to na to aby som si nacvicil  - prst mimo spust, "ako" zobrat zbran ked je otocena ovladacimi prvkami dolu na stole a ako spravne mierit do bezpecneho prostoru.

Rozborku a zboru zbrane som si nasiel na internete a pozeral videa - dopredu som vedel, ze strelnica kde robim skusku ma dve zbrane: Glock 19, a CZ 75, takze som pozeral iba videa na tieto zbrane.

Ad. testove otazky: stiahol som si za par KC applikaci Zbrojni Prukaz, precital zakon, precital vsetky otazky a k tomu spravne odpovede a potom len robil testy rad za radom.

Ked prislo na skusku tak to bola taka "automatika", ze som mal cely test vyplneny za 10 minut aj s kontrolou ci som na nieco nezabudol alebo nemam zle - samozrejme za plny pocet, az som pobavil policistku.

TIP: V testovych otazkach castokrat vies dopredu odpoved pretoze strasne vela otazok sa da zaradit do skupin a odpoved je vzdy 10.

napr: "Ked sa jedna o to kolko mas TY ako drzitel casu voci aparatu / statu" >  v tomto type otazok je tusim vzdy 10 dnu - a  mas tam napr 20 takychto otazok :)  --- prosim neberte to doslova, ale takto sa tam daju naist pomocky / skupiny otazok.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Bukoowsky napsal:

hele, pakliže se nedostaneš ke znehodnocené zbrani (taky na papírech, volně se koupit nedá), tak není nic, co by 1:1 odpovídalo. Nejjednodušší je najít v okolí někoho, kdo zbraní disponuje (myslím že to nebude složité) a nechá Tě si s tím někde u kafe pár hodin hrát - rozkládat a skládat, do zblbnutí...Pro základní sborku a rozborku, kdy nemusíš vyndat každý čep a pin, to není úplná věda a během chvíle to dáš i poslepu.

Díky, rozborka mi jde ale dělám chyby lučík/prst, udržet směr při rozebíraní atd. Nesundáni prstu z spouště včas atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Vladar91 napsal:

Díky, rozborka mi jde ale dělám chyby lučík/prst, udržet směr při rozebíraní atd. Nesundáni prstu z spouště včas atd.

tomu rozumím, to je celkem běžná chyba v začátku, časem budeš dávat prst pryč i ze spouště vrtačky, vím to. Nicméně pokud jde o prst na spoušti, pak bych vzal jakoukoliv airsoftku s trochu pokročilým ovládáním (záchyt závěru atd.), pokládal si ji na stůl a bral do ruky, vypouštěl zásobník, kontroloval závěr vzadu...reagoval na různé situace okolo sebe, jako je zavolání odněkud, otáčení se na někoho (při tom samozřejmě odložit, po sebrání znovu zkontrolovat, jestli je zbraň prázdná atd - bezpečnostní stereotyp)...to všechno s důrazem právě prstu mimo spoušť...prostě tak, aby se při žádné situaci neobjevil nikde poblíž spouště, na což jsou u zkoušek hákliví ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najbližšie k ostrej zbraní má Bajkal mp 654K je to vzduchovka ale pochybujem že si budeš kupovať Makarov ostrú . Ale kto vie ? Možno sa ti Bajkal zapači .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych se zeptat na místní střelnici. Já dělal přípravný kurz na místní střelnici a měli tam znehodnocené zbraně, přesně takové, které dostáváš u zkoušky. Před samotnou zkouškou jsem si tak udělal termín, přišel o něco dřív a zeptal se, jestli si můžu s nimi pohrát. Nechali mě tam si je rozebírat jak dlouho jsem chtěl.

A když jsem tam poté bral návštěvy bez ZP a bez zkušeností, vždy jsem je nejprve vzal si vyzkoušet manipulaci s těmito znehodnocenými zbraněmi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Vladar91 napsal:

Ahoj, čekam na zkoušku a byl jsem na kurzu. Máš nějaký tip na cvičnou zbraň se kterou by šla dělat manipulace a rozborka? Našel jsem jenom nějakě gumové čistě na manipulaci ale chtěl bych trénovat i rozborku.

Pánové mě předběhli, naprostý souhlas s tím, co píšou @Bukoowsky, @m4stic a @dtx.

Doplním, že prst může člověk dávat mimo "spoušť" nejen u vrtačky, ale třeba i u vysavače. Náš tyčový Dyson ji měl jednoduše přístupnou a opravdu lehkou, stačilo se jí jen dotknout a hned se rozjel. Učil jsem se tak i u vysávání... 🙂

Za mě je třeba se po celou dobu tréninku pořádně soustředit na to co, resp. proč děláš. Vlastně "nemanipuluješ se zbraní", "nezvedáš ji", "nepokládáš ji", ale vždycky jen "dáváš prst mimo prostor lučíku".

A když reaguješ na různé situace kolem Tebe, tak je podle mě dobré mít občas i zpětnou vazbu od někoho, kdo se na Tebe dívá a kontroluje, kde máš prst. 

Na střelnici je určitě dobré se zeptat; mě v Leiku nechali si takhle hrát s ČZ75, ale i s malorážkou a dvojkou. Zvláště u té brokovnice se to hodilo, protože byť je to vlastně jednoduché, chce to mít určitý grif (pokud Tě tedy u zkoušky brokovnice čeká). Jdou obecně, potvory, ztuha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...